Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Придърпва при потегляне ... странно...

Gladiator6 снимка Gladiator6 17 ноември 2010 - 21:57

Мойта брица от известно време насам придърпва при потегляне на първа(само тогава) майстора миказва някакви неща са се разхлабили (прожинки някакви обясни той) - съединителя отделя отдолу (не е натяган) на другите скорости няма проблем ... ако пусна рязко с повече газ си върти гуми таратайката... Имате ли идея дали е за ремонт и дали е опасно :)

Благодаря предварително
Отговори

Hristianp снимка Hristianp 17 ноември 2010 - 22:41

Пружините на съединителя.. :biggrin: Време ти е за нов... :sad-smiley-046:
Отговори

Gladiator6 снимка Gladiator6 17 ноември 2010 - 22:57

Принципно от какво се развалят. (той и аксиалния ми лагер вие но) може ли да закъсам заради това ? защото мисля да разкарвам колата след 6 месеца и не искам да влагам сега и за съединител... :) (мисля просот да отиде за скраб като си взема следваща...).
Отговори

Hristianp снимка Hristianp 17 ноември 2010 - 23:07

Не знам дали можеш да закъсаш... още щом започна да придърпва го сменихме нашия :) Оказаха се точно пружините :)
Отговори

Gladiator6 снимка Gladiator6 17 ноември 2010 - 23:18

Благодаря да се надяваме , че някой ще ми отговори :) не ми се дават 200 лв + смяна за кола която струва 500 ако е в добро състояние :) ... при все , че ми е само за тази зима и няма да излизам от града :) ако няма шанс да се запаля или да угасна тотално ще си я карам какво като придърпва :D

И дали демферните ми пружини са на феродовия диск или са на маховика ? това също е интересен въпрос става дума за таратайката от подписа ми.

Майстора ми редовно като я ремонтира и прави по 10 метра черта :( дали не ми е преебал той пружините ... мисля , че почна да придърпва след един такъв рязък старт...
Мнението беше редактирано от Gladiator6: 17 ноември 2010 - 23:52
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 18 ноември 2010 - 08:18

Най много да строшиш някой от ламелите на претискателния диск и да не можеш да сменяш предавки. Иначе ремонта с хубав претискател е около 130 лева, ти решаваш.
Поздрави!
Отговори

Gladiator6 снимка Gladiator6 18 ноември 2010 - 08:25

Благодаря. Е с хубав претисквател добре но... аз трябва да сменя и феродовия защото така или иначе и демферните са проблемни а и аксиалния лагер вие доста често при студен автомобил :) Та ремонта ще е нещо от сорта на 60 за труд и най - малко 220 - 240 за комплект удря 300.. Въпроса ми е :

Кои са оригиналните съединители на опел : тоест коя марка да търся ако ще сменям нещо то няма да е менте...

Благодаря предварително.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 18 ноември 2010 - 08:43

Моят оригинален беше Saschs. Иначе си прав, че като го отвориш най-добре е всичко да се смени и сумата е друга. Цената която ти писах е за оригинален претискател + труд, имаш лагер и феродов още 100 лева, а цената за труд си е една и съща-смяна съединител.
Успех :biggrin:
Отговори

Gladiator6 снимка Gladiator6 18 ноември 2010 - 09:27

Ами така или иначе лагера 100% е тръгнал а придърпването е заради феродовия :) комплекта идва приблизително на цената на феродо + лагер.
Отговори

fantoms снимка fantoms 18 ноември 2010 - 12:02

И на мен ми придърпва при тръгване и аз си мисля за демферните пружини.
Минал съм около 1500 км за сега, но ще ги сменя преди нова година със сигурност.
160 лв. за труд и притискател ме устройва.
Отговори

Gladiator6 снимка Gladiator6 18 ноември 2010 - 12:14

Демферните пружини не са ли на феродовия диск или аз съм чел грешна информация ?
Отговори

fantoms снимка fantoms 18 ноември 2010 - 12:44

Да. Моя грешка.
Отговори

Gladiator6 снимка Gladiator6 18 ноември 2010 - 13:06

Та може ли да се случи нещо опасно :) ако карам така никой не ми каза.. Майстора ми вика няма проблеми ще изкара още много .. :D
Отговори

ndachev снимка ndachev 18 ноември 2010 - 13:53

Понеже и моята Ася прави същите номера, и аз разгледах за съединители. Странното е, че Валео е много популярна марка съединители, но си направих труда да посетя сайта им, и с изненада установих че в списъка им с продукти няма такива за Opel/Vauxhall. Може и да съм се объркал, който иска да пробва:

Valeo Parts Selector

Което ме изпълва с дълбок съмнеж към Валео-тата, които продават из нашенските гамазини... :biggrin:
Отговори

Gladiator6 снимка Gladiator6 18 ноември 2010 - 14:11

Разбирам :) Сега отивам да видя какво има в магазина от който аз пазаря :) и какви са цените после ще пиша.
Отговори

детеборе снимка детеборе 18 ноември 2010 - 15:30

Колега ако ще я караш оше 6 месеца не се занимавай.Братовчед ми и тои имаше проблем като твоя и още си кара тъй че не се занимавай.Така бих направил аз !!!
Отговори

vladkata снимка vladkata 18 ноември 2010 - 15:42

Колега карай и не се занимавай 6 месеца гарнция ще устиска мойта е така от повече и няма проблем трябва да усетиш просто съединителя и оборотите и почти не прехълцва. :biggrin:
Отговори

Gladiator6 снимка Gladiator6 19 ноември 2010 - 01:10

Слушам и изпълнявам :)
А това дали е от проблема , че съм връткал гуми :D
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg