Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Астра Astra H 1.7 CDTI 101 пали трудно студена

swetlioo снимка swetlioo 07 октомври 2019 - 15:19

По късно или утре ще го снимам
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 07 октомври 2019 - 15:49

Акумулатор се взема най-добре с един уред, на място - мериш и вземаш този с най-малко вътрешно съпротивление.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 07 октомври 2019 - 16:06

Димов туй не е супермаркет, тоз домат натрапен. Идеята ти е добра но това се прай за мой човек. Митака е прав, Гигават са добри а също и Зап/ZAP. Земал съм и от двете марки и стават. Сега съм със ZAP.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 07 октомври 2019 - 16:30

Давал съм си уреда на приятел, който е ходил в Кауфланд да избира и точно така е направил.

Освен това не вредиш на акумулаторите по никакъв начин. Ще измериш 5-6 и ще избереш, няма нищо лошо в това.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 07 октомври 2019 - 17:02

Не препоръчвам акумулатор от Кауфланд, Била, Метро, и разните там хипермаркети.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 07 октомври 2019 - 17:04

 JorkataG, на 07 октомври 2019 - 17:02, каза:

Не препоръчвам акумулатор от Кауфланд, Била, Метро, и разните там хипермаркети.


Точно от кауфланд аз бих препоръчал. Политиката им е смяна без въпроси. Даже съм чувал хора да злоупотребяват. На края на гаранцията сменят акумулатор с чисто нов без да има нужда.
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 07 октомври 2019 - 17:05

Колега swetlioo, тъй или иначе сеганият ти акумолатор е слаб. Но може да се подаде ток от друга кола при първо палене за да се види дали няма и нещо друго.
Винаги, когато съм чистил и смазвал стари и/или неотваряни стартери след това са въртели много по-бързо и леко. За това една профилактика на стартера няма да е излишна. По спомен вилката му е около 5лв, вкулките ако са разбити не са скъпи, бендикса е около 25лв плюс четки и хубаво почистване с нова грес. Мисля че стартера се държи с два болта, като единят е от долу, а другият през скоростната кутия от горе. И на края, когато завъртиш ключа с лека усмивка на лицето ще се кефиш на всяко палене! :flag:
Мнението беше редактирано от rusin atanasov: 07 октомври 2019 - 17:06
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 07 октомври 2019 - 18:54

Не мога да бъда по-съгласен с горното!
много хора правят когато тотално се счупи нещо..но това няма значение в случая.

Аз знам една приказка: Батериите се казват Варта. Гигават е подразделение на Бош или май че се прави по технология на Бош. Мисля че Банер беше под шапката на Варта. Ако нещо се е променило или аз съм сгрешил, нека бъда поправен.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 07 октомври 2019 - 19:08
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 08 октомври 2019 - 05:13

 Д-и-м-о-в, на 07 октомври 2019 - 18:54, каза:

Не мога да бъда по-съгласен с горното!
много хора правят когато тотално се счупи нещо..но това няма значение в случая.

Аз знам една приказка: Батериите се казват Варта. Гигават е подразделение на Бош или май че се прави по технология на Бош. Мисля че Банер беше под шапката на Варта. Ако нещо се е променило или аз съм сгрешил, нека бъда поправен.

Прав си така е, ако и да си седнал.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 08 октомври 2019 - 07:40

Поради незнанието ми как да кача снимка ще пусна линк с модела акумулатор в колата ми.

https://www.agrieuro...ria-p-6291.html

Доста странно описание има за акумулатора в линка. Не знам изобщо за кола ли е тоя акумулатор и става ли за нещо.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 08 октомври 2019 - 07:52

Той че е за кола у ясно но това е за кола с мотор таван 1,4 и то бензин. За 1,3 дизел това не става та камо ли за твойта. По каталог на мойта 1,7 и дават 60 АЧ, но под 74 Ач с увеличен пусков ток си е мъка. Търсиш Гигават-бранд на БОШ, ЗАП-полски. Карал съм и с турски, и с Гигават и с БОШ, и със ЗАП. и четирите варианта издържаха по 3 години. Сегашния ми е ЗАП от пролетта и ще видим колко ще издържи.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 08 октомври 2019 - 07:57
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 08 октомври 2019 - 09:08

ОК, като го сменя ще пиша за резултати.
Благодаря на всички за съветите.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 октомври 2019 - 09:50

Гледай като го смениш(за да си сигурен че не е от акумулатора), да направиш измерванията с пуснати консуматори и мултицет на клемите на акумулатора.

Ако си с най-тъпия БОШ алтернатор без никакви следенета на тоци и напрежения - то значи трябва да имаш 14 или леко над 14 волта. После мериш същото на изхода на алтернатора.
може да направиш и теста за пад по кабелите , за да разбереш дали има проблем с тях.

Това го казвам, защото просто ще си замине и новия акумулатор бързо, ако има някъде проблем по системата.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 08 октомври 2019 - 09:51
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 08 октомври 2019 - 11:13

На борда има зареждане в реално време ма от къде черпи инфото не знам.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 08 октомври 2019 - 11:24

Преди го гледах, в скритото меню, в раздела Testmode: Dimming
единствено там дава някакву стойности за напрежение и те са:

Mode: PWM U-Term30: 13.6V
Input: 100.0% U-Reference: 13.5V
Chart: 63.9% LED/LCD Temp: 19c
Leds: 73.7% Brightness: 0000
DelayA: 0000m DelayB: 0000m

Не знам как да кача снимка, ако някой може да ме упъти, благодаря.
Отговори

k opel e снимка k opel e 08 октомври 2019 - 11:33

Акумулаторите са с два стандарта по височина. За Опел се предпочита 175, а не 190 мм.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 08 октомври 2019 - 11:44

 swetlioo, на 08 октомври 2019 - 09:08, каза:

ОК, като го сменя ще пиша за резултати.
Благодаря на всички за съветите.

Стартера задължително го ревизирай. Заради първия ти пост.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 08 октомври 2019 - 11:51

Не е от там волтажа. Има температура на ЛСД и отдолу е волтажа в момента. НО това зависи и от дисплея на компа, на триредовия, като моя е така а на многоредовите дисплеи трябва да се види къде е.
Отговори

gerov снимка gerov 08 октомври 2019 - 15:51

 swetlioo, на 08 октомври 2019 - 11:24, каза:

Преди го гледах, в скритото меню, в раздела Testmode: Dimming
единствено там дава някакву стойности за напрежение и те са:

Mode: PWM U-Term30: 13.6V
Input: 100.0% U-Reference: 13.5V
Chart: 63.9% LED/LCD Temp: 19c
Leds: 73.7% Brightness: 0000
DelayA: 0000m DelayB: 0000m

Не знам как да кача снимка, ако някой може да ме упъти, благодаря.

Да това е показанието.
Естествено,че няма да взема инфо от алтернатора губи се смисъл.
Само директно на него можеш да разбереш как зарежда.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 13 октомври 2019 - 11:04

Здравейте, малко инфо да дам по темата. Още нищо не съм направил по въпроса със смяната акумулатора.
Всъщност, взех акумулатора на служебната кола и го сложих за няколко дни на личната, да видя как ще е. Е много по-добре е. Но когато правих размяната, едва тогава установих, че кабелите на моя акумулатор, само са поставени на клемите, без да бъдат затегнати. Вчера си върнах акумулатора на колата и затегнах клемите. Сега ми се струва, че е доста по-добре. Пали от първия път и не се дави първите секунди, стартера не задържа. Не знам дали това е било причината или съвпадението, че малко се вдигнаха температурите последните дни, но ще почакам още малко и в крайна сметка, ако продължава да се мъчи, то така и така е малък акумулатора, края на месеца, на заплата, ще взема нов.

И ровейки тия дни по колата открих друг проблем. За тоя месец и малко с колата, съм минал към 500 км, от смяна на маслото. Сложих GM 5w30 по каталог, с филтри Bosch, като налях 5л. и може би дойде една идея над max на щеката. Да ама за тия километри, маслото е вече малко над минимума...
А сега де... пускам нова тема, да не разваляме тази с отклонението.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg