Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

проблем с климатроник

privaileg снимка privaileg 19 юли 2011 - 22:17

проблема е следния: днес си заредих климатроника и всичко ок включи си компресора тръгна всичко и след 5 мин компресора спря и не духа студено ,после не искаше да се включи, проверявах предпазители и т.н. незнам дали има някакви допълнителни релета ако някой знае къде се намира моля да сподени или някакъв подобен проблем .Благодаря !!!
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 19 юли 2011 - 22:46

Преди да го заредиш празна ли е била системата?
Да не изпуска отнякъде фреон и затова да е спрял компресорът, провериха ли за теч?
Отговори

privaileg снимка privaileg 19 юли 2011 - 23:08

да празна беше, проверявахме за теч и изпуска съвсем малко от 1 от датчиците ,забравих да кажа че перката не върти при вкл. климатик
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 19 юли 2011 - 23:47

Да не е сработила някаква защита на компресора, понеже не върти перката.
Градусите вдигнаха ли се много преди да изключи?
Отговори

privaileg снимка privaileg 19 юли 2011 - 23:56

ако имаш впредвид градусите на двг-бяха нормални.Съмняваме нещо да не би да има някакво реле ?
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 20 юли 2011 - 00:43

Колега не е възможно при вклучен климатроник дане се включи перката! Датчика за ниско налягане мисля,че струваше 68лв с остъпката в Косер! Слабо място е клиамтичния радиатор там най често се пукат!
Отговори

privaileg снимка privaileg 20 юли 2011 - 08:45

има ли реле някаде тая гад
Отговори

baro снимка baro 07 август 2011 - 12:37

Колеги имам следния проблем.Карам Омега Б,от вчера ми тече антифриз само като работи климатроника.Днес я качих на канала и отдолу има нещо като тройник та той е пробит.Някой знае ли как се казва това нещо и колко пари е горе-долу?
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 07 август 2011 - 16:18

Да не е конденза от климатика? И аз така се уплаших че ми е текнал антифриза при първото боравене с климатика на колата.
Отговори

baro снимка baro 07 август 2011 - 17:00

 vankata_nedel4ev, на 07 август 2011 - 16:18, каза:

Да не е конденза от климатика? И аз така се уплаших че ми е текнал антифриза при първото боравене с климатика на колата.

Не е конденз.Пробит е тройника.Пък и ми изписва на компютъра че пада нивото на охладителната течност.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg