Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Опел Корса 2009

Yo_Dechev снимка Yo_Dechev 21 февруари 2021 - 12:27

Здравейте
Мисля да купя кола , модел Опел Корса D,производство 2009 година.Бих искал вашето мнение за този модел, за проблемите които най-често се срещат и въобще като цяло ,добър ли е избора ми.Също така искам да знам кой двигател е най-удачен.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 21 февруари 2021 - 12:55

Първо, ако можеш насочи се към фейслифтова, тоест поне 2 години нагоре.
Второ, нямаш кой знае колко опции и зависи какво ще правиш с нея. В случай, че ще ходиш от вас до центъра - то 1.4 100 коня ти е опцията.
Ако обаче ще се разкарваш много, то имаш и опция за 1.7.
Разбира се, това са "неписани правила" и могат да не се спазват.
Основно казано, най-удачният двигател е този, който като се качиш, усетиш че е твоя.

Това, което се знае от предните корси и мериви е за кормилната система, има един датчик, който рано или късно се прецаква и трябва да се смени. Правил съм на една мерива - беше 220 лева. Другото зависи от конкретния екземпляр, предишната му поддръжка.
Качи се на колкото можеш повече и гледай, преценявай.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 21 февруари 2021 - 12:59
Отговори

benzy снимка benzy 21 февруари 2021 - 15:08

Към мнението на Димов ще добавя само - дори не помисляй за "автоматик", това е една "автоматизирана" гад, която в даден момент ще ти стъжни живота.
Аз клоня към 1.4 бензиновия мотор, Корсата, въпреки, че вози изненадващо добре за мъник, ако ще навърташ километи на дълго не е най-добрата опция, по добре се натисни за дизелова Астра...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg