Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Calibra

локва в мокета

GSi R снимка GSi R 28 декември 2011 - 20:10

От дясната страна на централната конзола(доло в краката) видях че имам събрана вода та си мисля че е от парното.Свалих един капак доло в краката и се видяха тръбичките за парното и един лостов механизъм.Невидях да сълзи от някъде само имаше леко мокро по пластмасовия лост за топло-студено.От няколко седмици наблюдавам локвата и нито се увеличава нито намаля.Явно е протекало един път и до там(понеже е студено и друдно се изпарява водата пък аз не карам редовно).Трудна ли е смяната на парното и има ли някакъв вариянт с прахче да се запуши теча?
Отговори

p_c20ne снимка p_c20ne 29 декември 2011 - 15:18

Антифриза в казанчето намалява ли? Този проблем на колата от профила ти ли е? Ако антифриза намалява - радиаторчето на парното е протекло. Ако обаче антифриза си стои, махни пластмасата в основата на чистачките, изчисти хубаво отводнителните канали и подлепи гумените изолации, ако има нужда.

Поздрави!
Отговори

GSi R снимка GSi R 30 декември 2011 - 20:59

Ами само 1 път ми светна лампата за водата и долях по-малко от казанче.Мисля си че тече от време на време(вероятно когато налягането в системата е доста високо).Пък и локвата е със син цвят така че няма какво друго да е.
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 31 декември 2011 - 19:10

 GSi R, на 30 декември 2011 - 20:59, каза:

Ами само 1 път ми светна лампата за водата и долях по-малко от казанче.Мисля си че тече от време на време(вероятно когато налягането в системата е доста високо).Пък и локвата е със син цвят така че няма какво друго да е.

Относно протичането от време на време си провери хубаво скобите на водните съединения. При мен някои скоби направо си изпуснаха в началото на зимата и ги смених с нови. Всички останали просто ги проверих, както и самите маркучи на водните съединения.
Поздрави и весело посрещане на новата година ;-)
Отговори

Пламен58 снимка Пламен58 31 декември 2011 - 19:14

И аз имам локва то антифриз в краката на Астра Х16сзр с климатик.Още не съм открил от къде е.Преди няколко дни нещо затрака при въртене на регулатора за парно.Мисля че отваря клапан и вероятно той е причината за теча.Като разбера ще пиша.За сега търся майстор или някой запознат с подобен проблем да помогне.
0887476591.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg