Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Замисляне и на газ и на бензин преди потегляне

Gladiator6 снимка Gladiator6 10 юни 2011 - 19:21

Нова таратайка нови проблеми :) Моята корса замисля и на газ и на бензин.
Без катализатор е , на елкона казаха вичко ок , ламбда сондата е ок също макар на газ да не играе роля , газта е с добра центровка , предварението е 8 градуса повече от предвиденото (казаха че е добре така), всички филтри , газов , горивен , въздушен , маслен , на купето са сменени преди няколко дни , масла , дистрибуторната и палеца са ок , пробвах с още един стъпков мотор тъй като малко губеше обороти като пусна климатика но сега нямам представа но се оправи , центровката на газовата е ок даде ми 6.4 литра на 100 км смесен разход без климатик ...

Дайте съвет от какво може да е днес взех да пробвам при газаджията който каза , че има доста замисляне една друга със същия мотор и има осезаема разлика и на газ и на бензин спрямо моята. :( :(

Благодаря предварително.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 13 юни 2011 - 08:40
Причина за редактиране:: Пише се ГАЗ, не гас !
Отговори

Gladiator6 снимка Gladiator6 11 юни 2011 - 18:43

Дайте поне някакви предложения ?
Отговори

dinio84 снимка dinio84 11 юни 2011 - 22:33

А какво имаш предвид под това "замисляне" - прекъсва ли или просто много бавно вдига обороти и се наема трудно. Ако е прекъсване и го прави и на бензин и на газ почти на 100% имаш проблеми със запалването - като се стъмни запали я и напръскай кабелите и бобината обилно с вода (с някое пръскало от преперат за прозорци) и виж дали няма да преискри някъде. Друго което ми идва на ум е че с такова предварение което сте направили се бърка малко момента на впръскване на бензина - това ако имаш проблеми само на бензин, а ако проблемите ти са само на газ си развии малко болтовете на газовата че това 6.4 СМЕСЕНО много малко ми се вижда :confused: . И моята е като твоята ама извън градско ми гори около 7 а градско 10-11 ама си се наема сносно. Ако имам път към Шумен ще ти се обадя да ме заведеш при газагжията който ти е докаръл такъв разход :drinks: Дано съм бил полезен. Като решиш проблема пиши какво и е било, че ми е интересно. Поздрави и много безаварийни. :love_opel:
Отговори

Gladiator6 снимка Gladiator6 12 юни 2011 - 07:23

Бавно вдига оборотите от 1000 до 1500.

Предварението трябва да е 10 заводстоко на газ слагат още 3 - 4 градуса моите са 18 което си е множко и ние това установихме.

3-ма газаджии човъркаха докато направя центровка. Аз настройвам карам 100 км пълня после центровам карам 100 км пълня на всяка центровка бележа къде е било и от 4-тия пън щото свършиха кадърните газаджии на един елкон го уцелих.

Сега върви като на бензин и гори около 7 градско :p

Кабелите и свещите са добре но и според вас възможно ли е да замисля и да вдига бавно оборотите от тях ????

Благодаря ви.
Отговори

npace снимка npace 12 юни 2011 - 12:30

Колега според мен и 10 градуса са много.Направи си центровка на бензин и я остави без никакво предварение.На бензин ще си тръгне като ракета и ще ти влезне в час газта.Тези мотори си хвърчат без никакви корекции на делкото.
Отговори

Gladiator6 снимка Gladiator6 12 юни 2011 - 18:36

Направихме я и нищо :( сега е на стандартна дето са белезите заводските там издадените.
И гори 8 извънградско газ без клима и фарове ?

А колко е нормалния разход вече незнам тва замисляне да не е от някой датчик нещо ?
Отговори

Inspo снимка Inspo 13 юни 2011 - 08:00

 Gladiator6, на 12 юни 2011 - 18:36, каза:

............ да не е от някой датчик нещо ?



Много е вероятно да е датчик.
При мен имаше същият проблем.
Смених TPS-то и всичко се оправи.
TPS- throttle position sensor или казано по нашенски датчик за положението на дроселовата клапа.
Ако той не е наред се получава този ефект на замисляне като си на бензин, обаче на газ не би трябвало да има проблем.
Ако имаш познат с мотор като твоя може да пробваш с неговият датчик, за да не се набутваш за нов.
На газ може да се замисля заради бедна смес- щом ти е толкова нисък разхода?
Отговори

Dundi снимка Dundi 13 юни 2011 - 08:51

и аз също подкрепям колегата за TPS-a :icon_wink2:
Отговори

Gladiator6 снимка Gladiator6 13 юни 2011 - 18:37

TPS-а колко струва ?
На газ също го прави.
Какъв трябва да е стандартния разход газ/бензин извън града.
И може ли това да е от датчик на хол ?
Отговори

Mihalmaistora снимка Mihalmaistora 14 юни 2011 - 14:49

Оригинален е 130 лева.ТОПРАН 58 лева.Това са цени от Олимпията.
Отговори

Gladiator6 снимка Gladiator6 15 юни 2011 - 00:04

Как мога да проверя дали работи ? :) и има ли някой от Шумен с такъв мотор да го ползвам за донор да видя дали е там преди да се оръся 130 кинта :)

Благодаря ви.
Отговори

Petar Staykov снимка Petar Staykov 15 юни 2011 - 07:54

На бензин извън градско не трябва да ти гори повече от 6 бензин. Моята като я карам със 110 пада на 5.3 бензин. Иначе градско най-много 8 (бензин) в задръстванията.
Мнението беше редактирано от Petar Staykov: 15 юни 2011 - 07:55
Отговори

Inspo снимка Inspo 15 юни 2011 - 08:49

Моят ТПС си го взех употребяван, но оригинален - от колега от форума. Забравих за колко , но мисля, че беше към 5 кинта.
Отговори

Mihalmaistora снимка Mihalmaistora 15 юни 2011 - 09:19

Безсмислено е да се купува оригинален.Този който купих аз си работи повече от добре,а е на половина на оригинания като пари.
Ако се намери 100% изправен втора употреба,и то на цена от 5 лева си е жив джакпот :mhihi:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 15 юни 2011 - 17:07

ЕТО ЕДНА ТЕМА!

Потенциометър ако е за С14NZ, мисля и за C16NZ става може да се намери от Лада Самара инжекцион. Струва 15-20 лева. Взаимозаменяеми са!
Отговори

Gladiator6 снимка Gladiator6 15 юни 2011 - 23:27

Разхода ми на газ извън градско без климатик е 8.6 което си е множко това с пенсионерско каране днес засичах а с климата удари 9.5 какво мислите :(
Отговори

Mihalmaistora снимка Mihalmaistora 15 юни 2011 - 23:45

Моята бивша Корса с Ц14НЗ даваше 10-12 градско газ,с галене на педала...
Отговори

Inspo снимка Inspo 16 юни 2011 - 10:35

 Gladiator6, на 15 юни 2011 - 23:27, каза:

Разхода ми на газ извън градско без климатик е 8.6 което си е множко това с пенсионерско каране днес засичах а с климата удари 9.5 какво мислите :(



Голям ти е разхода.
Моята е 1.6 и лятото пада на 6.5 извънградско на газ с умерено шофиране около 90км/ч
За града няма смисъл да коментирам.
Отговори

Gladiator6 снимка Gladiator6 16 юни 2011 - 14:41

Днес ходих на друг елкон там оправиха предваренитето на 13 - 14 градуса според човека в елкона има смисъл да е с 3 до 5 градуса повече заради газта.
Беше грешно зададено сега на газ работи рязко но на бензин проблема остана и той е сигурен , че е от това , че ламбда сондата ми е за смяна. Но не мисля да я сменям купих и нови свещи да видя дали няма да е от тях.

Та на газ 8.6 извън градско с 90 без клима е доста май :( вие какво мислите :( ?
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 16 юни 2011 - 16:00

Колега, на бензин откачи ламбдата колкото за тест. Би трябвало да има подобрение.

Този разход извънграда е много! Да се смени въздушния филтър, да се регулира изпарителя и евентуално ако е дошло време за смяна на мембрани те да се сменят.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg