Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Не работи преден десен фар за късите светлини!

ГостZvezdelinN_* 16 февруари 2014 - 16:07

Здравейте на всички,
Имам следният проблем. Горд собственик съм на Zafira A CNG 1,6.Не ми работи преден десен фар за късите светлини. Проверявах - няма напрежение(и то е нормално след като не свети, а съм си купил чисто нова крушка за фара).Погледнах в кутията с предпазителите, но за моя голямо разочорование предпазителя е здрав, но и там няма напрежение. Свалих цялата кутия и погледнах кабелите, които влизат в нея - но всичко е наред. Нуждая се от съвет. Благодаря на всички отзовали се предварително.
Отговори

PLAYLIFE Vectra B снимка PLAYLIFE Vectra B 20 февруари 2014 - 20:00

Замери ли дали има маса!? Къде търсиш напрежение, между пиновете на самата букса ли? Пробвай да хванеш маса някъде от купето или директно на "-" на акумулатора и провери дали няма да намериш "+". Прегледай схемите в Аутодата, поне от това, което видях на бързо, схемата е + от акумулатора -> Ключ на фаровете -> предпазител -> крушка. Може и да бъркам, а при дългите нещата са малко по-различни.
Отговори

opc снимка opc 11 март 2014 - 14:27

 ZvezdelinN, на 16 февруари 2014 - 16:07, каза:

Здравейте на всички,
Имам следният проблем. Горд собственик съм на Zafira A CNG 1,6.Не ми работи преден десен фар за късите светлини. Проверявах - няма напрежение(и то е нормално след като не свети, а съм си купил чисто нова крушка за фара).Погледнах в кутията с предпазителите, но за моя голямо разочорование предпазителя е здрав, но и там няма напрежение. Свалих цялата кутия и погледнах кабелите, които влизат в нея - но всичко е наред. Нуждая се от съвет. Благодаря на всички отзовали се предварително.


Здравей!
Аз ъщо имам Зафира А , но при мен не свети понякога късата светлина на ляв фар. При мен проблема е от окъсяване на кабела при снадката до акумулатора долу където минават кабелите. Вътре в гофрираната тръба се беше прекъснал. Може и да е някаква сходна ситуация и при теб. Пусни си фаровете и пробвай да размърдаш кабелите. Аз го установих, когато след всяка автомивка или дъжд светеше, а след това не. Пробвах и с масата към купето ,но не беше от там явно. Успех.
Отговори

filidor снимка filidor 12 март 2014 - 00:25

Аз също имах подобен проблем , само че на мен ми се изгуби масата . Пуснах допълнителен кабел от "-" на акумулатора до крушката.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg