Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Vectra C 3.2 Неприятен резонанс

New22 снимка New22 07 октомври 2020 - 07:16

Здравейте колеги,
От някой друг месец се усеща неприятен резонанс започващ при 90-100км., но само при по-бързо ускорение до въпросните километри. След увеличаване на скоростта резонанса първо се увеличава, а после намаля и при поддържане на една и съща скорост няколко км. напълно изчезва. Забелязвам, че при плавно ускорение изобщо не се проявява. Звукът наподобява откачена кора под двигателя. Вдигнах колата, но отдолу няма нищо, което да може да води до това. Няма скъсано по изпускателната система. Единствено задното гърне не е в най-доброто си състояние, но не знам дали ако вътрешността му се е разпаднала може да доведе до това. Другото, което смятам, че е необходимо да се спомене, че единият катализатор е премахнат. Ще погледна другия в какво състояние е, но никакви грешки или индикации за проблем с него не са се появили. Ако имате някое предположение или някой се е сблъсквал с това, моля, споделете.. А, и преди да почне да се появява, не е сменяно нищо. Благодаря!

Edit: От лявата страна на задното гърне излезе преди време на няколко пъти част от шумоизолацията (забравих й точното име.. едно такова като козина).
Edit2: Като започне резонанса и отпуснеш газта не спира, а продължава докато не намали скоростта под 80км.
Мнението беше редактирано от New22: 07 октомври 2020 - 08:22
Отговори

Жоро снимка Жоро 07 октомври 2020 - 09:38

Ако е откачена част/детаел защо се появява само при рязко ускорение?

Според мен по-скоро ако тази кола е с демпферен маховик, проблема е в него...
Отговори

New22 снимка New22 07 октомври 2020 - 09:50

 Жоро, на 07 октомври 2020 - 09:38, каза:

Ако е откачена част/детаел защо се появява само при рязко ускорение?

Според мен по-скоро ако тази кола е с демпферен маховик, проблема е в него...

Здравей,

Доколкото видях отдолу (и не само аз) откачени части или детайли не се виждат..
Може би трябваше да спомена, че автомобила е с автоматична скоростна кутия.. (моя грешка)

Поздрави
Отговори

Sim снимка Sim 07 октомври 2020 - 10:29

Огледайте тампоните на двигателя и скоростната кутия. Имах подобен проблем с мерцедес. Оказа се тампон на скоростна кутия (също автоматик).
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 07 октомври 2020 - 10:34

Тампони на двигателя, може да пробваш ръчен режим на кутията, дали резонанса не е свързан по скоро с оборотите на двигателя.
Маслените тампони, дори и външно да изглеждат здрави - пак може да са за смяна.
Отговори

titan22 снимка titan22 08 октомври 2020 - 07:51

Разпадащи се гърнета,липса на единия катализатор,защо първо не си оправиш изпускателната система и да видиш дали пак ще се появи резонанса?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg