Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Турбиниране на астра ц20хе

Oleg-16V снимка Oleg-16V 24 септември 2010 - 15:10

 fugatyve, на 24 Sep 2010, 15:20, каза:

Един последен въпрос.. Според вас колко струва един комплект съединител керамика за тоя мотор 228 мм. Малко се отплесвам от темата ама тя да я и темата чудна.. просто питам за мои си сравнения. Понеже и тои щеше да ми излиза хиляди та за това.. Моя е на адвенчар кар 30 40 процента усилен бил по нютон, феродовия е кръст, керамиката накована на медни палстини с прожина го взех уж да не ми трошел скоростите, нз колко е качествен но е евтин и за сега се представя добре. На същата фирма има и на едно ауди тук с доста насъскан мотор и той е доволен от фирмата.



Еми разбира се че го има и тоя вариант, като направиш някои оксижен в цилиндрите, и без да имам опит ми се струва логично ;)

засега се представя добре защото нямаш конски сили под капака и въртящ момент демек нема с какво да го натовариш затова и сега държи ,комплект съединител не е скъп за твоята скоростна кутия на закс имаше керамичен феродов за 550 лева и усилен притискател още толкова и става добре
може и сам да си направиш керамичен диск като си купиш плочки и няма скъпо да ти излезне въпроса е в притискателния диск
Отговори

fugatyve снимка fugatyve 24 септември 2010 - 16:17

 Oleg-16V, на 24 Sep 2010, 16:10, каза:

засега се представя добре защото нямаш конски сили под капака и въртящ момент демек нема с какво да го натовариш затова и сега държи ,комплект съединител не е скъп за твоята скоростна кутия на закс имаше керамичен феродов за 550 лева и усилен притискател още толкова и става добре
може и сам да си направиш керамичен диск като си купиш плочки и няма скъпо да ти излезне въпроса е в притискателния диск


Ясно но аудито е доста сериозно сас подобен комплект на същата фирма и няма проблеми, за това сам склонен да мисля че горе доло става съединителчето.

Последната гонка която му гледах беше с АЦ шницер би турбо с 4ип или бустконтролер абе беха му дигнали мошноста доста на бмв-то

Ии астрата не ми е чак толкова зле между другото :)) има победи над уж по сериозни от нея автомобили дори на летка но на късо растояние малко по малко от 400 м (калибра) сеат 183 кс леон тди бмв компакт 325 192кс голф 1.8 т с подобрения кам 182кс бмв е30 325 нз с кои мотор беше, с предварение е астрата и това за което знаете вече а и регулатор на горивото с манометър :) ... претискателя в деиствителност е доста по лек като тегло от оригиналния които беше на астрата и като им стъпих на демферите и на двата усиления едва му раздвижих ламарините, в смисал доста по твърд е..
Мнението беше редактирано от fugatyve: 24 септември 2010 - 16:40
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 24 септември 2010 - 18:57

Колега филма е голям с турбото . 2000 лв ?? до никъде си. По - добре инвестирай в ЛЕТ защото ХЕ към ЛЕТ ще е по скъпо и по лошо.
Отговори

fugatyve снимка fugatyve 24 септември 2010 - 19:15

 ASTOR, на 24 Sep 2010, 19:57, каза:

Колега филма е голям с турбото . 2000 лв ?? до никъде си. По - добре инвестирай в ЛЕТ защото ХЕ към ЛЕТ ще е по скъпо и по лошо.


Ми даи да пазарим твоя лет тогава и сам съгласен.. :))) Не сам видял някои да си продава летката туко така.. а и да я продава нали първо трябва да я купя, след това да я ремонтирам щото явно няма да е на ред, и чак тогава да инвестирам в нея за към нещо по добро.. Благодаря ти все пак за съвета..
Отговори

BaMnuPa снимка BaMnuPa 24 септември 2010 - 20:11

Добре аз имам въпрос как така колата ти имаше керамичен съединител които още не е олегнал а сега питаш колко струва един такъв и мислиш да си взимаш ? Как се завъртяха така нещата или аз не съм прочел нещо правилно ?
Отговори

Corsa16 снимка Corsa16 24 септември 2010 - 20:45

:mhihi: аааааа тоя вампира го закопа. Добре аз едно не мога да разбера има толкова много хора които искат и каде каде по разбират от този колега защо не помагат там хора а само тук го разобеждават. Имаше една приказка "ти го плюеш то мисли че дъжд вали"???!!!
Отговори

fugatyve снимка fugatyve 24 септември 2010 - 22:34

 BaMnuPa, на 24 Sep 2010, 21:11, каза:

Добре аз имам въпрос как така колата ти имаше керамичен съединител които още не е олегнал а сега питаш колко струва един такъв и мислиш да си взимаш ? Как се завъртяха така нещата или аз не съм прочел нещо правилно ?


колега нещо пак си чел през редовете.. :))

 Corsa16, на 24 Sep 2010, 21:45, каза:

:mhihi: аааааа тоя вампира го закопа. Добре аз едно не мога да разбера има толкова много хора които искат и каде каде по разбират от този колега защо не помагат там хора а само тук го разобеждават. Имаше една приказка "ти го плюеш то мисли че дъжд вали"???!!!


Ми загрижени са хората за мен бе колега, как така аз ще си хвърлям парите на вятъра. Някои са загрижени за това че ще строша още едно "ХЕ"

А по отношение за приказката ти, нещо не е на място в случая.. ;)
Отговори

BaMnuPa снимка BaMnuPa 25 септември 2010 - 00:22

 fugatyve, на 23 Sep 2010, 17:20, каза:

Вижте сега не сам тръгнал да се заяждам с никого от вас, но въпроса ми беше зададен по различен начин, а именно дали някои е пробвал и какво е станало?! аз тая кола сам я прежалил за експерименти, колата има чисто нов керамичен съединител дайе още не е олегнал както трябва, скоростите са ф28 поне кожуха така изглеждал или де да знам там казахами го това не сам чак толкова запознат сас скорости на опелите. Не сам казал че колата ще я правя с 2000лв казах че частите горе доло толкова излизат с (китайски кит) да сека ще се почне ама китаиския кит бил еди какав си нямало да кара много и бля бля, тея работи ще сам ви благодарен ако ми ги спестите :)) админа разбирам нервите му до някаде но не сам питал това за което говорим от 2 дни. исчел сам доста теми и мненията са много разногласни за това на ккаво издърйа и на какво не а и има много спам. За това пуснах темата специално насочена кам едно нещо; ДАЛИ ИМА НЯКОИ ПРОБВАЛ ОТ ВСИЧКИ НАС ''ОПЕЛДЖИЙТЕ'' ИЛИ НЯМА??

Ии керамиката е направена както трябва от маховик през керамиката, претискателя е усилен та до лагера :)))) за да си спестя още евнтуални обяснени.. 228мм е съединителя. скоростите пак казвам не сам сигурен какви са точно само знам че са доста дълги ако означава нещо това.



 BaMnuPa, на 24 Sep 2010, 21:11, каза:

Добре аз имам въпрос как така колата ти имаше керамичен съединител които още не е олегнал а сега питаш колко струва един такъв и мислиш да си взимаш ? Как се завъртяха така нещата или аз не съм прочел нещо правилно ?



 fugatyve, на 24 Sep 2010, 23:34, каза:

колега нещо пак си чел през редовете.. :))



И ся викаш някои друг го е писал това с керамиката и че не е легнала както трябва или ти почна да се плетеш ?
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 25 септември 2010 - 01:21

Хайде стига се плетете като деца... :drinkin: Остави го колегата 'фуги' да мине по трудният път, ти си карай лет'а и да не ти дреме... :drinkin: Ако няма мнения по темата не пишете! Не знам как още ви траят модераторите... :drinkin: Без лоши чувства към никои!!! Фуги - земи се осъзнай, за кола 300к.с.(не лет) ти трябват бюджет над 15 000лв, за да е здраво котърничето! Ако имплантираш лет и го барнеш малко ще ти легне доста по-ефтино, а и по-здраво, пък и ще имаш читаво(доколкото ти е) ХЕ, което да сложиш в някоя корса 'а' и да цепиш 14'' по пистите или просто го продай и си вдигни бюджета - ще има нужда! :mhihi: Стига вече простотии и нападки, се пак сме колеги не само от форумна гледна точка!
Очаквайте скоро - C18XE + много много изненади  :newsm05_41:
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 25 септември 2010 - 04:59

 fugatyve, на 24 Sep 2010, 23:34, каза:


Абе ти си изключително вдлъбнат...

Половината форум се изреди да ти пише като на човек и дори ти го обясниха като за бавноразвиващ се. Ти обаче продължаваш да си чешеш езика и да говориш прекалено свойски с някой от колегите... :mhihi:

Пишеш абсолютни глупости които изобщо не са ти ясни и се оплиташ повече и повече. Твой коментар по-темата аз досега не съм видял, само иронични селски постчета, земи се стеги малко в кръста...

Мисля, че нито ти имаш да кажеш нещо смислено вече нито някой от колегите, незнам тая тема що е отворена още...
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 25 септември 2010 - 05:03
Отговори

fugatyve снимка fugatyve 25 септември 2010 - 17:51

Я гледаите каква веселба е що да затваря темата човека.

 BaMnuPa, на 25 Sep 2010, 1:22, каза:

И ся викаш някои друг го е писал това с керамиката и че не е легнала както трябва или ти почна да се плетеш ?


Именно! Аз не виждам да сам казал някаде че си търся керамика?! :)))
Отговори

Sammy снимка Sammy 28 септември 2010 - 01:25

колега от няколко дена ти чета темата и се каня да пиша,но сам много изморен и компа които ползвам няма БФ,ама си рекох да си сложа и да ти пиша един два реда

парво малко сам разочарован от колегите защото наистина не видях един свестен пост освен от мантата,но тои според мен си беше изпросен...
но тука е така не само кам теб.. повечето които "знаят как" са с много предразсадаци кам теми като твоите или от колеги като теб които сега почват да се занимават с човаркане на коли и тва е така,защото познанията им са добити на базата на много изхарчени пари,мн безсанни нощи и някои друг сасипан двигател

забележката ми кам теб е че наистина не си прочел внимателно темите които трябва да прочетеш и не си се постарал много да тарсиш.то не е трудно наи малкото прегледаи всичко в раздел силов тунинг.... а парвото което трябва да направиш е да прегледаш темата за принципа на работа на двигателите с принудително палнене,тя е много изчерпателна и от нея ще добиеш някаква начална представа(която разбирасе няма да ти е достатачна но поне ще ти се изясни малко от малко)

след тва разгледаи внимателно всички турбо проекти има доста(има такива направени с много пари има и оскадни)предлагам ти сащо да разгледаш внимателно моя(в раздел кадет ГСИ 16в турбо Ц20лет)там има конверсия от ХЕ кам ХЕ турбо и след това кам Ц20лет(това трябва да ти отговори на много вапроси)

предполагам че имаш доста вапроси,ако искаш надраскаи ми някои друг ред..на смислените ще ти отговоря с удоволствие
Отговори

fugatyve снимка fugatyve 19 октомври 2010 - 20:14

 Sammy, на 28 Sep 2010, 2:25, каза:

колега от няколко дена ти чета темата и се каня да пиша,но сам много изморен и компа които ползвам няма БФ,ама си рекох да си сложа и да ти пиша един два реда

парво малко сам разочарован от колегите защото наистина не видях един свестен пост освен от мантата,но тои според мен си беше изпросен...
но тука е така не само кам теб.. повечето които "знаят как" са с много предразсадаци кам теми като твоите или от колеги като теб които сега почват да се занимават с човаркане на коли и тва е така,защото познанията им са добити на базата на много изхарчени пари,мн безсанни нощи и някои друг сасипан двигател

забележката ми кам теб е че наистина не си прочел внимателно темите които трябва да прочетеш и не си се постарал много да тарсиш.то не е трудно наи малкото прегледаи всичко в раздел силов тунинг.... а парвото което трябва да направиш е да прегледаш темата за принципа на работа на двигателите с принудително палнене,тя е много изчерпателна и от нея ще добиеш някаква начална представа(която разбирасе няма да ти е достатачна но поне ще ти се изясни малко от малко)

след тва разгледаи внимателно всички турбо проекти има доста(има такива направени с много пари има и оскадни)предлагам ти сащо да разгледаш внимателно моя(в раздел кадет ГСИ 16в турбо Ц20лет)там има конверсия от ХЕ кам ХЕ турбо и след това кам Ц20лет(това трябва да ти отговори на много вапроси)

предполагам че имаш доста вапроси,ако искаш надраскаи ми някои друг ред..на смислените ще ти отговоря с удоволствие


Колега благодаря за "редовете" Вече се сдобих с това което ми трябваше та даже и един резервен мотор :)) сега ми предстои ревизия и тук там малко доработки и на пролет мисля вече да я тествам по пътищата, защото зимата чесно казано не ми се занимава с такива деиности.. живот и здраве ще пусна видео на колицата. Поздрави!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg