Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Възвратен клапан на отработените газове

mishko129 снимка mishko129 01 юни 2011 - 07:49

Здравеите колеги някои може ли да обясни каква роля изпълнява въэвратния клапан на отработените газове при ОПЕЛ АСТРА 1,6 КАРАВАН 95 год Намира се на всмукателните тръби командва се от електронния блок и пропуска изгорелите газове към всмукателните тръби по негово нареждане Но не е ЕГР клапан Аз мисля че пропуска изгорелите газове заради катализатора за да намали вредните емисии ако някой знае моля да обясни по подробно БЛАГОДАРЯ
Мнението беше редактирано от mishko129: 01 юни 2011 - 07:51
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 01 юни 2011 - 10:17

Според мен си се объркал, тъй като това, което описваш е точно ЕГР-а. Иначе за предназначението му си се ориентирал правилно.
Отговори

mishko129 снимка mishko129 01 юни 2011 - 10:22

 AlexMav, на 01 юни 2011 - 10:17, каза:

Според мен си се объркал, тъй като това, което описваш е точно ЕГР-а. Иначе за предназначението му си се ориентирал правилно.

Е добре но аз нямам ЕГР а имам въэвратен клапан на отработените газове и двигателя не ми е ЕКОТЕК тогава за какво е този клапан
Отговори

Mihalmaistora снимка Mihalmaistora 01 юни 2011 - 11:04

Я по-добре си попълни профила за да знаем и ние какъв ти е двигателя.
И все пак и аз мисля ,че става дума за ЕГР-C..NZ моторите го имат,за C..SE не съм сигурен
Мнението беше редактирано от Mihalmaistora: 01 юни 2011 - 11:06
Отговори

mishko129 снимка mishko129 01 юни 2011 - 12:59

 Mihalmaistora, на 01 юни 2011 - 11:04, каза:

Я по-добре си попълни профила за да знаем и ние какъв ти е двигателя.
И все пак и аз мисля ,че става дума за ЕГР-C..NZ моторите го имат,за C..SE не съм сигурен

ДОБРЕ Никои ли не се е запитал за какво е този клапан не е ЕГР все пак Между другото аз го развих от тръбите и си го почистих
Мнението беше редактирано от mishko129: 01 юни 2011 - 13:02
Отговори

Shades снимка Shades 01 юни 2011 - 13:08

Не, всички още се питаме какъв ти е кодът на мотора, който ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се попълва в профила, за да може да ти кажем за какво е клапанът :newsm05_41:
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 01 юни 2011 - 13:36

 mishko129, на 01 юни 2011 - 12:59, каза:

ДОБРЕ Никои ли не се е запитал за какво е този клапан не е ЕГР все пак Между другото аз го развих от тръбите и си го почистих

Честито , изчистил си си ЕГР клапана. А ето в тази тема се питаме вече 26 страници за какво служи - ЦЪК
Мнението беше редактирано от AlexMav: 01 юни 2011 - 13:37
Отговори

mishko129 снимка mishko129 01 юни 2011 - 16:24

 AlexMav, на 01 юни 2011 - 13:36, каза:

Честито , изчистил си си ЕГР клапана. А ето в тази тема се питаме вече 26 страници за какво служи - ЦЪК

Мерси обаче тои не беше особено мръсен и с какво ще ми докажеш че колата ми е с ЕГР клапан Доколкото знам тия модели не са с ЕГР клапани а по късните ДА Да кажа пак двигателя ми е обикновен а не е ЕКОТЕК доколкото знам само екотека са с ЕГР КЛАПАН И как да разбера какъв ми е кода на двигателя не знам как кажете
Мнението беше редактирано от mishko129: 01 юни 2011 - 16:30
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 01 юни 2011 - 16:51

Нищо няма за доказване. ЕГР клапан имат и NZ моторите, не само тези, на които отгоре пише Екотек. Кода на мотора ти е първата част от номера на мотора- виж в талона или на ръба на блока, където е набит номера.
Отговори

Mihalmaistora снимка Mihalmaistora 01 юни 2011 - 17:37

 mishko129, на 01 юни 2011 - 16:24, каза:

и с какво ще ми докажеш че колата ми е с ЕГР клапан

Защо колегата трябва да се чувства длъжен да ти доказва нещо,а?10 човека ти казахме ,че това което си почистил е ЕГР клапана,ти си знаеш твойто.Щом си толкова в час защо питаш нас?Нали си по-образован?
Всички монота имат ЕГР!1.4/1.6 пълна инжекция също имат!Влез в час малко и не ни карай да ти доказваме доказаното!!!
Отговори

mishko129 снимка mishko129 01 юни 2011 - 17:42

http://http://www.al...gerg.bg/images/

 Mihalmaistora, на 01 юни 2011 - 17:37, каза:

Защо колегата трябва да се чувства длъжен да ти доказва нещо,а?10 човека ти казахме ,че това което си почистил е ЕГР клапана,ти си знаеш твойто.Щом си толкова в час защо питаш нас?Нали си по-образован?
Всички монота имат ЕГР!1.4/1.6 пълна инжекция също имат!Влез в час малко и не ни карай да ти доказваме доказаното!!!

Бреииииииииии ти си бил голям маистор ве Въобще не съм говорил за образование и не съм казал че съм по образован и съм си напълно в час Исках да изясня въпроса дали съм с ЕГР или не МИХАЛЕ МАЙСТОРЕ То човек да не зададе въпрос и всички отгоре му :unsure:Значи това трябва да е моя клапан
http://www.album.bg/...mages/27747760/
Мнението беше редактирано от mishko129: 01 юни 2011 - 18:02
Отговори

Mihalmaistora снимка Mihalmaistora 01 юни 2011 - 18:34

 mishko129, на 01 юни 2011 - 17:42, каза:

http://http://www.al...gerg.bg/images/
Бреииииииииии ти си бил голям маистор ве Въобще не съм говорил за образование и не съм казал че съм по образован и съм си напълно в час Исках да изясня въпроса дали съм с ЕГР или не МИХАЛЕ МАЙСТОРЕ То човек да не зададе въпрос и всички отгоре му :unsure:Значи това трябва да е моя клапан
http://www.album.bg/...mages/27747760/

Адаш,просто недей да спориш с хората без да си подготвен.Форума го чета вече 2(две) години,като общите неща от него влизат в кръгозора ми.
Намесиха се и хора които имат повече опит от мен,ама на-ти не вярваш на никого.Да не говорим ,че и профила не си беше попълнил.Ние да не сме врачки та да знаем какъв ти е двигателя?
Цялата работа е да не се отплесваме от темата дет'се вика.Тия брътвежи са нужни никому!
От чисто любопитство-защо си бърникал ЕГР-а?Не работеше ли като хората?
Отговори

mishko129 снимка mishko129 01 юни 2011 - 19:10

 Mihalmaistora, на 01 юни 2011 - 18:34, каза:

Адаш,просто недей да спориш с хората без да си подготвен.Форума го чета вече 2(две) години,като общите неща от него влизат в кръгозора ми.
Намесиха се и хора които имат повече опит от мен,ама на-ти не вярваш на никого.Да не говорим ,че и профила не си беше попълнил.Ние да не сме врачки та да знаем какъв ти е двигателя?
Цялата работа е да не се отплесваме от темата дет'се вика.Тия брътвежи са нужни никому!
От чисто любопитство-защо си бърникал ЕГР-а?Не работеше ли като хората?

ВСИЧКО си работи както трябва но исках да видя и моя клапан как е тъи като гледах на една ТИГРА екотек 1,6 95 год И взех та го почистих и не беше много мръсен имаше тънък слои нагар Но аз го знаех под името ВЪЭВРАТЕН КЛАПАН НА ОТРАБОТЕНИТЕ ГАЗОВЕ който съвсем леко забавя горивните процеси за да може да отиват към катализатора изгорели газове с повече кислород А да питам Може и да има такава тема С такава АСТРА като моята ако може някои да сподели каква скорост е достигал по километраж Защото аз с моита съм вдигал около 160 и повече като че ли неще 70 коня е мотора
Благодаря на всички отзовали се НАЛИ все още съм новоизлюпен поне във форума :bbq:
Мнението беше редактирано от mishko129: 01 юни 2011 - 19:18
Отговори

Mihalmaistora снимка Mihalmaistora 01 юни 2011 - 21:49

Толкова...160 си е доста добро постижение за този мотор.
Отговори

mishko129 снимка mishko129 26 август 2020 - 20:55

ОК
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg