Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Астра 2,0 Y20DTH 101кс прекъсва

maxuel82 снимка maxuel82 07 септември 2015 - 19:31

Здравейте ! Обмислям покупката на автомобила от заглавието ,но колата прекъсва и се чудя дали си заслужава покупката на тази кола стози проблем ! Накратко ще обясня - колата е 2003г 101кс. двигателя е този с веригата ! На празен ход работи без проблем ,но като потегля започва да присецва и да забива ! Когато колата работи на празен ход и се подам газ и задържа около 2000оборота пак започва да прекъсва като на моменти се форсира до 2500 много неравномерна работа мотора прави ръм-ръм- ръм и неможе да задържи постоянни обороти !! Какво ще ме посъветвате -да купувам ли колата или да бягам !Дал съм и капар но ще го прежаля !!Благодаря !!
Отговори

k opel e снимка k opel e 08 септември 2015 - 07:13

Чека свети ли? Най-добре е да навиеш продавача да се закара колата на диагностика. Повредата може да е от всичко и на сляпо не може да се говори. След като се види какви са грешките ги напиши. Може да е дребна повредата и колата да си струва и да не си заслужава да я изпускаш и да губиш капарото.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 08 септември 2015 - 07:27

Прежали 40кинта за диагностика и я карайте при Стефанов когато се купува кола диагностика само при дилър.
Отговори

k opel e снимка k opel e 08 септември 2015 - 07:34

Подкрепям колегата за проверка при дилър. Абсолютно задължително условие при покупка, което спасява от "Олеле".
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 септември 2015 - 08:07

Здравей колега,

Мойта направи същото на морето тази година (X20DTH). Решението беше изключително просто, само симптомите бяха плашещи. Но при това е възможно и решението да не е толкова просто и лесно както при мен. Само че личното ми мнение е да се направи диагностика при Стефанов и на друго читаво място за второ мнение. И после всички грешки тук.

Успех!
Мнението беше редактирано от tisho.74: 08 септември 2015 - 08:07
Отговори

k opel e снимка k opel e 08 септември 2015 - 08:22

Прощавай колега Тишо, но какво беше при теб и каква беше грешката и как я излекува?
Отговори

детеборе снимка детеборе 08 септември 2015 - 08:38

Колега, бягай от тази кола, има толкова много на пазара с такъв мотор.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 08 септември 2015 - 09:03

Колега, купи си един оп-ком, има в ОЛеКса са по 35 лв. Виж грешките и пиши тук. Предполагам щим колата е с проблем, ще е по-изгодно да я купиш. Ако проблема е прост, тия 35 лв ще ти се изплатят 100 пъти с времето. А и ти ако имаш намерение да зимаш опел, няма по-хубаво от това да си ходиш да ги гледаш като хората.
Отговори

k opel e снимка k opel e 08 септември 2015 - 09:05

Все пак зависи от това какъв процент е даден за капаро и каква е цената. Колата е 2003 год. може да не е набутване. Така и така има изваждане, още веднъж съм на мнение да има диагностика. Най-лошия случай е да е грешка 1220. Според мен е добре да изчакаме колегата за неговия коментар.
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 08 септември 2015 - 15:50

Благодаря на всички отзовали се ! Чека НЕ свети ! Т.е. Светва си при контакт , което значи, че лампичката си е на мястото и изгасва след като колата запали ! Колата е 2003г не е боядисвана което значи, че не е удряна ,затова държах точно на нея ! Гледал съм поне 20 такива коли преди тази, но всички са били пребоядисвани ! С климатроник е и даже работи ! Също и с оригиналната музика ! Като цяло колата е в добро състояние само това прекъсване много ме притеснява ! Ще си купя софтуера и ще я прочета да видим какво ще "каже" !
Отговори

k opel e снимка k opel e 08 септември 2015 - 16:01

Ако вече е твоя изчисти сондата на резервоара и може да сложиш 10 процента двутактово или обикновено хидравлично масло. Примоли се на някой от Пловдив да ти помогне с опком на първо време. Не разбрахме дали си я купил?
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 08 септември 2015 - 16:11

Не не съм я купил още !Само 100лв капаро съм оставил и вече цяла седмица се чудя ! Свалих си оп ком от тук http://www.op-com.hu/ имам и ОБД2 кабел с който ползвам с ваг ком и екускан но немога да го подкарам с опкома ! да не би да трябва друг кабел специално за опкома ??? Иначе колата се разбрахме в това състояние на 2500лв !
Отговори

k opel e снимка k opel e 08 септември 2015 - 16:28

За 2500 не може да се вземе Астра 2003 год, на която всичко да е в ред. Ако някой ми каже, че може нека ми продаде такава. Моя съвет е, че ако има сериозен проблем, не може стария собственик да не го знае и сигурно за това се дърпа от сервиз на дилър. Лошото е, че ако не е светвал чека няма да покаже грешка. Ако греша, нека колеги да ме поправят. Ако смуче въздух не свети чека, но тогава ще пали трудно. Повреда в помпата едвали има, защото симптомите ще са други. Ако някой колега от Пловдив е наясно с такава повреда нека да помогне на колегата.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 08 септември 2015 - 17:24

трябва ти оп-ком кабел.

http://olx.bg/ad/op-...html#7ec28891e5

Може и някой колега от Пловдив да ти помогне ако има желание. Мен лично ми минава през акъла датчик колянов вал или задръстена горивна система. Ще те светна за един номер дето видях на една приятелка на колата. Бяха направили мост от лампата за акумулатора до тая на еърбега. Така като включи на контакт светваха двете лампи и изгасваха, а имаше грешка за еърбег. Тъпаците просто не бяха изчистили грешката след сваляне на табло, но няма значение. Според мен ако я качиш на диагностиката ще си каже какво и е и също смятам, че няма да е много сериозно :) Намирисва ми на проблем с вакуум.

Нека някой колега от Пловдив да ти заеме оп-ком или делфи или си поръчай един. Ще ти кажа как се подкарва.

Ако си с Win 7 трябва при старт на компа да натискаш F8 докато не ти излезе едно меню. От там избираш disable driver signature enforcement, защото иначе няма да ти даде да се свържеш с колата. Може от това да не ти работи ОБД-то, но май ти трябва оп-ком.
https://www.youtube....h?v=k4RwaI4mn6Y
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 септември 2015 - 19:16

 k opel e, на 08 септември 2015 - 08:22, каза:

Прощавай колега Тишо, но какво беше при теб и каква беше грешката и как я излекува?

http://www.opelclub....howtopic=126857
Тук съм описал съвсем накратко този проблем. Но отново ще кажа- при тази кола може да има други проблеми. Според описанието ти най- вероятно ще има записана като мойта грешка. Затова според мен трябва да гледате аванса на помпата на живи данни с някаква диагностика. Търсите разминаване между търсената и реалната стойност на ъгъла на предварението. Разбира се, и нормално работеща помпа дава разлики за кратко, но в десетите и то само при подаване на газ. Обаче именно затова е възможно проблема да не е толкова прост и евтин за решаване както беше при мен например. При задрало авансаторно бутало на помпата симтомите са същите все пак...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 08 септември 2015 - 19:16
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 08 септември 2015 - 20:54

Прочетох колата и ето какви грешки беше записало - Р1540 , Р 1811 , Р1222, Р1540 ! Публикувано изображение
Незнам дали е съвпадение ,но след като изчистих грешките почна да претриса ,изгасна и повече неможа да запали , все едно и свърши нафтата - а може и наистина да и сърши, че откакто я тествам все и свети резервата ! Въртях 3 серий по 4-5 секунди и я зарязах ! Джамбазина каза че утре щел да я кара на майстор да я оправя ! Дали да се откажа от покупката или да го "клатя" да я даде за 2000лв. и каквото ще да става !???
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 септември 2015 - 21:21

P1811 - Torque Signal Malfunction (can) The control unit recognizes a fault in the Abs system.
p1222 fuel injection pump invalid status malfunction

От тези грешки само 1222 има отношение с този проблем. 1811 е в АБС (пак си е разправия и пари де), другите две са за климатика, който с тези грешки няма да работи (и отново пари и разправии). Обаче в един английски форум тази комбинация от грешки (1811 и 1222) я спрягат и при проблем в датчик колянов вал...
Обаче с 1222 и описаните симптоми на мен ми изглежда като запушване по горивопровода от цедката в резервоара до филтъра. Почистване на цедката в резервоара и нов истински филтър с хубав О-пръстен на първо време. След това другите възможности по помпата. И след това ако заработи се гледа аванса на живи данни за отклонения.
И все пак може да чакаш и изненади...

Колега, ако се окаже само запушена цедка в резервоара може би си струва да я вземеш. Обаче ако не е така аз не бих се занимавал на тази цена. Просто на пазара има нелоши други варианти, та даже и мойта ;-)
П.С. Сега видях, че идеята ти е да я пазариш за 2000 лева. При това положение само читава диагностика при доверен човек, който и ще я направи.

А открих и това:
http://www.vauxhallo...counter.184160/
мнение 9 е интересното.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 08 септември 2015 - 21:35
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 08 септември 2015 - 22:04

Ясно ! Значи за предпочитане е да не я купувам ,още повече сега като почнат да я ръчкат разни майстори ще и "видят сметката " ! Доколото разбирам от другия форум ,може да е от датчика на коляновия вал ,който не е за същия модел и да се размина с по-малко пари ! По-добре да прежаля 100лв отколкото 3000 ! :icon_wink2:
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 08 септември 2015 - 23:10

Пич колата е с проблемен клапан за аванса на помпата въпос на време е да роди не е проблем да се ремонтира но струва пари P1221 Неизправна е системата за управление на ускорението
P1222 Няма сигнал от системата за управление на ускорението
P1223 Високо показание във веригата на датчик В за положението на акселератора
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 септември 2015 - 11:17

Нямам идея какво да те посъветвам. Очевидно джамбазина е омагьосал лампата за чека. Направи си сметка колко пари е най-скъпия ремонт дето може да се наложи да направиш и колко пари смяташ че струва колата. Общата сума на ремонта и това дето ще платиш на джамбазина не трябва да надхвърля оценката ти за колата. Колкото до датчик колянов вал. струва 45 лв. Бошовия е 70. Цените не са като едно време.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 09 септември 2015 - 11:19
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg