Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Или колко трябва да върви една Астра

Тази тема е заключена

ГостAlibi_* 26 януари 2007 - 12:11

Сори за :angry:
GSi16v ти нещо проблем ли имаш? Айде да не обиждаме хората без да ги познаваме :icon1_wink:
Да купих си БМВ и за това посещавам него форум, защото там мога да науча това онова за конкретната кола. Тук си идвам, защото хората също са яки и човек може да научи доста интересни неща.
Относно темата ти срещу БМВ-то Е21 с М мотора, коментарите бяха относно клипчето. Аз вярвам, че си го бил, ама като пусна темата заяви, че има клипче, а то не се появи ..... като каже нещо човек трябва да го прави :icon1_wink:

Тук какво съм ти осрал темата ... просто попитах дали е от новите БМВ-та?И написах, че само за гонката срещу това БМВ резултата малко невероятен ми се вижда ....

Аз също съм фен на това което правиш .. с една малък клас кола да мачкаш такива чудовища (като които си изброил) ... а на 400м не са силни тия коли ... С500 е 15.5 плюс на 400м, такаче си е съвсем реално да го намачкаш!

Айде :b010:

Сори пак за Офф-а
Отговори

MaXo снимка MaXo 26 януари 2007 - 12:38

Alibi, на Jan 26 2007, 12:11 PM, каза:

Относно темата ти срещу БМВ-то Е21 с М мотора, коментарите бяха относно клипчето. Аз вярвам, че си го бил, ама като пусна темата заяви, че има клипче, а то не се появи ..... като каже нещо човек трябва да го прави  :icon1_wink:

Аз също съм фен на това което правиш .. с една малък клас кола да мачкаш такива чудовища (като които си изброил) ... а на 400м не са силни тия коли ... С500 е 15.5 плюс на 400м, такаче си е съвсем реално да го намачкаш!
 



Момче той клипче до като е карал не е снимал ... явно тез дето са снимали не са му го дали ... нищо чудно да са от БМВ отбора! :b010: И какво по-голямо доказателство искаш от това, че собственика на Е21цата влезна в бмв форума и си призна, че е паднал?

С500 е 15.3 на Божурище ... един приятел има С500 и сме се пускали на Божура ... би ме тогава с около 2 коли!!!Върви много повече от А8 4.2 .... и 2те автомати!
Отговори

Pawel_p снимка Pawel_p 26 януари 2007 - 12:45

абре , возил съм се на таквози БМВ нафта , след 160 км се изтрелва бре . 231 коня е сток а ако се барне малко не знам ..... Колко гори е показателно за това до колко е нагъзен мотора и че не му е проблем да държи 220 км без да влиза в лютеницата дето ще е астрата . Но не може да сравняваш кола за 100000 с кола за 10000
:angry: :flag:
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 26 януари 2007 - 12:46

chill, на Jan 26 2007, 12:37 PM, каза:

Scorpion_BV, на Jan 26 2007, 09:22 AM, каза:

По темата, какво представлява тази система, показана във файла дето Жоро е пуснал? Имам предвид смукателите. Приличат на карбове но не са, имат инжектори и релса за горивото. Що за хибрит е това? И трябва ли електроника за да се управлява?
 


Итб-та, individual throttle bodies :icon1_wink: За мен най доброто решение за една надъхана атмосферка, доста са скъпички тези които са спецялно проектирани за автомобили, примерно един jenvey кит ти стъпва около 1500паунда, след тва стенд алоне ЕЦУ... :angry: ....но има алтернатива :icon1_wink:

П.С. Абе сигурно го чувам това за 40ти път откак се търкалям с астричката: "те не завиват колега"...ква е таз легенда просветете ме ? :flag:
 


Мдам бях чувал за тази глезория, но ми беше интересно как функционира. Един вид инжектора си вкарва горивото като при пълната инжекция а въздуха си влиза през тромбата, т.е. целта е повече въздух да смуче предполагам. Има ли нещо специфично в конструкцията му? Щото иначе това си е все едно да резна входната част на колектора и всеки цилиндер да си остане с отделно парче от колектора. Или иначе казано, може и да се преработи колектор и да се ползват дюзите и релсата които са си фабрично.

П.С.

АРЕ СТИГА С ТОЯ ОФТОПИК БЕЕЕЕЕЕЕ!!! СЪСИПАХТЕ ТЕМАТА!!!

ТАЯ ТЕМА НЕ Е ЗА НА КОЙ КОЛКО МУ БЕГА КОЛАТА!!! :2angry1:

ПАЦО ПУСНИ ПРАХОСМУКАЧКАТА!!!

Мнението беше редактирано от city stars: 27 януари 2007 - 18:00
Отговори

MaXo снимка MaXo 26 януари 2007 - 17:57

Pawel_p, на Jan 26 2007, 12:45 PM, каза:

абре , возил съм се на таквози БМВ нафта , след 160 км се изтрелва бре . 231 коня е сток а ако се барне малко не знам ..... Колко гори е показателно за това до колко е нагъзен мотора и че не му е проблем да държи 220 км без да влиза в лютеницата дето ще е астрата . Но не може да сравняваш кола за 100000 с кола за 10000
:angry:  :flag:
 


Много си зле :25: ... ти с тая Вектра 1.6 на каквото и да се качиш ти е бързо ... като се барне ... барни го де.... барачи голями сте. :icon1_biggrin: Вярно ли това е показателно ... заеби ... ми тя колко харчи Астрата при 180 според теб .. въпреки, че това само за теб има значение ама все пак сподели. :icon1_biggrin: Астрата не е в лютеницата при 220 ... пак си се объркал ... и също така няма проблем да подържа тази скорост по магистралата!!!Друг е въпроса дали има смисъл да си рискуваш животеца с подържане на подобни скорости...

Умен ти що реши, че някой сравнява коя е по-хубавата кола .... Любо просто написа, че ги е минал на драг и това е!!!Мнооо елементарно момче си да знаеш... типичния семкдаджия ... активно коментиращ :b010: Ти не разбра ли, че твоята кола, няма нищо общо с тази на Любо ... или викаш то си е Опел.:)
Отговори

Race`` снимка Race`` 26 януари 2007 - 18:36

MaXo, на Jan 26 2007, 05:57 PM, каза:

Pawel_p, на Jan 26 2007, 12:45 PM, каза:

абре , возил съм се на таквози БМВ нафта , след 160 км се изтрелва бре . 231 коня е сток а ако се барне малко не знам ..... Колко гори е показателно за това до колко е нагъзен мотора и че не му е проблем да държи 220 км без да влиза в лютеницата дето ще е астрата . Но не може да сравняваш кола за 100000 с кола за 10000
:angry:  :flag:
 


Много си зле :25: ... ти с тая Вектра 1.6 на каквото и да се качиш ти е бързо ... като се барне ... барни го де.... барачи голями сте. :icon1_biggrin: Вярно ли това е показателно ... заеби ... ми тя колко харчи Астрата при 180 според теб .. въпреки, че това само за теб има значение ама все пак сподели. :icon1_biggrin: Астрата не е в лютеницата при 220 ... пак си се объркал ... и също така няма проблем да подържа тази скорост по магистралата!!!Друг е въпроса дали има смисъл да си рискуваш животеца с подържане на подобни скорости...

Умен ти що реши, че някой сравнява коя е по-хубавата кола .... Любо просто написа, че ги е минал на драг и това е!!!Мнооо елементарно момче си да знаеш... типичния семкдаджия ... активно коментиращ :b010: Ти не разбра ли, че твоята кола, няма нищо общо с тази на Любо ... или викаш то си е Опел.:)
 

Хаахахахахаха :25: Аз съм се отказал да споря с подобни превъзбудени типове, които сънуват коли от порядъка на 100 000 - 200 000лв и ги сравняват с Астра примерно за 5000лв и изводът им е, че Астрата нестава :angry: То и в повечето случаи не са се возили нито на Астра ГСИ 16в нито на някоя от по горе споменатите "гъзарски " коли! Тва за сравняването на максимални скорости на автомобил 2000 кубика 4 цилиндъра 1988 год с двигатели по 4000-5000 кубика модели >2000г. e супер голяма тъпотия :25: Дори някой от въпросните автомобилчета са и с турбинки ама сигурно тва няма значение нали еми радвайте се тогава, че Астрата не вървяла повече от 240, а тея коли дето ги сънувате всяка вечер вдигали по 270-290! Само да не се натъкнат на Келеша нейде, че да останат много замислени плиткоумните им собственици вътре! :a049:
Отговори

Cesar снимка Cesar 26 януари 2007 - 18:37

MaXo, на Jan 26 2007, 09:50 AM, каза:

Ще го минат от 190 нагоре ... или след 190 ще почнат да го застигат ... пък ще го минат след 200... това е друг въпрос.Ами 500+ кг



Именно това исках да чуя

Цитат

... тя Астрата във вариант с 3ма човека вътре сигурно е 16+ на Божурище.

:angry: :flag:

Цитат

Нито може да завива добре?Аре сега обясни ми как стигна до тоя извод и можеш ли да ми го докажеш... евентуално да ми напишеш кое завива ... ако твоя кораб завива да идем на Божурище и да проверим как е?:)Не можела да спира ... хехе ... точно тая кола спира идеално, ако всичко и е изправно по спирачната система!!!

Моя кораб предпочитам да не го намесваме, има нужда от някои работи които точно в момента не мога да му купя, тъй като в момента се нуждая от пари за съвсем друго МПС, въпреки ,че ако го направя с удоволствие бих ти показал как влиза в детелината на Бояна и околовръстното. Колкото до божурище със завоите със сигурност там няма да стъпя с моя кола , не сенатора ами която и да било. Колкото до спирането , с тези миниатюрни дискчета имаш ли си идея какво се случва след като спреш няколко пъти последователно от голяма скорост (сигурно сега ще кажеш за какво ти е да спираш от голяма скорост то на божурище между завоите не вдигаш повече от 150 )



Цитат

около 240.... ми като за 2.0 атмосферка не е зле... :icon1_biggrin: И спираше понеже удрях 7000об а тя има макс мощност на 6000об ... с ф18 кутия сигурно може да се изкара още малко.

:25: ти си жесток ве 240 начи си голяма работа

Цитат

Ти пак си клониш към тая максимална скорост обаче ... 


Тая максимална ся кво , няква параноя ли ти е ?
Еми не склоннича в същност никъде не съм споменат конкретно максимална ами от 160-180 на горе , ако беше прочел щеше да видиш, просто от опит на извънградско каране знам ,че е много неприятно да те настигнат и минат когато ти си в 7000об ;) и знаеш ,че повече няма на къде , ама наистина е много гадно. Също така гадно е това, че не можеш да поддържаш 7000об на 5та за дълъг период от време , което не ти позволява да пътуваш много със скорост 230-240 ;) Отделен е въпроса , че в астрата с тази скорост чувството за несигурност е крайно високо.

Цитат

Да можеш да дрифтиш не значи, че взимаш завоя бързо!!! :icon1_biggrin:

Благодаря ти ,че ми каза това нещо не го знаех , нещо друго любопитно покраи колите дали знаеш ?

Цитат

Недей пиши за завиване понеже точно там тоз Опел е доста по-силен от тия изброените кораби... когато става въпрос за нормални завои ... не за магистрални с над 200.... въпреки, че и там седи добре Астрата.
 


Човеко защо пак с това завиване от кола със заден мост (зависимо окачване), предно предаване и ужасна разлика в дължината на предните 2 полуоски ( ако въобще имаш идея за какво ти говоря)

От написаното от тебе виждам ,че в кола от изброените явно рядко си стъпвал , а дори да си ,явно си толкова ONE AIMED ,че не можеш да усетиш и прецениш разликата. Ама вярно те разликиите са за тези които ги усещат
Просто не съм си представял ,че човек може така да се засегне и ревничи за предмет които струва някакви си 5000 лева, не само ами и да си мисли ,че като е дал за кола цифра = на 4 зимни гуми за някоя от изброените коли и е по някакъв начин по-напред от него :25:
Отговори

Cesar снимка Cesar 26 януари 2007 - 18:44

Race``, на Jan 26 2007, 04:36 PM, каза:

MaXo, на Jan 26 2007, 05:57 PM, каза:

Pawel_p, на Jan 26 2007, 12:45 PM, каза:

абре , возил съм се на таквози БМВ нафта , след 160 км се изтрелва бре . 231 коня е сток а ако се барне малко не знам ..... Колко гори е показателно за това до колко е нагъзен мотора и че не му е проблем да държи 220 км без да влиза в лютеницата дето ще е астрата . Но не може да сравняваш кола за 100000 с кола за 10000
:angry:  :flag:
 


Много си зле :25: ... ти с тая Вектра 1.6 на каквото и да се качиш ти е бързо ... като се барне ... барни го де.... барачи голями сте. :icon1_biggrin: Вярно ли това е показателно ... заеби ... ми тя колко харчи Астрата при 180 според теб .. въпреки, че това само за теб има значение ама все пак сподели. :icon1_biggrin: Астрата не е в лютеницата при 220 ... пак си се объркал ... и също така няма проблем да подържа тази скорост по магистралата!!!Друг е въпроса дали има смисъл да си рискуваш животеца с подържане на подобни скорости...

Умен ти що реши, че някой сравнява коя е по-хубавата кола .... Любо просто написа, че ги е минал на драг и това е!!!Мнооо елементарно момче си да знаеш... типичния семкдаджия ... активно коментиращ :b010: Ти не разбра ли, че твоята кола, няма нищо общо с тази на Любо ... или викаш то си е Опел.:)
 

Хаахахахахаха :25: Аз съм се отказал да споря с подобни превъзбудени типове, които сънуват коли от порядъка на 100 000 - 200 000лв и ги сравняват с Астра примерно за 5000лв и изводът им е, че Астрата нестава :angry: То и в повечето случаи не са се возили нито на Астра ГСИ 16в нито на някоя от по горе споменатите "гъзарски " коли! Тва за сравняването на максимални скорости на автомобил 2000 кубика 4 цилиндъра 1988 год с двигатели по 4000-5000 кубика модели >2000г. e супер голяма тъпотия :25: Дори някой от въпросните автомобилчета са и с турбинки ама сигурно тва няма значение нали еми радвайте се тогава, че Астрата не вървяла повече от 240, а тея коли дето ги сънувате всяка вечер вдигали по 270-290! Само да не се натъкнат на Келеша нейде, че да останат много замислени плиткоумните им собственици вътре! :a049:
 


Не ве батка смешно е да сравняваш нещо за 5000 лева с нещо за 200 000 по какъвто и параграф да било не само вървене. Просто за единия 5000 са джобни пари а за другия е богатство сещаш ли се? А именно ,че хората с тези коли ги боли фара
Ами да доста хора си вдигат тези скорости редовно тука в СОФИЯ разбирам ,че е нещо чуждо за тебе , но факт.

Пак казвам , не е проблема в астричката :gsi: аз също бих карал, проблема е в комплексарите които се опитват да я изкарат суперкола каквато тя не е

И по-внимателно с тона ;)
Отговори

Оги снимка Оги 26 януари 2007 - 18:52

Да е, абсолютно си прав за това което казваш :angry: ... просто не искам да вярвам, че някой не го разбита това.
Според мен човека се кефи на факта, че колата му за 5000 лв все пак ... някакси успява да е по-добра поне в едно отношение от кола за 100 000+ лева

Аз примерно бих се кефил на това

П.С. Откъде почна, докъде стигна :flag:
Отговори

Maiky снимка Maiky 26 януари 2007 - 19:27

Аз не мога да си обясня две неща. Първото е как с Астра Ф за 5000лв някой вдига 240? Ми аз смея да твърдя, че моята си е направо като кораб в сравнение с Астрата е пъти по стабилна (не само заради килограмите) и като вдигна 220км и започвам да съм не сигурен, въпреки че колата ми е технически перфектна. Да не говорим за поддържане на тази скорост!
И второто е: не е ли ясно от самото начало, че Астрата не може да се мери с гореспоменатите коли за скорост. Само на 400м може да ги бие.

Хубаво е всеки да си знае колата и възможностите си, а не всеки да се прави на рацер. А тук се извадиха доста такива, които си мислят, че като си изпреварил 5-6 коли и вече си велик. Фалшивото самочувствие е най-опасно. Ние като шофари сме отговорни и за останалите! :angry:
Отговори

Любчо снимка Любчо 26 януари 2007 - 19:57

:angry: Ся аз съм фанатизиран от С20ХЕ и С20ЛЕТ. Така ми ади да смятаме 3,42 дифф с 0,89 5та предавка която влиза на 7800 с гуми 195.50.15 които може да смята смята коит не може да се ебе в гъза :flag:

Ади аз знам отговора а ВИЕ Е ?
Отговори

set16v снимка set16v 26 януари 2007 - 20:29

абе докато се мъчех с ХЕто преди тамън 2,5г.си спомням че м/у 220 и 240 км.си беше
молитва :angry: :flag: :25:ама аз и бях хванал цаката ЦЪЦКАХ 1 инжекцийка от
100янка азотец и я съживявах доста :25:
Отговори

MaXo снимка MaXo 26 януари 2007 - 21:35

Cesar, на Jan 26 2007, 06:37 PM, каза:

Колкото до спирането ,  с тези миниатюрни дискчета имаш ли си идея какво се случва след като спреш няколко пъти последователно от голяма скорост (сигурно сега ще кажеш за какво ти е да спираш от голяма скорост то на божурище между завоите не вдигаш повече от 150 )



Цитат

около 240.... ми като за 2.0 атмосферка не е зле... :icon1_biggrin: И спираше понеже удрях 7000об а тя има макс мощност на 6000об ... с ф18 кутия сигурно може да се изкара още малко.

:angry: ти си жесток ве 240 начи си голяма работа

Цитат

Ти пак си клониш към тая максимална скорост обаче ... 


Тая максимална ся кво , няква параноя ли ти е ?
Еми не склоннича в същност никъде не съм споменат конкретно максимална ами от 160-180 на горе , ако беше прочел щеше да видиш, просто от опит на извънградско каране знам ,че е много неприятно да те настигнат и минат когато ти си в 7000об ;) и знаеш ,че повече няма на къде , ама наистина е много гадно. Също така гадно е това, че не можеш да поддържаш 7000об на 5та за дълъг период от време , което не ти позволява да пътуваш много със скорост 230-240 ;) Отделен е въпроса , че в астрата с тази скорост чувството за несигурност е крайно високо.

От написаното от тебе виждам ,че в кола от изброените явно рядко си стъпвал , а дори да си ,явно си толкова ONE AIMED ,че не можеш да усетиш и прецениш разликата. Ама вярно те разликиите са за тези които ги усещат
Просто не съм си представял ,че човек може така да се засегне и ревничи за предмет които струва някакви си 5000 лева, не само ами и да си мисли ,че като е дал за кола цифра = на 4 зимни гуми за някоя от изброените коли и е по някакъв начин по-напред от него :flag:
 


А дали ти е известно, че не само размерите на дисковете са от значение ами и теглото на колата. :icon1_wink:

Не знам колко съм голяма работа ама 240 по километраж съм правил ... оборотомера сочише 7000об!!! :icon1_biggrin:

Първо мислиш ли, че мнооо ще ми е кофти, ако ме мине на максимална някоя кола дет е 2 пъти повече коне от мен ... тва може да му стане кофти само на някой от Перник дет си мисли, че от Голфу по-силно нема. :icon1_biggrin: Иначе със скорост от около 230 съм пътувал доста продължително ... 220-230 на моменти до 240 така съм се движил около 100км и на колата и нямаше нищо! :icon1_wink:

Стъпвал съм а точно в Ауди А8 са ме возили с 280-290 по магистралата и така в продължение на около 5мин.... ето защо написах, че на магистралата е друго ... но тази А8ца на Калояново или Божура ... или на планинско ... някакво дефиле ... просто няма шанс!:) Тук никой не се засяга мен ме през оная работа кви са ви разсъжденията ... написах, че Любо не се изхвърля вие нещо се превъзбудихте ... някаква ревност за внимание може би има?За пари само ти пишеш и повлече с теб още няколко типа дет не са на себе си. :icon1_biggrin:
Отговори

Pawel_p снимка Pawel_p 26 януари 2007 - 21:47

Бате на мен в момента ми трябва семейна кола - бавна икономична и почти без поддръжка . Затуй си взех 1,6 моно - за да ми осигури най-евтино придвижване от точка А до точка Б. Когато ми беше времето докат татко ти та е возил на Москвича Аз кола съм карал тамън 90 и няколко кончета на 800 кила от 1,5 с 2 карба 1 ва 60 2 ра 115 3 та 145 на 4 та и пета вдигаше все 185 - Мазда се казва :angry:
Никой не спори че не ти бяга колата на 400 м . Ама толкова бате .... Нито комфорта ,нито динамиката нито спирането ,нито като безопасност . Истината е че Орела е достъпна кола . Щото ако имаш парички няма да скочиш на някое АМГ или порше или ферари тъй ли ? :flag: А :25: йде стига вече заключвайте темата
Отговори

MaXo снимка MaXo 26 януари 2007 - 21:54

Cesar, на Jan 26 2007, 06:44 PM, каза:

Не ве батка смешно е да сравняваш нещо за 5000 лева с нещо за 200 000 по какъвто и параграф да било не само вървене.  Просто за единия 5000 са джобни пари а за другия е богатство сещаш ли се? А именно ,че хората с тези коли ги боли фара
Ами да доста хора си вдигат тези скорости редовно тука в СОФИЯ разбирам ,че е нещо чуждо за тебе , но факт. 

Пак казвам , не е проблема в астричката  :gsi:  аз също бих карал, проблема е в комплексарите които се опитват да я изкарат суперкола каквато тя не  е

И по-внимателно с тона ;)
 


Смешно е това, което ти пишеш ... в драга нема значение кое колко струва!!!Да го сравнява по какъвто и параграф да било не само по вървене? Е къде ги е сравнявал по-друго?Ти някакъв комплекс имаш от по-голями играчи от теб ... така ми се струва ... ама не всички сме като теб ... разбери го!!!:) Я си представи, че Любо не го интересува колко им струват колите, ами ходи да ги бие понеже такива като теб са му разправяли, че ще му скъсат гъза ... пък той иде та им набие шамарите до към 190-200 ... след това дали не му е забавно а? :angry: И какво да направи Любо след като му е станала силна колата и трябва да си търси по-спецялни за да се гонка .... или викаш да не се гони с коли по-скъпи от неговата ... или ако се гони да си го пази в тайна, че да не вдигаш кръвното? :icon1_biggrin: Да не говорим, че това с 200те хил е малко изхвърляне... :icon1_biggrin: Иначе бъди сигурен, че понякога трудно преживяват да ги мине някакво Опелче 150 коня .... та някои от тях ги понаболява фара... :icon1_wink:

Относно тия дето си правят 270-290 в София ... кои са тия и къде точно ги правят тия скорости ... то и за мен е нещо чудно пък също съм от София. :icon1_biggrin: И то точно тия коли, които е изредил Любо нема вариант повечето да направят повече от 270 ... пък отсечката, която им е нужда за да ги вдигнат е някъде от Плиска до Горубляне сигурно ... то другаде няма къде. :icon1_biggrin:

Комплексар ли съм значи ... и къв ми е комплекса?:) Супер кола е като за атмосферка, за парите около 5-7000лв... след тия пари идват други супер коли ... японски атмосферки.... :icon1_biggrin:
Отговори

MaXo снимка MaXo 26 януари 2007 - 22:00

Loz, на Jan 26 2007, 06:52 PM, каза:

Да е, абсолютно си прав за това което казваш  :angry:  ... просто не искам да вярвам, че някой не го разбита това.
Според мен човека се кефи на факта, че колата му за 5000 лв все пак ... някакси  успява да е по-добра поне в едно отношение от кола за 100 000+ лева

Аз примерно бих се кефил на това

П.С. Откъде почна, докъде стигна  :flag:
 


Е го и тоя за пари пише ... хахах ужас ... втрещен съм!!!
Кефи се на факта, че бие признати за бързи коли .... демек като каже после, че бие С8 или 540ка ... хората ще ахкат и евентуално ще получи признание за това, което е вложил в колата си ... което пък някой който има нещо в главата, може да го оцени след време когато реши да си продава колата. :icon1_wink: Тез валове не ги е сложил за да се гони с други опели с Ц20ХЕ ... сложил ги е за да бие разни силни коли ... пък то силни коли нема за по 2 лева и кофичка кисело мляко. :icon1_biggrin:
Отговори

MaXo снимка MaXo 26 януари 2007 - 22:07

Maiky, на Jan 26 2007, 07:27 PM, каза:

Аз не мога да си обясня две неща. Първото е как с Астра Ф за 5000лв някой вдига 240? Ми аз смея да твърдя, че моята си е направо като кораб в сравнение с Астрата е пъти по стабилна (не само заради килограмите) и като вдигна 220км и започвам да съм не сигурен, въпреки че колата ми е технически перфектна. Да не говорим за поддържане на тази скорост!
И второто е: не е ли ясно от самото начало, че Астрата не може да се мери с гореспоменатите коли за скорост. Само на 400м може да ги бие.

Хубаво е всеки да си знае колата и възможностите си, а не всеки да се прави на рацер. А тук се извадиха доста такива, които си мислят, че като си изпреварил 5-6 коли и вече си велик. Фалшивото самочувствие е най-опасно. Ние като шофари сме отговорни и за останалите!  :angry:
 


Ти брато никога нищо няма да успееш да си обясниш ... трябва да свикваш... ще си го носиш цял живот. :icon1_biggrin: Първо за 5000лв ще си купиш сток Астра и тя вярно няма да вдига 240 ... ще прави около 230 по километраж в сток вариант!Твоята кола е толкова далече от тази кола, че си нямаш на идея ... нищо, че си я взел малко по-скъпа ... те сега Вектри Б вървят по 1000 и нещо евро в Германия ... по -малко от читава Астра 2.0 16 :icon1_biggrin: Таз твоята пак съм изненадан, че прави 220 ... тва със 115 коня мотор ли? :icon1_eek: :icon1_biggrin: Аз съм си подържал без никакви грижи ... грам напрежение нямах!!! Умен ще ти викам да не се обиждаш ... та УМЕН ти не разбра ли, че Астрата човека я сравнява на ускорение на 400м или до към 190-200 ... това разбра ли го? Велик ... ето комплекса .. яд ли те е, че не си забелязан с твоята велика Вектра ... ух на батко убавицата а ... как така не я коментират ... как така не е център на внимание .... еми как ... купил си си една доста скучна кола!!! :b010:
Отговори

MaXo снимка MaXo 26 януари 2007 - 22:19

Pawel_p, на Jan 26 2007, 09:47 PM, каза:

Бате на мен в момента ми трябва семейна кола - бавна икономична и почти без поддръжка . Затуй си взех 1,6 моно - за да ми осигури най-евтино придвижване от точка А до точка Б. Когато ми беше времето докат татко ти та е возил на Москвича Аз кола съм карал тамън 90 и няколко кончета на 800 кила от 1,5 с 2 карба 1 ва 60  2 ра 115 3 та 145  на 4 та и пета вдигаше все 185 - Мазда се казва  :angry:
Никой не спори че не ти бяга колата на 400 м . Ама толкова бате .... Нито комфорта ,нито динамиката нито спирането ,нито като безопасност . Истината е че Орела е достъпна кола . Щото ако имаш парички няма да скочиш на някое АМГ или порше или ферари тъй ли ?  :flag: А :25: йде стига вече заключвайте темата
 


Един въпрос ... това 1.6 моно на бензин ли го караш? :icon1_biggrin: Ти на Москвич не си ли се возил или ти си от играчите дет по Тошово време са карали японска кола ... ухааа ... ти значи си бил сервитьор примерно или си свирил по кръчмета? :icon1_biggrin: На задна не разбрах колко си вдигал хахаха Мазда се казвало ... малеее 185 :icon1_eek: :icon1_biggrin: Батка ти не разбра ли, че не става въпрос за моя кола ... доста си неадекватен!:)Комфорт определено си има като за кола от тоя клас ..... динамиката викаш я няма хахаха ... спирането ... ти кога слезна от Астра ГСИ та даваш мнения?Като е достъпна купи си ама някой от по-сърцатите модели. :b010: Който има парички си купува друго ... или налива в любимата си кола както прави Гената(set16v)!!!Въпроса е, че за парите, които струва по-добър избор няма...
Отговори

djanfezov снимка djanfezov 26 януари 2007 - 22:20

не чи съм голям разбирач ама на скоро попаднах на подобна история в която един пич със астра 115 разправя как размаза вектра 150 при условие че на астрата нищо не е правено а по вектрата е бутано доста или както каза един приятел или някой много преувелича или зад кормилното устройство не е разбрал че се дурпа с някого или просто неможе да кара
Отговори

neonman снимка neonman 26 януари 2007 - 22:31

:25: Махо, прав си брато, за пове4ето не6та!
:angry: вярно е, че тук говорим САМО за 400м и НИЩО друго като : цена , макс скорост , комфорт , спиране (макар 4е кадета ми -16в. има6е невероятни спира4ки ......несравними дори с много, много по-нови и скъпи коли :angry: ) и т.н...
та по темата: само за следните коли имам забележки
-330д има невероятен старт и доускорение, но да речем , 4е със подобренията , астрата я е докарал до кам 170-180 к.с. :a049: , та допускам да има няква интрига на 400м. :gosh:
АМА ...ЗА 335-ЦАТА ...ТАКАВ СМЯХ МЕ НАПУШВА, ЧЕ НЯМАМ ДУМИ :b070:
(ти сигурно знаеш, ама любо дали знае , 4е тва е битурбо..306к.с ;
постоянен вартящ момент от 1400-5000об/мин :flag: 5,5сек/100-заводски данни :flag: и.....разправят 4е било по -барзо от М3 Е46 :25: )
и..... пове4ето наистина не знаят как върви Ц20ХЕ в астра , ма не е нужно да храни6 вси4ки обадили се :25: :icon1_lol:
аре пиис ;)
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg