Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Климатроник Зафира А

bobi7474 снимка bobi7474 13 март 2021 - 18:08

Здравейте колеги, искам да разбера под колко градуса външна температура не включва компресора на климатроника или над колко градуса включва/на кой както му е удобно/ и трябва ли да завърти веднага и перката на радиатора?Мога да дам един пример с колата на мой съсед VW Bora с климатроник.Там при външна температура под 5 градуса не включва.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 март 2021 - 19:02

Понеже не си писал каква е целта, ако тя е да подкараш компресора просто натисни бутона за обдухване на предното стъкло. Тогава всички включват компресора, за да изсушават въздуха.
Иначе отдавна, вече не помня откога, карам коли с климатроник и не съм забелязал да има точна температура под която да не включват компресора.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 13 март 2021 - 19:03
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 13 март 2021 - 19:07

 tisho.74, на 13 март 2021 - 19:02, каза:

Понеже не си писал каква е целта, ако тя е да подкараш компресора просто натисни бутона за обдухване на предното стъкло. Тогава всички включват компресора, за да изсушават въздуха.
Иначе отдавна, вече не помня откога, карам коли с климатроник и не съм забелязал да има точна температура под която да не включват компресора.

Натисках бутона за обдухване на предното стъкло, включвах и изключвах бутон ECO, но не тръгва компресора.Температурата беше 12-13 градуса.Идеята ми е да разбера има ли някаква защита за да не включва компресора под определени градуси или има проблем в системата.
Мнението беше редактирано от bobi7474: 13 март 2021 - 19:08
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 март 2021 - 19:46

 bobi7474, на 13 март 2021 - 19:07, каза:

Натисках бутона за обдухване на предното стъкло, включвах и изключвах бутон ECO, но не тръгва компресора.Температурата беше 12-13 градуса.Идеята ми е да разбера има ли някаква защита за да не включва компресора под определени градуси или има проблем в системата.


Има две "защити". Едната е под 3 градуса не пуска компресора. За копчето за прозореца не знам. Другата е , когато има ниско налягане в системата, тоест е полу празна. И тогава не дава да се пусне компресора, защото ще му се разкаже играта ...

Тъй че, иди и си провери колко фреон имаш, да ти видят радиатора, може да е спукан. Ако се наложи, сменяй го.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 13 март 2021 - 19:48
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 13 март 2021 - 20:02

 Д-и-м-о-в, на 13 март 2021 - 19:46, каза:

Има две "защити". Едната е под 3 градуса не пуска компресора. За копчето за прозореца не знам. Другата е , когато има ниско налягане в системата, тоест е полу празна. И тогава не дава да се пусне компресора, защото ще му се разкаже играта ...

Тъй че, иди и си провери колко фреон имаш, да ти видят радиатора, може да е спукан. Ако се наложи, сменяй го.

Благодаря колега.Коли оглеждам за покупка в момента и затова се интересувам.Вече две Зафири с климатроник пробвам, едната беше при 7 градуса, другата при 12-13 и не включват компресорите, значи имат проблем.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 март 2021 - 20:10

 bobi7474, на 13 март 2021 - 20:02, каза:

Благодаря колега.Коли оглеждам за покупка в момента и затова се интересувам.Вече две Зафири с климатроник пробвам, едната беше при 7 градуса, другата при 12-13 и не включват компресорите, значи имат проблем.

Не си написал горе, че става дума за оглед на коли. Няма значение. Обиновено им бръмват радиаторите и фреонът заминава. Струва към 150-170 лева, не е нещо ултра скъпо. Ако ще вземаш кола, кажи ги тия работи да ги проверят и режи от цената, за да си го оправиш.

Жокер, гледа се зад вентилатора, точно зад тялото на моторчето. Там се събира много "боклук" и е най-честото място , откъдето пробива
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 13 март 2021 - 20:16
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 март 2021 - 20:45

 bobi7474, на 13 март 2021 - 20:02, каза:

Вече две Зафири с климатроник пробвам, едната беше при 7 градуса, другата при 12-13 и не включват компресорите, значи имат проблем.

Значи включваш да духа на предното стъкло за размразяване и веднага се разбира. Две неща прави тогава- включва вентилатора на макс и компресора. И духа само на предното стъкло. Ако духа и в краката значи клапите не са наред.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg