Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Нестабилни обороти на празен ход и гаснене по време на движение!

Тошето снимка Тошето 03 февруари 2009 - 21:52

Здравейте, Колеги,
моля за съвет! Имам Astra G 1.6. Същата реши, че трябва да ми гасне в най-големите задръствания ей-така от нищо :mhihi: ! Обикновено гасне като спра, но понякога и в движение започва да придърпва и като спра пак си гасне. Стартирам я, пали и отново гасне. Чак след няколко стартирания на мотора заработва нормално.

Друго което ми прави силно впечатление е, че ако поработи малко на празен ход започват да и падат оборотите. Като и подам газ се стабилизира за исвестно време и пак сваля оборотите!?

Кажете какво да правя, че като огасне така в задръстванията ме засърбява...всичко :mhihi: !
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 03 февруари 2009 - 22:06

 Тошето, на 03 Feb 2009, 09:52 PM, каза:

Здравейте, Колеги,
моля за съвет! Имам Astra G 1.6. Същата реши, че трябва да ми гасне в най-големите задръствания ей-така от нищо :mhihi: ! Обикновено гасне като спра, но понякога и в движение започва да придърпва и като спра пак си гасне. Стартирам я, пали и отново гасне. Чак след няколко стартирания на мотора заработва нормално.

Друго което ми прави силно впечатление е, че ако поработи малко на празен ход започват да и падат оборотите. Като и подам газ се стабилизира за исвестно време и пак сваля оборотите!?

Кажете какво да правя, че като огасне така в задръстванията ме засърбява...всичко :mhihi: !


Моторче на празен ход?
Отговори

likov снимка likov 03 февруари 2009 - 22:11

дааа много е вероятно да е стъпковото моторче
Мнението беше редактирано от likov: 03 февруари 2009 - 22:12
Отговори

MasTTeRR снимка MasTTeRR 04 февруари 2009 - 08:10

 likov, на 03 Feb 2009, 10:11 PM, каза:

дааа много е вероятно да е стъпковото моторче

колега и аз имах сьщия проблем и свалих това моторче и го очистих с бензин хубаво и от тогава не ми прави проблеми :)
Отговори

RACER снимка RACER 04 февруари 2009 - 20:25

И мойта кола ги правеше същите номера и след почистване на дроселовата клапа(което за моя двигател било характерно)се оправи.сега профилакточно си я почиствам сам и всичко е 6.
Отговори

Тошето снимка Тошето 06 февруари 2009 - 11:47

Благодаря Ви за помощтта колеги!
Наистина доколкото успях да прочета е много вероятно да е това. Т. като съм все още лаик в тази област, би ми било много полезно да ме посъветвате как точно се сваля и най-вече с какво и как да го почистя :61: . Има ли някаква литература в интернет, която би ми помогнала?
Отговори

Zygot снимка Zygot 06 февруари 2009 - 18:06

 Тошето, на 06 Feb 2009, 11:47 AM, каза:

Благодаря Ви за помощтта колеги!
Наистина доколкото успях да прочета е много вероятно да е това. Т. като съм все още лаик в тази област, би ми било много полезно да ме посъветвате как точно се сваля и най-вече с какво и как да го почистя :61: . Има ли някаква литература в интернет, която би ми помогнала?


В замунда има опътване на руски точно за астра Г кое къде се намира и как става свалянето на елемента. Също така може да се огледаш за програмите Autodata и vivid workshopdata! Успех!
Отговори

Тошето снимка Тошето 10 февруари 2009 - 10:27

А има ли нужда да свалям цялото моторче или е достатъчно да почистя само онази част от ротора, която се вижда при откачане на въздухопровода?
И как точно да почистя? Само с парцал напоен с бензин ли? Споенаха ми, че това се чисти ефективно само със специални препарати!
Отговори

Оги снимка Оги 10 февруари 2009 - 10:32

 Тошето, на 10 Feb 2009, 10:27 AM, каза:

Споенаха ми, че това се чисти ефективно само със специални препарати!


Точно така. Купи си спрей за почистване на карбуратори, иначе не става! Има го във всяка бензиностанция, аз купувам от Шел един черен на цвят. Няколко пръскания и сам ще идиш как всичко вътре светва, яката химия е :61: Като свалиш въздуховода отдолу виждаш дросела .. дръж го отворен и пръскай около него.
Отговори

Hevy снимка Hevy 10 февруари 2009 - 21:23

А Чек енжина не свети ли ? Ако свети първо диагностика, незнам при теб с жица ли е или с педалите...

http://opel-astra.5go.ru/html/7_1.htm
Мнението беше редактирано от Hevy: 10 февруари 2009 - 21:25
Отговори

Тошето снимка Тошето 11 февруари 2009 - 11:23

Hevy, благодаря ти за полезния линк - супер е! А колкото до чек енджина - несвети.
Отговори

deydod снимка deydod 11 февруари 2009 - 16:27

Някой замисли ли се за комутатор?
Мойта Астричка имаше същия проблем, но го открих несно -> понякога като дадеш на контакт и започваше да писка. Получава се едно гадно свистене.
Отговори

Тошето снимка Тошето 11 февруари 2009 - 18:54

Несъм чул да издава по странни звуци. Честно казано несъм се и влсушвал специално за това, но нищо не ми е правило впечатление. Има ли други признаци свързани с неизправен комутатор?
Отговори

Hevy снимка Hevy 11 февруари 2009 - 19:03

Или пък задръстен аспух или катализатор...аз така знам, ако не свети повреда първо това се проверява. Особенно ако лошо върви на високи предавки и не вдига обороти.
Отговори

Тошето снимка Тошето 11 февруари 2009 - 19:23

Мисля, че катализатора и ауспуха са си наред. Несъм усетил да е толкова затлачена. Май ще трябва да сваля цялото стъпково моторче и да направя един хубав домашен ремонт :icon_wink2: .
Отговори

Тошето снимка Тошето 03 март 2009 - 16:04

Колеги, купих от този препарат за почитване на карбуратори, напръсках няколко пъти, почистих добре с парцал, но пак ми потдържа по-ниски обороти - около 750. Направи ми впечатление, че след като почистих моторчето извънградско на големи предавки започва да придърпва; изключвам от скорост и гасне; стартирам (но сега веднъж, а не както преди да почистя по няколко пъти) и заработва; пак като изляза на пътя и стигна до високите предавки по някое време (когато Астрата си реши) започва да придърпва и като изключа от скорост-гасне.
Аз ли не правя нещо както трябва с почистването или просто проблема не е от там? Споменаха ми, че може да е от температурен датчик... Нали съм си лаик - незнам какво да предприема сега. Да чистя ли пак по-усърдно? Да свалям ли цялото моторче? Друго ли да правя?
Отговори

Hevy снимка Hevy 03 март 2009 - 18:25

То нищо не остана за подсещане....въздушен филтър май не сме споменавали...А изобщо имаш ли лампичка чек енжин, някой път така ги продават колите като са проблемни,махат ги. Ако имаш такива проблеми с гаснене обикновенно свети чека. Като гледам си зет мотор, трябва да имаш две - двиг. със мълния и автомобил с ключ.
Отговори

Тошето снимка Тошето 04 март 2009 - 11:17

Тази индикация автомобил с ключ я имам, но не разбрах какво точно е двиг. със мълния?
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 04 март 2009 - 11:36

 Тошето, на 04 Mar 2009, 11:17 AM, каза:

Тази индикация автомобил с ключ я имам, но не разбрах какво точно е двиг. със мълния?



Двигател с мълния от векове е "Engine Check". Другото предполагам е за имобилайзера.
Отговори

Тошето снимка Тошето 04 март 2009 - 11:43

Разбрах. Ами имам си Engine check разбира се. Имам си ги и двете индикации и нито една от тях не ми свети! Струва ми се, че този проблем ще се оправи само след сваляне на цялото моторче, разглобяване и почистване. Явно препарата за почистване неможе да проникне по дължината на целия ротор и да ме отърве от тоя проблем. Ако някой вижда друг вариант нека сподели, защото нямам време, а и не ми се иска да разглобявам сглобка с нитове!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg