Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

прекъсване при рязко подаване на газ

petrov- снимка petrov- 01 май 2012 - 10:19

Здравейте,имам проблем с опел вектра В 1,6-16V.Като запаля когато мотора е студен си работи нормално но при рязко подаване на газ започва да прекъсва и дори понякога гърми и това до 1600-1800 оборота след тези обороти се форсира нормално.Като загрее 30-40градуса прекъсването изчезва но остава по мудна в тези обороти.Колата е с газов инжекцион и на газ няма проблеми.Смених свещи,бобинен блок и все същото дори и майсторите смених 4-5 пъти и нищо.Правиха диагностика и нищо не откриват,чистиха дюзи,помпи,филтри и все тая.Моля за помощ
Отговори

don_lucifer снимка don_lucifer 02 май 2012 - 14:01

Колега и аз имам същия проблем само че на омега б x20xev и аз не мога да разбера от какво е само че моита се изчиства след 3500 оборота
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 02 май 2012 - 14:25

Дебитомер някой да е погледнал какви са му стойностите?!Залагам на него.
Отговори

don_lucifer снимка don_lucifer 02 май 2012 - 14:27

сменял сам го
Мнението беше редактирано от don_lucifer: 02 май 2012 - 14:27
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 02 май 2012 - 14:29

 don_lucifer, на 02 май 2012 - 14:27, каза:

сменял сам го

Сменил си с нов или втора ръка.Диагностика правено ли е?Какво си сменил по колата?

п.п.Симптомите за мен са при студена кола се получава едно пукане и прекъсване и на високите обороти изчиства.Когато се кара колата когато се подаде газ колата първо забива понякога и патка/пука и после набира.На място колата когато се подава постепенно газ ги няма тези симптоми.
Мнението беше редактирано от BatSlav: 02 май 2012 - 14:37
Отговори

petrov- снимка petrov- 02 май 2012 - 18:55

 BatSlav, на 02 май 2012 - 14:25, каза:

Дебитомер някой да е погледнал какви са му стойностите?!Залагам на него.

Четерима майстори ми правиха диагностики и нищо не откриват за тях всичко е наред,но за мен колата не върви както трябва на бензин а на газ няма никакъв проблем.а за дебитомера не съм го сменял но и никой от майсторите не е казвал нищо за него
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 03 май 2012 - 07:15

Няма какво да ти кажат майсторите за дебитомера, след като нямаш такъв на твоя мотор :doh:
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 03 май 2012 - 08:24

за бобината какво казват твоите майстори колега?
Отговори

petrov- снимка petrov- 03 май 2012 - 11:35

 martin_kolev, на 03 май 2012 - 08:24, каза:

за бобината какво казват твоите майстори колега?

нея вече съм я сменил
Отговори

don_lucifer снимка don_lucifer 03 май 2012 - 13:45

колеги аз сам сменил дебитомер,датчик на разпределителните валове , детоционен датчик , ланда сондадата, няма грешки не свете чека обаче го прави това нещо а на газ варви перфектно и ТПС сам сменял
Мнението беше редактирано от don_lucifer: 03 май 2012 - 13:46
Отговори

petrov- снимка petrov- 05 май 2012 - 11:49

ЗАБЕЛЯЗАХ ЧЕ КАТО СТИСНА МАРКУЧА ЗА ИЗЛИШНОТО ГОРИВО КОЛАТА СЕ ФОРСИРА БЕЗ ПРОБЛЕМ.ПО ГОРИВНАТА СИСТЕМА СЪМ СМЕНЯЛ ГОРИВЕН ФИЛТЪР,ЧИСТИХА ЦЕДКАТА НА БЕНЗИНОВАТА ПОМПА,СЛАГАХ ДРУГА БЕНЗИНОВА ПОМПА ОТ РАБОТЕЩА КОЛА,ЧИСТИХА ДЮЗИ СЛАГАХА И ДРУГИ /ВТОРА УПОТРЕБА/СЛАГАХА И ДРУГ КЛАПАН ЗА НАЛЯГАНЕТО НО ВСЕ ПРЕКЪСВА ПРИ ИЗФОРСИРАНЕ
Отговори

Гостcarambata_* 13 май 2012 - 16:17

 petrov-, на 01 май 2012 - 10:19, каза:

Здравейте,имам проблем с опел вектра В 1,6-16V.Като запаля когато мотора е студен си работи нормално но при рязко подаване на газ започва да прекъсва и дори понякога гърми и това до 1600-1800 оборота след тези обороти се форсира нормално.Като загрее 30-40градуса прекъсването изчезва но остава по мудна в тези обороти.Колата е с газов инжекцион и на газ няма проблеми.Смених свещи,бобинен блок и все същото дори и майсторите смених 4-5 пъти и нищо.Правиха диагностика и нищо не откриват,чистиха дюзи,помпи,филтри и все тая.Моля за помощ

пробвай да почистиш EGR-клапана и дроселовата клапа-дано помогне и е най-евтино
Отговори

Гостluba4et0_* 21 ноември 2013 - 16:52

 petrov-, на 05 май 2012 - 11:49, каза:

ЗАБЕЛЯЗАХ ЧЕ КАТО СТИСНА МАРКУЧА ЗА ИЗЛИШНОТО ГОРИВО КОЛАТА СЕ ФОРСИРА БЕЗ ПРОБЛЕМ.ПО ГОРИВНАТА СИСТЕМА СЪМ СМЕНЯЛ ГОРИВЕН ФИЛТЪР,ЧИСТИХА ЦЕДКАТА НА БЕНЗИНОВАТА ПОМПА,СЛАГАХ ДРУГА БЕНЗИНОВА ПОМПА ОТ РАБОТЕЩА КОЛА,ЧИСТИХА ДЮЗИ СЛАГАХА И ДРУГИ /ВТОРА УПОТРЕБА/СЛАГАХА И ДРУГ КЛАПАН ЗА НАЛЯГАНЕТО НО ВСЕ ПРЕКЪСВА ПРИ ИЗФОРСИРАНЕ

Колега и аз имам аболютно същия проблем,ако има ниакакво решение моля пиши,да знам какво да ровя.Благодаря предварително.
Отговори

ufer снимка ufer 22 ноември 2013 - 10:30

 luba4et0, на 21 ноември 2013 - 16:52, каза:

Колега и аз имам аболютно същия проблем,ако има ниакакво решение моля пиши,да знам какво да ровя.Благодаря предварително.


Колеги, и моят проблем е подобен: диагностики, чистене на дюзи, проби с 5 дебитомера и 3 компютъра. Накрая сам си установих проблема: дюзите!!! Те не са запушени, а прекалено износени и пускат повече от необходимото гориво, като при определени обороти задавят мотора. Сменял съм 3-4 комплекта: всичките издухани. Новите са прекалено скъпи за стара кола. Затова я карам само на газ. Пробвайте и вие с читави инжекциони. Може и да улучите добри. :icon_smile2:
Отговори

Гостluba4et0_* 22 ноември 2013 - 11:31

 ufer, на 22 ноември 2013 - 10:30, каза:

Колеги, и моят проблем е подобен: диагностики, чистене на дюзи, проби с 5 дебитомера и 3 компютъра. Накрая сам си установих проблема: дюзите!!! Те не са запушени, а прекалено износени и пускат повече от необходимото гориво, като при определени обороти задавят мотора. Сменял съм 3-4 комплекта: всичките издухани. Новите са прекалено скъпи за стара кола. Затова я карам само на газ. Пробвайте и вие с читави инжекциони. Може и да улучите добри. :icon_smile2:

Съгласен съм с теб колега,но аз съм с газов инжекцион и на газ проблема е малко по слаб.А когато запаля при студено време и студен мотор проблема с прекъсването го няма.
Отговори

Velin снимка Velin 30 ноември 2013 - 01:51

 petrov-, на 05 май 2012 - 11:49, каза:

ЗАБЕЛЯЗАХ ЧЕ КАТО СТИСНА МАРКУЧА ЗА ИЗЛИШНОТО ГОРИВО КОЛАТА СЕ ФОРСИРА БЕЗ ПРОБЛЕМ..


симптомите са ниско налагане на горивото провери си регулатора за налагането ..
Отговори

Гостluba4et0_* 02 декември 2013 - 13:18

Здравейте,имам проблем с опел зафира 1,6-16V.Като запаля когато мотора е студен си работи нормално,след като позагрее малко при рязко подаване на газ започва да прекъсва и дори понякога гърми и това до 1600-1800 оборота след тези обороти се форсира нормално.На газ почти не се забелязва.Съмнявам се да не би да смуче въздух от някъде(има едно глъхнене при ряско подаване на педала на газта.Щте я гледам в някои топъл ден, че на зафира е малко неудобно -не се вижда.
Отговори

grishu снимка grishu 12 декември 2013 - 16:33

Здавей колега, имах абсолютно същия проблем от няколко години до преди два дена. Оказа се ламда сонда. При запалване показва някаква средна стойност около 0,5V и след 30 - 40 секунди започва да показва бедна и все по бедна смес, като забива на 0,05V . При което компа се опитва да компенсира , тъпче гориво и ефекта е точно този, който си обяснил....няма потегляне, забива,гърми в смукатела и тн . Сега немога да си позная колата, газта реагира моментално, кара се с удоволствие.
Поздрави.
Мнението беше редактирано от grishu: 12 декември 2013 - 23:47
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 12 декември 2013 - 18:18

 Velin, на 30 ноември 2013 - 01:51, каза:

симптомите са ниско налагане на горивото провери си регулатора за налагането ..



... тръгнала да си заминава бенз помпа или регулатор на налягането ...
Отговори

grishu снимка grishu 12 декември 2013 - 23:50

Колега , ако е паднало наляганетона на горивото, колата ще пали трудно.
Мнението беше редактирано от grishu: 12 декември 2013 - 23:54
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg