Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra C/ Signum

Светва чека при движение 2.0 DTI

firencs снимка firencs 08 март 2018 - 15:49

Здравейте колеги, при движение по някога светва чека за около 10-20сек и след това изгася. Колата си има мощност. Единствено ми светва чека като я запаля сутрин когато е студена, но аз си знам, че е от подгревните свещи. Та ми стана интересно ако на някого му се случвало да сподели :).

y20dth
Мнението беше редактирано от firencs: 08 март 2018 - 15:50
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 08 март 2018 - 16:22

Ами най-лесно ще стане, ако закачиш колата на диагностика и кажеш какви кодове за грешка има. Предполагам в Nqkude има колеги с оп-ком или сервизи.

Често срещан проблем при тия мотори е загубата на вакуум по вакуум пътищата. Има голям шанс да е това, но си е гадаене. Ако лампата светва при натискане на спирачката или при по продължително спиране е голям шанса да е това.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 08 март 2018 - 16:24
Отговори

firencs снимка firencs 08 март 2018 - 16:48

 Ne6to Smisleno, на 08 март 2018 - 16:22, каза:

Ами най-лесно ще стане, ако закачиш колата на диагностика и кажеш какви кодове за грешка има. Предполагам в Nqkude има колеги с оп-ком или сервизи.

Често срещан проблем при тия мотори е загубата на вакуум по вакуум пътищата. Има голям шанс да е това, но си е гадаене. Ако лампата светва при натискане на спирачката или при по продължително спиране е голям шанса да е това.


Е да ама ако в момента я закача знам, че ще излезе единствено кода P0380 - Glow Device Circuit Low Voltage. А в движение като излезе как да я закача :)
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 08 март 2018 - 16:54

 firencs, на 08 март 2018 - 16:48, каза:

Е да ама ако в момента я закача знам, че ще излезе единствено кода P0380 - Glow Device Circuit Low Voltage. А в движение като излезе как да я закача :)


Ако само тая грешка излиза и сега, значи най-вероятно е проблем около подгрева. Реле, окабеляване или нещо такова. Грешките ги записва и ако е светнал чека после трябва да можеш да ги четеш. Междодругото и аз имам подобен проблем в момента с моята вектра и още не съм го решил, защото освен че понякога свети чека няма други последствия за колата. Ще погледна дали грешката е същата. Заподозряно е релето.

Не, при мен грешката е 1635, но симтомите са същите. При теб може проблема да е от някой кабел към свещите също.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 08 март 2018 - 16:58
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 март 2018 - 17:24

 firencs, на 08 март 2018 - 16:48, каза:

Е да ама ако в момента я закача знам, че ще излезе единствено кода P0380 - Glow Device Circuit Low Voltage. А в движение като излезе как да я закача :)

Смяташ ли, че като я гледаш в движение ще има още десетина грешки, след като явно си я закачал в покой и е имала записана само Р0380? Веднъж записани грешките не изчезват току-така, трябва сериозен брой запалвания без проблеми, за да се изтрият от само себе си. И това далач не се отнася за всички грешки.
Отговори

firencs снимка firencs 08 март 2018 - 20:24

Това за запазването на грешките не го знаех. И ще я закача да видя какво ще покаже. Иначе аз си мислих, че сега от мокрото нещо е дало грешка.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 март 2018 - 21:26

Моля те, напиши си населеното място в профила. Така ще улесниш колеги, които евентуално ще имат желание да ти помогнат.
Отговори

indi снимка indi 08 март 2018 - 21:28

При мен е същото положение с ЧЕК-а.При проверка на грешката,човека каза,че имам една изгоряла подгревна свещ.Дори а показа коя е.Това през 2016 г. Още си карам така,без да съм правил каквото и да е. Само при студено време святка и след 2-3 мин. гасне.Над 2-3 гр. изобщо не святка.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 март 2018 - 09:36

 indi, на 08 март 2018 - 21:28, каза:

При мен е същото положение с ЧЕК-а.При проверка на грешката,човека каза,че имам една изгоряла подгревна свещ.Дори а показа коя е.Това през 2016 г. Още си карам така,без да съм правил каквото и да е. Само при студено време святка и след 2-3 мин. гасне.Над 2-3 гр. изобщо не святка.


Е това е изгоряла свещ и си е конкретно. До колкото разбирам при него тоя проблем си го има, но от скоро в движение му присветва чека за малко, което няма общо, защото колата е топла.
Отговори

firencs снимка firencs 09 март 2018 - 18:30

Днес я загачих и наистина имаше две нови грешки

P0400-5A
Exhaust Gas Recirculation Flow Insufficient Detected

P0400-F8
Exhaust Gas Recirculation Valve Feedback Signal Malfunction


Явно нещо ЕГР се е нацапал :D
Мнението беше редактирано от firencs: 09 март 2018 - 18:42
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg