Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Въпрос за скъсан маркуч

Stenli_ снимка Stenli_ 22 март 2009 - 00:16

Здр на всички!
Днес по случайност отворих капака докато двигателят работше и забелязах съскане! Поогледах се от каде може да е проблема и видях един скъсан маркуч, беше се цепнал и почти излязъл. Изгасих мотора на колата, махнах капака и след като скъсих маркуча (с дължината на цепнатината) пак го нахлузих и спря да съска! :) Въпросът ми е каква е функцията му, защото не съм забелязъл различно поведение на колата и не знам колко време съм карал така.
Ето снимки.

Публикувано изображение


Публикувано изображение

Така и така съм пуснал тема ще задам още 1 въпрос който ме мъчи! Каква роля имат 1 и 2 тъй като един ми беше казал че "изолирал" екотека като беше махнал 1 и не си спомням какво беше направил с 2. (Аз не смятам да го "изолирам" просто питам информативно).

Публикувано изображение

Ако Ви се чете и пише дайте мнение:)
Купих си масло GM 5литра за 40лв., един колега от форума го продава (Магазин в Студентски). Маслото е 10W40 Полу-синтетично (semi-synthetic).

Публикувано изображение

Също така маслен и горивен филтър марка "UnifluX filters" на обща цена 13.5лв. Все още не съм ги сменял.
Приемам всякакви мнения! :)
Благодаря Ви за вниманието!
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 22 март 2009 - 12:56

В реда в който си задавал въпросите:

1. Маркучът, който си скъсил е вакуума за регулатора на налягане на горивото в рейката с дюзите. Странно е, че не си усетил разлика във вървенето- освен ако не си на газ.

2. Позиция 1 е филтър за въздуха на "прахосмукачката", която чуваш да вие докато колата е студена- един вид автоматичен смукач.
Позиция 2 е част от същата система, няма нищо общо с ЕГР клапана и изолирането му.
3. За маслото нямам коментар :mhihi:
Отговори

Stenli_ снимка Stenli_ 22 март 2009 - 16:20

Мерси за отговорите, а този филтър трябва ли да се сменя?
Отговори

Jelev снимка Jelev 22 март 2009 - 16:46

Маслото си е супер, карам с такова....все пак щом е оригиналното няма за кво да се притесняваш
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg