Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Проблем с opel vivaro

Johnny21 снимка Johnny21 05 септември 2022 - 09:31

Здравейте колеги, имам проблем с opel vivaro 2007г. 2 дизел 114к.с.
Проблемът е следния:
Заведоха колата на диагностика, при което установиха че има проблем с дебитомера и датчик на разпределителни вал. Смених ги но отново даде грешка за датчика. Отидох в Опел и от там, след като прочетоха буса, ми казаха че може да е проблем с дюзите и че затова излиза тази грешка за датчика.
Някой имал ли е такъв проблем и действително ли е от дюзите.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 05 септември 2022 - 11:13

Ако това Виваро е с мотор на Рено Трафик е малко сложна диагностиката.Трябва майстор дето е навътре с нещата!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 05 септември 2022 - 11:32

Такъв е, да. DCI е.
Провери ги дюзите през излишното гориво поне(бабешката проверка).
Или ако се съгласят в Опел да ги сменят щом твърдят, че е от тях, но ако не се оправи, да ти върнат старите, без да те таксуват.

По скоро проверка за точен тайминг, вкл. и зъбните колела, мисля едното беше на шпонков канал
Ще е хубаво да се проверят и прозвънят и кабелите до датчика. Проверка на сигнала от кляновия вал също е добре да се направи.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 05 септември 2022 - 11:33
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 септември 2022 - 11:46

 Johnny21, на 05 септември 2022 - 09:31, каза:

Здравейте колеги, имам проблем с opel vivaro 2007г. 2 дизел 114к.с.
Проблемът е следния:
Заведоха колата на диагностика, при което установиха че има проблем с дебитомера и датчик на разпределителни вал. Смених ги но отново даде грешка за датчика. Отидох в Опел и от там, след като прочетоха буса, ми казаха че може да е проблем с дюзите и че затова излиза тази грешка за датчика.
Някой имал ли е такъв проблем и действително ли е от дюзите.

На същия мотор преди пет-шест години му беше избягала центровката. Оправиха я с нов ангренаж и литна. Също грешката беше за датчик на разпределителен вал.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 05 септември 2022 - 11:47
Отговори

Johnny21 снимка Johnny21 05 септември 2022 - 16:29

Много благодаря, ще тествам дюзите за обратно гориво, след това и центровката. Датчика уж са го тествали в Опел.
Ще пиша за резултата!
Отговори

Johnny21 снимка Johnny21 15 септември 2022 - 20:13

Здравейте, колеги.
Сменихме веригата и направихме центровка, грешките изчезнаха но колата при форсиране спира на 2700 оборота и до там. Няма никакви записани грешки.
Някой има ли идея на къде да се насоча?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg