Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Дайте идеи за засилване на Астра Y17DT

Biohazart снимка Biohazart 05 април 2015 - 23:04

Благодаря на всички за отзивите :) Утре махам катализатора и ще сложа въпросния спортен филтър и ще споделя резултатите :)

п.с Колега може ли да уточниш какво е ВП-44 че несъм запознат :D
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 06 април 2015 - 08:04

Вп-44 е помпата на 2000 кубиковите, твоята е Денсо. Какъв е спортния филтър?
Отговори

Biohazart снимка Biohazart 06 април 2015 - 23:29

Днес бях доста зает и нищо неможах да свърша ... :( Колкото до спортния филтър мислех да е от тези ментетата за по 20-30 лв :D или няма смисъл от тях ???

п.с и ако има значение на размера на филтъра да ме насочих към някой ... :)
Мнението беше редактирано от Biohazart: 06 април 2015 - 23:31
Отговори

Bretone снимка Bretone 07 април 2015 - 00:33

 Biohazart, на 06 април 2015 - 23:29, каза:

Днес бях доста зает и нищо неможах да свърша ... :( Колкото до спортния филтър мислех да е от тези ментетата за по 20-30 лв :D или няма смисъл от тях ???

п.с и ако има значение на размера на филтъра да ме насочих към някой ... :)

По отношение на спортния филтър - ако ще слагаш менте, по-добре си карай с хартиен. На истинските си пише за какъв мотор са http://www.knfilters...px?prod=33-2787 Ако нямаш за нов си търсиш втора ръка.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 07 април 2015 - 08:31

http://www.proparts....y/639/opel.html
Пробвай този :)
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 07 април 2015 - 08:33
Отговори

Biohazart снимка Biohazart 08 април 2015 - 00:34

Добре колеги мерси :) Нямам много пари за филтър защото наскоро я обслужих напълно и отлетяха паричките...
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 08 април 2015 - 22:09

Е ти беше тръгнал двигателя да разглобяваш, валове да сменяваш и да разпилваш.. пък съга пари за един филтър нямаш !? Качествения 'тунинг' (посока вървеж) не се прави с филтри и части от кварталния магазин за ароматизатори..

п.п. Сори за невежеството ми по въпроса с помпата.. но съм толкова ТОТАЛНО РАЗОЧАРОВАН от възможностите на VP-44, че я слагам на всяка ASTRA G и VECTRA B.. :blahblah:
Отговори

Biohazart снимка Biohazart 08 април 2015 - 22:42

Да така е бях готов да ги сменя ... но се получи така че да отлетят парите ... :D ще събера някой лев и я почвам ...
Отговори

seimo снимка seimo 08 април 2015 - 23:00

Винаги съм се чудил защо човек си взима кола и веднага пуска тема как да я накара да тръгне. Ми да беше взел по-голям двигател като искаш да върви. И тва с олекотените валове е тотална глупост незнам кой те е излъгал ,но не съсипвай колата по-добре.
Отговори

Biohazart снимка Biohazart 09 април 2015 - 19:51

Защото е по интересно да си я направиш да върви самичак отколкото да си вземеш с по голям двигател и да не направиш нищо по него :D
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 09 април 2015 - 23:41

Примерно защото неговата направена ще върви по добре от сток Y20DTH ; )
Отговори

seimo снимка seimo 10 април 2015 - 08:09

Да речем че ще върви повече ,но нали се сещате че със същите пари 2.0 ще го направиш да върви още повече :biggrin:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 10 април 2015 - 11:48

Тунинг се прави с ПАРИ !!! :smile3560:

Щом нямаш пари за хубав филтър не се захващай изобщо.
Отговори

Bretone снимка Bretone 10 април 2015 - 20:39

2.0 дизела на опел 82 коня е много спрял. Лично наблюдение.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 11 април 2015 - 10:32

 Bretone, на 10 април 2015 - 20:39, каза:

2.0 дизела на опел 82 коня е много спрял. Лично наблюдение.


-То ако човек се захване.. всеки един stock-мотор е спрял.. И ако се вложат наистина не кой знае какви пари, но все-пак ПРИЛИЧНА цифра - точно 82-коня мотора е учудващо пъргав, ЛИЧНО НАБЛЮДЕНИЕ.. :biggrin:
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 11 април 2015 - 11:32

Хубавия чип събужда колата, независимо от мотора става приятна за каране :)
Отговори

Biohazart снимка Biohazart 29 април 2015 - 03:45

[[[ колега здравеи 200 коня са доста.но може да се направят някой работи и ще успеш да достигнеш 120 .а те са разпробиваш планката на всмукателния колектор , сменяш първия въздувод с такъв от вктра ц дизел ,махаш катализатора ,решетките на дебитомера аут ,и чип за последното димитар марков , аз лично съм так и наказавам пасат 131 коня ]]]



колеги дали ще се получи така ? и ако някой може да помогне с планката на колектора кое трябва да се разпробие ... и ако някой може да покаже какво точно трябва да се получи .. мерси предварително :)
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 19 юли 2015 - 12:20

Колега, какво направи? Има ли ефект и какво постигна? Сподели, и други се интересуват :)
Отговори

Stuyo снимка Stuyo 15 април 2016 - 10:15

Да се намеся и аз малко в темата, въпреки че съм с по-различен мотор - Z17DTL.

Тръгнал съм по следния път - високопропусклив филтър + ремапинг. Общо взето не целя кой знае какво, просто искам да е малко по-динамичен двигателя, отделно редовно пътувам с доста натоварен автомобил и не би му било излишно ако върви малко повече.

За сега съм взел въздуховод от Вектра Ц и чакам да ми пристигне филтър K&N. Идната седмица трябва да ги сложа, ще видим ще има ли разлика някаква въобще.
Катализатори и генерация не мисля да пипа ма този етап въобще. Лошото е че гърнето вече доста е изгнило и скоро ще трябва смяна, може да комбинирам ако има смисъл с покупка на нещо различно.


За ремапа - предполагам идния месец ще го правя, още не мога да реша трябва ли ми - искам колата да е предимно надеждна и да мога да разчитам за пътване в чужбина.
Но от друга стра съм с чисто нов съединител LUK и може би е подходящ момент да направя тази интервенция.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 20 май 2016 - 12:09

Щом си стигнал до решението за ремап, вземи се реши и да махнеш катализатор преди това. Ако ти правят къстъм чип ще се настрои по добре. След това вече ефекта няма да е толкова добър, а че ще махнеш катализатора все някога в това не се съмнявай :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg