Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Централно заключване: откъде да си хвана кабелите за да ги вържа към алармата?

valqk снимка valqk 01 април 2008 - 11:29

Здравейте колеги,
гледах търсих, не намерих тема и да попипам:

Искам да си вържа централното към алармата.
Колата е Астра Ф '93, централното си е към колата, не е слагано дпълнително.
Откъде, някъде край бушоните или кормилото да си хвана 2-та кабела за заключването?
Може би някой ще знае, че да не проследявам къде отиват кабелите от вратата.
Алармата има 2 кабела 1 за отключване и 1 за заключване, които подават импулси при двете действия.
Мисля, че ще ми свърши работа.

Другия ми върпсос, пак ще пиша тук.

Порчетох, че има платки 'комфорт' които се продават отделно - искам да се затварят сами стъклата,
като срещанат препятствие да спират и лампата да гасне по бавно.
Има ли такава платка, приблизително колко струва и откъде може да се купи (софия?)?
В момента само лявото ми стъкло се вдига само като задържа копчето и неможе да се препрограмира (както на астрите '95 и нагоре) и не спира като има препятствие (най вероятно го има само на по новите, като се качи тока да спира).
това откъде се прави? мога ли да сменя само модула за стъклата?
Отговори

zmiori снимка zmiori 03 април 2008 - 19:45

използвасе инпулс с (-) направиси крушка от габарит с два кабела единия с щипка /крокодилче/ другия с щило достра остро и тънко заострено. с крокодилчето защипваш стабилна маса и с другия започваш да промушваш кабелите докато сработи централното, не да светне крушката. за да ограничиш броя на кабелите свали кората на вратата на водача и виж какви кабели отиват към бравите и мушкаш само тях. като откриеш на кои кабел реагира тогава го заголваш и пробваш с кабелите на алармата.Ако имаш други въпроси даи на лични.
Успех.
Отговори

lz1rob снимка lz1rob 03 април 2008 - 19:58

Мястото където са всички кабели е под капака който се пада до левия крак на водача.Имай в предвид,че има значение дали преди или след буксата която е там връзваш нещата.мисля,че беше преди нея,тоест откъм предницата на колата.Аз като си връзвах алармата преди няколко години си намерих едно пдф-че с цветовете на кабелите но за съжаление съм го изгубил.Ако си на ТИ с електрониката бих те посъветвал да си вържеш блокировката (например за бензиновата помпа) на някое друго място по назад в купето.Не че ще те спаси,но поне ще ги затрудниш.Успех!!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 04 април 2008 - 20:46

Ако централното е оригинално кабелите са кафяв с бяло и кафяв с червено и се управлява с "маса".Ако централното е слагано допълнително кабелите наи-вероятно са бял и кафяв с "маса" към шофьорската врата или на модула на централното.

Успех
Отговори

mart снимка mart 05 април 2008 - 17:58

колега защо не идеш при някой алармаджия или попитай в форума при кой да идеш ще ти върже сички тези неща които искаш плюс това може алармата ти да няма функцията да отключва и заключва колата комфорт модула за дигането на стъклата мисля че струва 20 лева на врата ако няма няква промяна а за плафона да гасне с закъснение това се прави една схемичка която като открия къде съм затрил ще кача да видите как съм го направил.

ПОЗДРАВИ и УСПЕХ
Отговори

valqk снимка valqk 07 април 2008 - 11:23

Благодаря на всички колеги за отговорите, :respect: (май иконката за респект я няма :)
утре/вдругиден ще поровя.

идеята ми беше някой който го е правил да ми каже къде да ровя за кабелите,
а не да ги проследявам от вратата - затова и питах тук, а не да се хвана директно, така определно, ще изгубя по малко време.

@март: за гасненето схемичката е много проста, ако ме мързи има и _много_ прост вариант - 10-20 000 uF на крушката и готово :), но четох някъде из форума, че това си било към комфорт модула, затова попитах. то като се замисля и за прозорците схемата няма да е по сложна.... май сам ще си я правя. за майсторите: ами колега, след като 1 година обикалях по майстори съм се убедил в истиността на следното: "Ако мога сам да го направя по-доре сам!" поради много причини, най вече, че ходенето ми до там и обратно ми отнема толкова колкото да свърша нещо дребно (разглобяване и смъкване на километраж). поразбирам от жици и предпочитам сам да си ги правя (откак обяснявах на един пич - газаджия как да измери общата консумация на клапаните)... просто това е факт :)

@иван_поп - оргигинално е, ще търся кабелите, а самия модул къде се намира? пак ли при предпазителите до левия крак?

@lz1rob - много благодаря! за помпата - няма смисъл да си вързвам имобилайзер функцията, имам каско, даже ако ще я крадат неискам да ги затруднявам, напоследък съм се замислил за 1.8 турбо или битурбо, че на тази въпреки, че се води 100кс нещо и свикнах и ми се струва бавничка :))) :newsm05_41:

ето ви малко да се посмеете:

http://img232.images...elkopeleyi7.jpg

:))
Отговори

valqk снимка valqk 14 април 2008 - 14:22

Стана,
вече работи централното.

Кабелите се хващат наистина под капака на левия праг.
Кафяв+Бял - отключва
Кафяв+червен - заключва.

Кабелите изглеждат като за говорителите - не са по дебели и става с импулс към маса.

Ще сложа снимка преди да затворя, че си загубих 3-4 часа да ги търся кои са, оказа се, че като е отключено и подадеш импулс за отключване - не се оптива да откючи и там ми е била грешката да не ги хвана веднага.

ще сложа снимки.

алармата - протектор нещо си се оказа точно като за това заключване (явно е стандарт) и само вързах кабелите.

(хубаво е да сложите диоди на кабелите, че иначе може да изгорите транзисторите в алармата, които управляват закл. - като мен, реших да тествам и без да искам вързах + към кабелите на алармата - грешка, ама ги смених и сега е на 6 :-)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg