Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Opel Zafira

coper снимка coper 27 януари 2011 - 12:33

Здравейте колеги, мисля си да се връщам в клуба, искам мнение за Опел Зафира 1.9 Дизел 120к.с. 2006г Чувам, че помпите правили проблеми а стрували около 4000лв. Дали са чупливи и скъпи ли са частите, хубаво е и да знам какво да гледам като купувам. И не на последно място разхода ми е интересен....
Благодаря предварително...
Отговори

coper снимка coper 29 януари 2011 - 20:55

Никой ли няма инфо??
Отговори

medun снимка medun 29 януари 2011 - 21:20

Здравей, от полвин година имам съштата. За горивна помпа незнам нищо за сега :mhihi: , сменилсъм ЕГР и пордгряващи свещи, на 75к е , а за разхода на дълго е 5,8 и на мен с малко градско ми дава 6,1.

Поздрави
Отговори

georgibakarliev снимка georgibakarliev 30 януари 2011 - 22:17

купувай я колега добра колица е върви прилично,но като почне да се чупи цените са яки,нокато цяло е добра колица,ако нещо конкретно те интересува пиши на лични да не пълним темата с писане,,,
Отговори

miragata снимка miragata 09 март 2011 - 13:42

 coper, на 27 януари 2011 - 12:33, каза:

Здравейте колеги, мисля си да се връщам в клуба, искам мнение за Опел Зафира 1.9 Дизел 120к.с. 2006г Чувам, че помпите правили проблеми а стрували около 4000лв. Дали са чупливи и скъпи ли са частите, хубаво е и да знам какво да гледам като купувам. И не на последно място разхода ми е интересен....
Благодаря предварително...



Имам служебна Зафира Б, дизел 1,9, 120к.с., 2006г. Първите 40 000 км бяха безпроблемни. Колата върви прилично, има стегната возия, много място, голям багажник, бързо трансформиращо се до 7 места и т.н. Двигателят е малко шумен, но не това е проблема. Първо се счупи жабката - абсолютен проблем на всички Зафири. Недомислен механизъм за затваряне - дефектира задължително. След това на 43000 км колата започна да губи мощност - оказа се клапан за изгорелите газове. Започнахме със почистване, Нови 2000км и колата отказа да запали - отново този клапан, този път смяна. Оказа, че е проблем отново на всички дизелови зафири. Сега след 10 000 след смяната първите симптоми на този проблем отново се появяват. Това е слабо конструктивно място и се оказва вечна язва. Но и това е нищо в сравнение с алтернатора, който просто дефектира. Нов излиза над 2000лв, а рециклиран - 500лв. Оказа се, че в неоторизиран сервиз го ремонтират за 100-200лв, но докато се светнем по темата..... Същият проблем се появи и на колега с астра Н дизел....
Ако изключим това, което не е малко и на мен ми създаде огромни ядове, защото ме свари в командировки, колата е добра. Но препоръчвам внимателна проверка на състоянието на употребяван автомобил.
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 09 март 2011 - 14:22

Изчакай да мине автомобилното шоу в Женева и си купи тази:
http://auto-press.ne...B4%D0%B5%D0%BE_
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg