Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

допълнителен уред за вода ?

landwarrior снимка landwarrior 13 юни 2006 - 17:20

понеже нещо таблото не ми отчита вярно температурата на водата и мислех да си взема некъв допълнителен уред -днеска случайно минах през един магазин за лади :19a: и гледам там продават чистак нови уреди по 14 кинта -имаше и такъв за водата -некъв много готин изглежда (по хубав е от ефтините които са по 30кинта във аватоманията ) и поне е оригинален ,обаче оня продавача ми вика че няма да ми отчита правилно ако го закача на моя датчик който е на колата -според вас прав ли е ? вика ми че си трябва и датчик от лада да е :bravoo: иначе уреда си има 4 кабела както всички който съм виждал (+, - ,кабел за датчика и осветление )
Отговори

dionisi снимка dionisi 13 юни 2006 - 18:58

Ами колега възможно е продавача да е прав.
Датчика дава различно съпротивление в зависимост от температурата/нещо като термистор/ и тези стойности може да са различни при 2та вида датчика този на Опел и този на Лада.

Ето ти малко инфо за този на Опел:
Температура......съпротивление
0 С ...........3150 Ом
20 С...........1210 Ом
40 С...........585 Ом
60 С.......... 307 Ом
80 С...........307 Ом
100 С..........98 Ом
Отговори

landwarrior снимка landwarrior 13 юни 2006 - 19:11

ако да речем си взема и датчика който е само 4 лв нов ,каде ще може да се закачи?
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 14 юни 2006 - 07:05

landwarrior, на Jun 13 2006, 08:11 PM, каза:

ако да речем си взема и датчика който е само 4 лв нов ,каде ще може да се закачи?
 

Мисля че става на мястото на оригиналния.
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 15 юни 2006 - 08:10

Виждал съм едно изпълнение на VW. Там вместо да купуват оригиналния датик за вкл/изкл на перката, бяха сложили една тръба на пътя на гумените маркучи, между двигателя и радиатора. На тази тръба си имаше резба и там беше сложен термо датчика.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 15 юни 2006 - 09:59

В един магазин за резервни части на щанда за промишлени хладилници в Бургас гледах електронни термометри по 15 кинта - върви с батерийка и си има и сондичка остава само да измислиш къде да боднеш сондата :)

сондичката можеш да я сложиш на малкия мъркуч, който влиза в разширителното казанче (мисля че идваше от подгрева на всмукателния колектор, като най-лесния начин е да срежежш мъркуча, да нанижеш една медна тръба на срязаното с две скоби , да залепиш сондичката за тръбата, малко изолацийка отгоре и си готов:)
Отговори

Dalaver4o снимка Dalaver4o 06 юли 2010 - 20:34

Виждам че темата е старичка ама да питам Уреда има 4 жици 2 за осфетлението
и другите 2 за отчитането ама от датчика излиза 1 каде да я вържа ?
Отговори

CH_M снимка CH_M 06 юли 2010 - 20:41

 landwarrior, на 13 Jun 2006, 18:20, каза:

понеже нещо таблото не ми отчита вярно температурата на водата и мислех да си взема некъв допълнителен уред -днеска случайно минах през един магазин за лади :devil-smiley-019: и гледам там продават чистак нови уреди по 14 кинта -имаше и такъв за водата -некъв много готин изглежда (по хубав е от ефтините които са по 30кинта във аватоманията ) и поне е оригинален ,обаче оня продавача ми вика че няма да ми отчита правилно ако го закача на моя датчик който е на колата -според вас прав ли е ? вика ми че си трябва и датчик от лада да е :20ashley_results: иначе уреда си има 4 кабела както всички който съм виждал (+, - ,кабел за датчика и осветление )


Ти тоя пост прочете ли го внимателно ? Тука ти е и отговора .....
Отговори

Dalaver4o снимка Dalaver4o 06 юли 2010 - 20:52

Е тои казва че има + , - , кабел за датчика и осветлението
2-те жици за осветлението ги знам , ама другите 2 кам коя да вържа сигнала от датчика мие интересно ?
Отговори

CH_M снимка CH_M 06 юли 2010 - 21:07

"Жиците " за осветлението как ги сметна че са две ? Най прост " Ладажийски " уред - корпуса му е маса , един +12 волта от контакт , +12 волта подсветка , и извода към датчика на главата на мотора . Че и на самия уред хората ги пишат изводите .....
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 06 юли 2010 - 21:46

"C" е плюс през контакт а "V" или "А"(не мога добре да го разчета) минуса от датчика! :20ashley_results:
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 06 юли 2010 - 21:49
Отговори

Dalaver4o снимка Dalaver4o 09 юли 2010 - 15:58

Еми вразвам го така , и стрелката на уреда отива над 130 градуса
а датчика е 4исто нов и пробвах с 2 уреда
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg