Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Vectra C Смяна на Ръчна с Автоматична кутия

Den снимка Den 30 октомври 2022 - 15:04

Здравейте, колеги!
Карам Вектра Ц 2.0 101 коня вече 7-ма година и съм много доволен. Тия дни я закарах в сервиз и ми казаха че скоростната кутия е за смяна.
Понеже скоростната кутия е 5-степенна ръчна, обмислям вариант да сложа автоматична скоростна кутия от 1.9 150 коня или от 2.2 125 коня.
Въпроса ми е някой знае ли дали е възможна смяната и освен кутия + компютър за кутията, какво друго е необходимо за да се смени.
Благодаря предварително!
Отговори

sathv снимка sathv 30 октомври 2022 - 18:01

Както казва един колега от форума, няма невъзможни неща. Има неплатежоспособни клиенти. Смяната на ръчна с автоматична кутия изисква една камара дейности и части освен кутията и компютър както си описал. Проблема се задълбочава поради това, че читави кутии не се прескачат по автоморгите и не вярвам да намериш някой който ще се занимава с това начинание. Във всички случаи обаче цената ще е повече от Вектрата и прогнозата за в бъдеще много несигурна.
Мнението беше редактирано от sathv: 30 октомври 2022 - 18:01
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 31 октомври 2022 - 07:30

Поради гореописаните неща, по-добре си поправи кутията или потърси рециклирана такава (F35 3.06 диференциал)

Автоматик от 1.9 дизел ми се струва, че няма как да сложиш директно.

В случай, че целта е да ти се занимава, то по-хубаво да смениш директно целия двигател с 1.9, заедно с кутия AF40. Но както са казали вече, ще излезе повече от самата вектра, затова най-добре си купи същата с 1.9 автоматик и решаваш проблема. Тая на части да си върнеш максимално пари и ти си човека.
Части за АФ40 колкото искаш има. Имай предвид, че автоматикът е оправдан само ако караш градско(или голям град) и вършиш работа, която ти носи пари, както бях аз със служебна Зафира. Тая кола поддържаше работа за стотици хиляди на месец, затова и никой не се е притеснявал и нотка дори за даже и чисто нов автоматик от завода или пък двигател...

Не знам какво става и с ръчните рециклирани кутии - нещо изчезнаха на много места май. Целенасочено ли, нарочно ли....
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 31 октомври 2022 - 07:32
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg