Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Турбиниране на астра ц20хе

fugatyve снимка fugatyve 23 септември 2010 - 16:20

Вижте сега не сам тръгнал да се заяждам с никого от вас, но въпроса ми беше зададен по различен начин, а именно дали някои е пробвал и какво е станало?! аз тая кола сам я прежалил за експерименти, колата има чисто нов керамичен съединител дайе още не е олегнал както трябва, скоростите са ф28 поне кожуха така изглеждал или де да знам там казахами го това не сам чак толкова запознат сас скорости на опелите. Не сам казал че колата ще я правя с 2000лв казах че частите горе доло толкова излизат с (китайски кит) да сека ще се почне ама китаиския кит бил еди какав си нямало да кара много и бля бля, тея работи ще сам ви благодарен ако ми ги спестите :)) админа разбирам нервите му до някаде но не сам питал това за което говорим от 2 дни. исчел сам доста теми и мненията са много разногласни за това на ккаво издърйа и на какво не а и има много спам. За това пуснах темата специално насочена кам едно нещо; ДАЛИ ИМА НЯКОИ ПРОБВАЛ ОТ ВСИЧКИ НАС ''ОПЕЛДЖИЙТЕ'' ИЛИ НЯМА??

Ии керамиката е направена както трябва от маховик през керамиката, претискателя е усилен та до лагера :)))) за да си спестя още евнтуални обяснени.. 228мм е съединителя. скоростите пак казвам не сам сигурен какви са точно само знам че са доста дълги ако означава нещо това.
Мнението беше редактирано от fugatyve: 23 септември 2010 - 16:32
Отговори

BaMnuPa снимка BaMnuPa 23 септември 2010 - 16:30

Какъв е този китаиски кит ? :fire:
Отговори

VanVan снимка VanVan 23 септември 2010 - 16:37

Скоростите нема значение ква форма им е кужуха и колко дълги ти се струват...
За да се нарекат F28 требва да са със 7 предавки - 6 напред + 1 назад. :fire:
Мнението беше редактирано от VanVan: 23 септември 2010 - 16:38
Отговори

fugatyve снимка fugatyve 23 септември 2010 - 16:57

 VanVan, на 23 Sep 2010, 17:37, каза:

Скоростите нема значение ква форма им е кужуха и колко дълги ти се струват...
За да се нарекат F28 требва да са със 7 предавки - 6 напред + 1 назад. :fire:


ееми явно ще и набавим :)))

 BaMnuPa, на 23 Sep 2010, 17:30, каза:

Какъв е този китаиски кит ? :fire:


А за китаиски гарретт чувал ли си? :))
Мнението беше редактирано от fugatyve: 23 септември 2010 - 17:02
Отговори

Oleg-16V снимка Oleg-16V 23 септември 2010 - 17:58

 fugatyve, на 23 Sep 2010, 17:20, каза:

Вижте сега не сам тръгнал да се заяждам с никого от вас, но въпроса ми беше зададен по различен начин, а именно дали някои е пробвал и какво е станало?! аз тая кола сам я прежалил за експерименти, колата има чисто нов керамичен съединител дайе още не е олегнал както трябва, скоростите са ф28 поне кожуха така изглеждал или де да знам там казахами го това не сам чак толкова запознат сас скорости на опелите. Не сам казал че колата ще я правя с 2000лв казах че частите горе доло толкова излизат с (китайски кит) да сека ще се почне ама китаиския кит бил еди какав си нямало да кара много и бля бля, тея работи ще сам ви благодарен ако ми ги спестите :)) админа разбирам нервите му до някаде но не сам питал това за което говорим от 2 дни. исчел сам доста теми и мненията са много разногласни за това на ккаво издърйа и на какво не а и има много спам. За това пуснах темата специално насочена кам едно нещо; ДАЛИ ИМА НЯКОИ ПРОБВАЛ ОТ ВСИЧКИ НАС ''ОПЕЛДЖИЙТЕ'' ИЛИ НЯМА??

Ии керамиката е направена както трябва от маховик през керамиката, претискателя е усилен та до лагера :)))) за да си спестя още евнтуални обяснени.. 228мм е съединителя. скоростите пак казвам не сам сигурен какви са точно само знам че са доста дълги ако означава нещо това.

пак си се объркал доста с този китайски кит абсолютно нищо няма да направиш бъди 100% сигурен :fire:
има проби със стандартна електроника от С20ХЕ и след резултата или мотора отива на кино или хората си слагат мотроника от С20ЛЕТ,а някой и мегаскуирт :fire:
скоростите не са ти ф28 и съединитела от ф28 е по-голям от на С20ХЕ,така че пак си едно стъпало не напрад,а назад :fire:
Отговори

fanatic снимка fanatic 23 септември 2010 - 18:01

Обяснете на човека още един път горе долу за какво става дума в цифри и чаркове... тва е молба от мен....

Да оставим на страна Ф28 като вариант и нататък....
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 23 септември 2010 - 18:06

Тази тема върви към спам... Ей "фуги" чети какво ти казват колегите - или си приготви сума и прави нещата както трябва и недей преебавай едно сносно ХЕ, или си блъскай главата. Те момчетата съвети ти дават ти пак вироглав се водиш... Надушвам  :fire: тука  :fire:
Отговори

BaMnuPa снимка BaMnuPa 23 септември 2010 - 18:56

Темата за мен е напално излишна и е пусната колкото да не прашасва клавиатурата на момчето....при положение че не си прави тои колата какъв е смисъла да пита какво как и защо ?
Отговори

fugatyve снимка fugatyve 23 септември 2010 - 20:18

 ^_fenixa_^, на 23 Sep 2010, 19:06, каза:

Тази тема върви към спам... Ей "фуги" чети какво ти казват колегите - или си приготви сума и прави нещата както трябва и недей преебавай едно сносно ХЕ, или си блъскай главата. Те момчетата съвети ти дават ти пак вироглав се водиш... Надушвам :fire: тука :fire:


Е аз не виждам един съвет нормален вав всички тея редове кадето са исписани.. абсолютно всеки (разбирач) потхожда с еб...ти сърказма. И да вироглав сам защото сам решил да го турбинирам и ще го турбинирам, нямам условията да я правя аз колата, така че ще я шравя с помощта на приятели до където могат да ми бъдат полезни, и от там на татък заминава най вероятно в плд за настрики. Имало някви пичоже които се занимават с тоя жид деиности. Това е цялата история която съм намислил. а дали ще стане. не сам убеден изобщо. но ще пробвам все пак всичко може да се коригира и в развитие на нещата. То е ясно че ще се пилеят пари на вятъра. ОК АДМИН ЩЕ ПРОДЪЛЖА ДА ТЪРСЯ ТЕМИ С ТЪРСАЧКАТА УСПОКОИ СИ ДУШИЦАТА. ПОЗДРАВИ :))
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 23 септември 2010 - 22:07

 fugatyve, на 23 Sep 2010, 21:18, каза:

Е аз не виждам един съвет нормален вав всички тея редове кадето са исписани.. абсолютно всеки (разбирач) потхожда с еб...ти сърказма. И да вироглав сам защото сам решил да го турбинирам и ще го турбинирам, нямам условията да я правя аз колата, така че ще я шравя с помощта на приятели до където могат да ми бъдат полезни, и от там на татък заминава най вероятно в плд за настрики. Имало някви пичоже които се занимават с тоя жид деиности. Това е цялата история която съм намислил. а дали ще стане. не сам убеден изобщо. но ще пробвам все пак всичко може да се коригира и в развитие на нещата. То е ясно че ще се пилеят пари на вятъра. ОК АДМИН ЩЕ ПРОДЪЛЖА ДА ТЪРСЯ ТЕМИ С ТЪРСАЧКАТА УСПОКОИ СИ ДУШИЦАТА. ПОЗДРАВИ :))


айде явно аз ще съм този с нервите да ти драсна едно две редчета.....

1. говориш че имаш "качествен" ремонт на мотора с "портвана" глава... и си мислил да я правиш атмосферка - следствие: Най-вероятно главата ти е сваляна ПОНЕ веднъж (повечето ХЕ-та вече са с трагични количества "ремонти") и е шлайфана ПОНЕ веднъж, от което следва че и без това високата ти степен на сгъстяване (10:1) е отишла някаде на майнатаси нагоре КОЕТО Е КРАЙНО НЕПОДХОДЯЩО ЗА КАКВОТО И ДА Е БИЛО ТУРБИНИРАНЕ НА ТВОЙТО НИВО.
2. говориш за сток електроника чудесно - сток дюзи 215 (или в добрия случай ако си 2.8 са 230 нещоси) дюзите ти са на незнайни години но това е беззначение защото са ОТЧАЙВАЩО малки няма да ти стигнат и за 180 ТУРБО КОНСКИ СИЛИ (АФР-а при турбо колите е малко по различен от този при атмосферките); сток дебитомера ти ще го изтаваниш тежко рано, за ремап ще са ти нужни ПОНЕ 650-700ЛВ. и това е МИНИМАЛНАТА СУМА ЗА КОЯТО НЯКОЙ ЩЕ СЕ НАВИЕ ДА ТИ ПИПНЕ "ИЗЧАДИЕТО"
3. говориш за китайски кит.. :) - в прав текст колектора е взел дал ПРЕДИ да го сложиш още в каталога а като види 800+ градуса е готов пътник, "китайски" гарети сме чували и карали... ако ти върже да излезеш с тази турбина от гаража и се окаже читава (за което ще трябва да ходиш на поп) шанса геометрията на колелата да е някаква приличаща на нещо е НИКАКВА тази турбина ще има ефективност като ранен РУУТС компресор (около 60%) и ще прави през повечето време жега а не коне, останалите части от КИТА, са малко или повече безполезни, ще ти трябваи аргончик да ти дооправи турбо пътищата, гейтовете масово са дървета....... и много други
4. МАСЛО - турбо колата е малко по различна работа от атмосферната кола има МАЛКО по-различни режими на натоварване на маслото (заводския ти кулер НЕ ВЪРШИ РАБОТА), отделно маслозахранването на турбото е яко къстъм и пак "маркучи и хидравлики" а там нещата не са ефтини
5. кутия (написаха ти )
6. ТВОИТЕ ПОЗНАНИЯ - това е огромен проблем когато правиш нещо САМ без да си запознат с материята....


и още няколко точки но ми писва да пиша......


и да сток ХЕ със достатъчно работа по двигателя за да е пригоден за турбо (разбирай разреден, и охлабен) със читаво турбо (разбирай сток летово) си кара по цял ден на 0.8 със МОТРОНИК 2.8 и се движи прекрасно навсякаде из страната ...... но е правено от хора които са МНОГО наясно със материята и мепера (на който това му е професия) си го гледа като негово......


така че надявам се сега поне малко да ти е станало ясно защо няма да се вместиш във парите и защо накрая ще имаш едно голямо НИЩО за 2000+ лева....
Отговори

fanatic снимка fanatic 23 септември 2010 - 22:15

Сега се казва "мерси Ники" поне от мен.... когато приключи дискусията ще ми позволите да почистя темата за да останат само важните мнения.

Все пак fugatyve породи дискусия, за да стане ясно поне в основи и за начинаещи с какво се захващат.
Отговори

fugatyve снимка fugatyve 23 септември 2010 - 23:20

 Manta2005, на 23 Sep 2010, 23:07, каза:

айде явно аз ще съм този с нервите да ти драсна едно две редчета.....

1. говориш че имаш "качествен" ремонт на мотора с "портвана" глава... и си мислил да я правиш атмосферка - следствие: Най-вероятно главата ти е сваляна ПОНЕ веднъж (повечето ХЕ-та вече са с трагични количества "ремонти") и е шлайфана ПОНЕ веднъж, от което следва че и без това високата ти степен на сгъстяване (10:1) е отишла някаде на майнатаси нагоре КОЕТО Е КРАЙНО НЕПОДХОДЯЩО ЗА КАКВОТО И ДА Е БИЛО ТУРБИНИРАНЕ НА ТВОЙТО НИВО.
2. говориш за сток електроника чудесно - сток дюзи 215 (или в добрия случай ако си 2.8 са 230 нещоси) дюзите ти са на незнайни години но това е беззначение защото са ОТЧАЙВАЩО малки няма да ти стигнат и за 180 ТУРБО КОНСКИ СИЛИ (АФР-а при турбо колите е малко по различен от този при атмосферките); сток дебитомера ти ще го изтаваниш тежко рано, за ремап ще са ти нужни ПОНЕ 650-700ЛВ. и това е МИНИМАЛНАТА СУМА ЗА КОЯТО НЯКОЙ ЩЕ СЕ НАВИЕ ДА ТИ ПИПНЕ "ИЗЧАДИЕТО"
3. говориш за китайски кит.. :) - в прав текст колектора е взел дал ПРЕДИ да го сложиш още в каталога а като види 800+ градуса е готов пътник, "китайски" гарети сме чували и карали... ако ти върже да излезеш с тази турбина от гаража и се окаже читава (за което ще трябва да ходиш на поп) шанса геометрията на колелата да е някаква приличаща на нещо е НИКАКВА тази турбина ще има ефективност като ранен РУУТС компресор (около 60%) и ще прави през повечето време жега а не коне, останалите части от КИТА, са малко или повече безполезни, ще ти трябваи аргончик да ти дооправи турбо пътищата, гейтовете масово са дървета....... и много други
4. МАСЛО - турбо колата е малко по различна работа от атмосферната кола има МАЛКО по-различни режими на натоварване на маслото (заводския ти кулер НЕ ВЪРШИ РАБОТА), отделно маслозахранването на турбото е яко къстъм и пак "маркучи и хидравлики" а там нещата не са ефтини
5. кутия (написаха ти )
6. ТВОИТЕ ПОЗНАНИЯ - това е огромен проблем когато правиш нещо САМ без да си запознат с материята....


и още няколко точки но ми писва да пиша......


и да сток ХЕ със достатъчно работа по двигателя за да е пригоден за турбо (разбирай разреден, и охлабен) със читаво турбо (разбирай сток летово) си кара по цял ден на 0.8 със МОТРОНИК 2.8 и се движи прекрасно навсякаде из страната ...... но е правено от хора които са МНОГО наясно със материята и мепера (на който това му е професия) си го гледа като негово......


така че надявам се сега поне малко да ти е станало ясно защо няма да се вместиш във парите и защо накрая ще имаш едно голямо НИЩО за 2000+ лева....


Ха така е това беше една горе доло полезна писаница. :) малко преповдигнат но поне по исчерпателен. Мотроника ми е 2.8 а дюзите към него трябва да са 241 кубика. и претполагам могат да се сменят или? :)) Шегувам се.
Отговори

fugatyve снимка fugatyve 23 септември 2010 - 23:26

Все пак сте на мнение че нищо няма да се получи така ли? Питам хората с опит.

Ии не се заяждам как да го обясня. Като е толкова трудно да драснете две полезни изречения без агресия и сърказам, защо изобщо киснете в тоя форум толкова редовно? И тая материя не ми е ясна.

И пак повтарям не сам казал че колата ще литне с 2000лв казах че по мои сметки (никога не съм правил преди подобни дейности) ще ми струват частите, всичко чета в интрнет, и се допитвам до хора които се занимават с това но явно още не са ми казали нещата до край как аджеба стоят. Но все пак има коли които в момента са на двойна мощнос от тази с която са излязли от завода със стоковата си карантия, говоря за механичната бутала биели и тн. не говоря че 6те храня да речем 300 коня с 241 кубика дюзи, идеята ми беше дали мотроника ще се справи но както и да е. Явно човек трябва да ви провокира (знаещите) за да получи поне малко инфо :))
Мнението беше редактирано от fugatyve: 23 септември 2010 - 23:46
Отговори

Oleg-16V снимка Oleg-16V 23 септември 2010 - 23:43

 fugatyve, на 24 Sep 2010, 0:26, каза:

Все пак сте на мнение че нищо няма да се получи така ли? Питам хората с опит.

Ии не се заяждам как да го обясня. Като е толкова трудно да драснете две полезни изречения без агресия и сърказам, защо изобщо киснете в тоя форум толкова редовно? И тая материя не ми е ясна.

да няма нищо да се получи точно така ,поне не и с 2000лева,а с много повече :drinkin:
кое да ти написваме човек,като Манта2005 ти написа всичко толкова изчерпателно и просто като на ученик 1-ви клас,така че не виждам смисъл от коментар в случая :mhihi:
Отговори

fugatyve снимка fugatyve 24 септември 2010 - 00:17

 Oleg-16V, на 24 Sep 2010, 0:43, каза:

да няма нищо да се получи точно така ,поне не и с 2000лева,а с много повече :drinkin:
кое да ти написваме човек,като Манта2005 ти написа всичко толкова изчерпателно и просто като на ученик 1-ви клас,така че не виждам смисъл от коментар в случая :mhihi:


Е за това говоря, значи могло. Аз примерно не че някой го интерсува, но ако мога да ти бъда полезен преди да ти кажа хи хи хи ха ха ха, ще ти отговоря с това ковто знам и наи вече ако съм сигурен че го знам, на това ме лови яд и да чета даже повечето теми. Ако ме разбираш за какво говоря. ОК Благодаря ви Ще пробваме живот и здраве пък до къде го докараме. Поздрави
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 24 септември 2010 - 08:29

Ами те ти отговориха колега ама ти не виждаш явно!!!!

Даже Манта 2005 ти го написа синтезирано всичко това което ти казаха преди това колегите!!!!
Отговори

Oleg-16V снимка Oleg-16V 24 септември 2010 - 13:19

 fugatyve, на 24 Sep 2010, 1:17, каза:

Е за това говоря, значи могло. Аз примерно не че някой го интерсува, но ако мога да ти бъда полезен преди да ти кажа хи хи хи ха ха ха, ще ти отговоря с това ковто знам и наи вече ако съм сигурен че го знам, на това ме лови яд и да чета даже повечето теми. Ако ме разбираш за какво говоря. ОК Благодаря ви Ще пробваме живот и здраве пък до къде го докараме. Поздрави

еми успех в проекта и като си готов пусни някоя дино графика да видим какво точно си постигнал с въпросните 2000 лева :mhihi:
Отговори

fugatyve снимка fugatyve 24 септември 2010 - 13:31

 Oleg-16V, на 24 Sep 2010, 14:19, каза:

еми успех в проекта и като си готов пусни някоя дино графика да видим какво точно си постигнал с въпросните 2000 лева :mhihi:


Може и траекторията на кякое излитнало бутало да ти пусна ще видим ;))
Отговори

Oleg-16V снимка Oleg-16V 24 септември 2010 - 14:13

 fugatyve, на 24 Sep 2010, 14:31, каза:

Може и траекторията на кякое излитнало бутало да ти пусна ще видим ;))

то ако излитне добре,лошо е ,че при някой проекти с кофти електроника и настройки се топят и бутала и то не какви да е,а ковани :mhihi:
Отговори

fugatyve снимка fugatyve 24 септември 2010 - 14:20

Един последен въпрос.. Според вас колко струва един комплект съединител керамика за тоя мотор 228 мм. Малко се отплесвам от темата ама тя да я и темата чудна.. просто питам за мои си сравнения. Понеже и тои щеше да ми излиза хиляди та за това.. Моя е на адвенчар кар 30 40 процента усилен бил по нютон, феродовия е кръст, керамиката накована на медни палстини с прожина го взех уж да не ми трошел скоростите, нз колко е качествен но е евтин и за сега се представя добре. На същата фирма има и на едно ауди тук с доста насъскан мотор и той е доволен от фирмата.

 Oleg-16V, на 24 Sep 2010, 15:13, каза:

то ако излитне добре,лошо е ,че при някой проекти с кофти електроника и настройки се топят и бутала и то не какви да е,а ковани :mhihi:


Еми разбира се че го има и тоя вариант, като направиш някои оксижен в цилиндрите, и без да имам опит ми се струва логично ;)
Мнението беше редактирано от fugatyve: 24 септември 2010 - 14:27
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg