Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Турбото свири и задържа обороти!

dinkov_a6 снимка dinkov_a6 01 октомври 2011 - 21:42

Здравейте,колеги.Наскоро си взех една Зафира и ето,че проблемите започнаха да се появяват.
И така първото и най-важно нешо е ,че сле 2000 оборота,т.е. като включи турбото, започва да се чува едно свиренееее,абе все едно перките на турбината стържат някъде,макар че по-скоро го отдавам на някакво изпускане на въздух.Лошото е,че колата е доста спъната - някъде до 120км/ч или /3000об/мин./ върви и след това с голяма мъка набира нататък- докъм 140,което мисля че не е реално.Мой познат има същата кола и 160-180км/час си ги прави за норматив.
Прочетох някой от темите свързани с тия турбини и засега се насочвам към клапаните за управление.Все пак ще разкача мъркучите на турбото и ще видя да няма голям луфт.
Вторият проблем е,че след като се изключи от скорост оборотите се задържат на малко под 1000 и след известно време /15-20сек./ си падат докъдето са нормално.При рестартиране оборотите са си нормални.Пор този въпрос вече си нямам и на идея къде да търся...може би нещо помпата? Както и да е това не е болка за умиране.
Иначе колата си пали на точка,поема добре в ниските но нещо я спъва когато турбото тръгне.По таблото не светва Чека или нещо подобно..
Днес имах малко време и поогледах по-обстойно двигателя..засега смятам да сменя гарнитурите на всмукателния колектор и да почистя Егр-а,че сълзи масло от там.За смяна са и мъркучите за обратната нафта,ще проверя и подгревните свещи..
ИЗвинявам се,ако съм много подробен,но искам да бъда максимално ясен в обясненията..
П.П.При даване на контакт трябва ли да ми светне лампата за подгрев /имам предвид за секунда-две/ за проверка или не.На Пасата ми си светва,а тука не ще..

Ще гледам да направя и някоя и друга снимка да се види за какво става дума все пак.
Поздрави .. :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от dinkov_a6: 01 октомври 2011 - 21:44
Отговори

Марто снимка Марто 01 октомври 2011 - 22:53

Значи по основния проблем вероятно от някой маркуч ти губи налягане щом започне да надува турбото. Прегледай ги хубаво. Не е добре да караш много колата така, защото може да издухаш турбото.
Смукателя е добре да го почистиш, както си решил. Маркучетата за обратната нафта също с нови. Мой съвет и да си имаш за всеки случай от маркучите за вакума, че и те правят проблеми.
Подгрева светва само под 0 градуса. При положителни температури пали само от компресия, за това е добре акумулатора ти да е 6.
Отговори

Събев снимка Събев 02 октомври 2011 - 13:36

Причините може да са много различни, от нещо дребно до нещо по-сериозно! Първо огледай маркучите на турбото, да нямаш някой сцепен! Пуши ли колата? Ако перките на турбото опират в стените така силно се чува, че ще те е страх да й дадеш повече газ! А й досега щеше да се счупило! Друда причина може да е дебитомера, ако е доста замърсен или вече развален! Катализатора предполагам си стой и той! Колега гледам че си от моя град, ако не решиш проблема можем да и пуснем една диагностика и да оправим колата!
Поздрави!
Отговори

dinkov_a6 снимка dinkov_a6 02 октомври 2011 - 20:01

Благодаря за отговорите колеги! Смятам да я натискам тия дни и едно по едно да отпадат нещата.Ще сменя маслото и филтрите най-напред пък да видим.ИНаче колата не пуши изобщо..тази сутрин даже за първи път ми вклюичха свещите за подгряване(поне видях ,че лампата работи :dance: )
Абе я да ви попитам тия електромагнитните клапани /3-те/ как да ги проверя дали са здрави..Мисля си да им откача мъркучите и да духна,като си мисля,че ако са здрави не трябва да пропускат,т.е. нормално са затворени и при сигнал от компа отварят и вакуума минава през тях. :n055:
П.С. До колегата от Димитровград-една диагностика никога не е излишна пък и да се види това-онова - турбо,помпа.....
:flag: :beer:
Мнението беше редактирано от dinkov_a6: 02 октомври 2011 - 20:02
Отговори

Събев снимка Събев 04 октомври 2011 - 23:10

 dinkov_a6, на 02 октомври 2011 - 20:01, каза:

Благодаря за отговорите колеги! Смятам да я натискам тия дни и едно по едно да отпадат нещата.Ще сменя маслото и филтрите най-напред пък да видим.ИНаче колата не пуши изобщо..тази сутрин даже за първи път ми вклюичха свещите за подгряване(поне видях ,че лампата работи :dance: )
Абе я да ви попитам тия електромагнитните клапани /3-те/ как да ги проверя дали са здрави..Мисля си да им откача мъркучите и да духна,като си мисля,че ако са здрави не трябва да пропускат,т.е. нормално са затворени и при сигнал от компа отварят и вакуума минава през тях. :n055:
П.С. До колегата от Димитровград-една диагностика никога не е излишна пък и да се види това-онова - турбо,помпа.....
:flag: :beer:


Ако решиш пиши ми на лични, ще я погледнем!
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 06 октомври 2011 - 05:38

....Абе я да ви попитам тия електромагнитните клапани /3-те/ как да ги проверя дали са здрави..Мисля си да им откача мъркучите и да духна,като си мисля,че ако са здрави не трябва да пропускат,т.е. нормално са затворени и при сигнал от компа отварят и вакуума минава през тях.....


Колега, имах проблемен електромагнитен клапан за ЕГР. Доста търсих как да го проверя и в Ауто дата намерих. Там пише, че съпротивлението на бубинката трябва да е 5 Ома, това ти гарантира, че е здрава. Другата проверка е: без да е подадено захранване на клапана, въздуха трябва да минава през дясната тръбичка и да излизи през долната тръбичка, при подаване на захранване на клапана въздуха трябвя да минава през дясната тръбичка и да излиза през лявата. Как беше при мен, съпротивлението излизаше обаче въздуха си минаваше свободно през двете тръбички горе и въпреки всичко клапана работеше, но отказваше от време на време и то доста често. Купих си друг второ употреба, проверих го и него по същия начин-същата работа като при моя, но той работи перфектно и проблем с колата нямам. От всичко което направих стигам до извода че, проблема на моя клапан е в механичната част а електрическата е добре. Явно проверката, която дават в Ауто дата не е много точно а е само ориентировъчна.
Мнението беше редактирано от Ник.опел: 06 октомври 2011 - 05:42
Отговори

dinkov_a6 снимка dinkov_a6 21 октомври 2011 - 08:27

Колеги,малко развитие по проблема...Вчера смених масло,филтри и т.н. и реших малко да си поиграя с това турбо. Свалих двата клапана и при пробата с уста се държаха еднакво - при духване в OUT въздуха излиза свободно през VAC,но при обратния начин става малко по-трудно.Интересното е ,че при духане или смукане на долния край (този с филтърчето) въздуха не преминава на никъде.Подадох напрежение директно, но само леко преискрява и това е - все си мисля,че трябваше да се чуе щрак и толкова,а то не ще.Пояснявам, че това важи и за 2-та клапана...
Размених клапаните на вихровите клапи и този на турбото - резултата е ,че започна да светва чека и да спъва колата.Явно или някой от двата не работи изобщо или имат някаква разлика (този на турбото беше черен,а другите два са сиви).След това ги сложих обратно както си бяха и затапих вакуума към клапана за вихровите клапи с идеята,че вакуума може да е слаб,но пак никаква разлика.
После се насочих към ЕГР - развих го и го извадих (малко трудно ,че имаше нагар, но и при него нямаше проблем - мембраната му е здрава и се движи нормално.
И така, сложих си всичко както си беше първоначално и сега няма лампи или нещо друго,но колата пак не върви и това си е :unsure: Вече си мисля дали не е от дебитомера...сега чакам колегата Събев да ми даде отговор кога може да я закачим тая пущина,че вече взе да ми писва.
П.С. Между другото пробвах турбото на ръка и има лек радиален луфт,но аксиален не забелязах,иначе си се върти нормално,без наранени перки или нещо... :wall:
Отговори

Събев снимка Събев 21 октомври 2011 - 10:02

Имаш лично! :20ashley_results:
Отговори

ivo123 снимка ivo123 21 октомври 2011 - 21:58

клапаните /соленоидите/са еднакви и трите с изключение че на ЕГР-а е с малко по-големи отвори за OUT и VAC, но може да се замени с другия.
щом като си сложил от вихровите клапи на турбото е светнал чека, значи този от вихровите клапи не работи, понеже тези клапи дори и изолирани не се търсят от компютъра /не отчита грешка като не работят/
Според мене проблема е в дебитомера ако усещаш турбината като се развърти.
като взимах колата соленоида на турбото ми правеше проблем - студен двигател нямаше турбо - все едно че рейс потегля, като позагрееше всичко беше нормално.
Смених соленоида на турбото и нещата влязаха в релси. Като не вървеше колата лампа за грешка не светеше при нормално каране, но един път се издразних, че и на загряла не вървеше и на 3-та докато вдигна 80 /цяла вечност/ и светна чек лампата и после видяхме грешката - соленоид на турбото.
Дебитомера прави тези мизерии но със тестер лесно се открива на живи данни ако е много извън нормите.
Дано е нещо дребно, да го оправиш и да си караш колицата безаварийно.
Едит:
ако имаш изгоряла свещ при запалване сутрин на студен двигател ще светка чека и после изгасва /това показва че имаш изгоряла свещ/.
Колите имат различен софтуер, но под 5 градуса светва индикация за подгрев /иначе дори и да не светне има период на подгряване на свещите/.
Това за оборотите ..... на моята кола изчаква малко и после падат след спиране, на мой приятел същия мотор пада веднага.
Гледали сме показания на тестер - моя ЕГР затваря след 20 секунди напълно а неговия веднага, така че си мисля че това не е проблем.
Мнението беше редактирано от ivo123: 21 октомври 2011 - 22:01
Отговори

dinkov_a6 снимка dinkov_a6 22 октомври 2011 - 11:43

Благодаря за отговорите,колеги.Значи това със оборотите може да излезе и от ЕГР - както колегата ivo123 каза,но и така да върви не ми е проблем.Ами повече няма да се мъча и другата седмица ще отида на една диаагностика да си каже мъката :mhihi:
Забравих да кажа,че свещите ги проверих и всички си работят,лампата си свети нормално.
Абе имам един малко страничен въпрос,но може някой да има същия проблем - голям страничен луфт в скоростния лост.По-важното е,че аз съм с F23 с жилата и за тоя механизъм няма ремонтен комплект като на другите модели.Повдигнах маншона и като гледам луфта е в самата ябълка - сякаш леглото е много износено и може би ще мисля с какво да го уплътня,но с това ще се боря по-натам...
Сега въпроса е да оправим вървенето. :flag:
Отговори

asensio снимка asensio 22 октомври 2011 - 13:41

По странният ти въпрос, и аз имам същия проблем. Купих един лост, втрора ръка, който имаше доста по малък луфт. Но пак имаше, и преди да го сложа, го отворих и му подложих парченца пласт маса от капачка за дезодорант, малко да го стегнат. Пак има лопане, но е е много по малко. После хубаво с грес намазах и го сложих. А иначе моя е тотална щета. Тоя пластмасов пръстен дото го държи е направо пукнат и играе по цялото купе като скорости на Краз :mhihi:
Отговори

ivo123 снимка ivo123 22 октомври 2011 - 16:33

Доста от лостовете на Ф23 кутиите са разбити и няма резервни части
аз купувах втора употреба и беше в състоянието на моя доло-горе та от двата правих един
свалянето му е лесно - само трябва да се внимава с пластмасовите щипки на жилата че лесно се чупят държачите.
Ако уплътниш леглото ще се подобри работата. Ето малко снимков материал с описание за ремонт на руски
http://www.vectra-cl...p?f=60&t=106527
Отговори

dinkov_a6 снимка dinkov_a6 28 декември 2011 - 16:59

Колеги,ето малко развитие по темата...Днес ходих при колегата Събев и закачихме колата.Според него всичко е в норма.Погледнахме за запушване на генерацията и се оказа,че даже и катализатора ми е махнат ,а гърнетата са в ред.Давайте идеи за тоя НЕвървеж...
Отговори

Събев снимка Събев 28 декември 2011 - 20:05

 dinkov_a6, на 28 декември 2011 - 16:59, каза:

Колеги,ето малко развитие по темата...Днес ходих при колегата Събев и закачихме колата.Според него всичко е в норма.Погледнахме за запушване на генерацията и се оказа,че даже и катализатора ми е махнат ,а гърнетата са в ред.Давайте идеи за тоя НЕвървеж...


Колега утре ако можеш ела при мен!
Тази кола няма начин да не тръгне да върви, днес бях доста затрупан и неможах да ти обърна достатъчно внимание!
Утре ако идваш ми звънни преди това!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg