Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Елекрическа турбина

TOXICz снимка TOXICz 26 юли 2007 - 09:18

Здравейте.
Вчера си получих поръчката от E-bay с електическо турбинче :) и го монтирах.Няма голяма разлика във вървежа на колата но се надявам да има в разхода. Предполагам че може и да има ефект във вървежа но ще трябва да се замери на Божурище.Като цяло се предполага, че ще има по голям ефект с използването на спортен филтър но и това ще стане по натам :)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение


Даже си ползвах и стария маркуч за филтъра :icon_redface:
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 26 юли 2007 - 09:28

 TOXICz, на Jul 26 2007, 10:18 AM, каза:

Здравейте.
Вчера си получих поръчката от E-bay с електическо турбинче :) и го монтирах.Няма голяма разлика във вървежа на колата но се надявам да има в разхода. Довечера ако ми остане време ще сложа снимки как е монтирано.Предполагам че може и да има разлика в вървежа но ще трябва да се замери на Божурище.
Като цяло цялата работа ми излезе около 150 лв с доставката до адрес.


Това в България май му викаха ''турбинатор'' или ''турборатор'' - нещо такова. И според мен си се набутал с това чудо, защото нещо не ми се вярва това да достигне оборотите които прави турбото. Ефекта от него ми се вижда повече на психологично ниво. Но все пак като замериш на Божурище пиши има ли резултат, пък може да направя мойта БИТУРБО !
Отговори

TOXICz снимка TOXICz 03 август 2007 - 07:34

 Ka4o_pi4a, на Jul 26 2007, 10:28 AM, каза:

 TOXICz, на Jul 26 2007, 10:18 AM, каза:

Здравейте.
Вчера си получих поръчката от E-bay с електическо турбинче :) и го монтирах.Няма голяма разлика във вървежа на колата но се надявам да има в разхода. Довечера ако ми остане време ще сложа снимки как е монтирано.Предполагам че може и да има разлика в вървежа но ще трябва да се замери на Божурище.
Като цяло цялата работа ми излезе около 150 лв с доставката до адрес.


Това в България май му викаха ''турбинатор'' или ''турборатор'' - нещо такова. И според мен си се набутал с това чудо, защото нещо не ми се вярва това да достигне оборотите които прави турбото. Ефекта от него ми се вижда повече на психологично ниво. Но все пак като замериш на Божурище пиши има ли резултат, пък може да направя мойта БИТУРБО !



Мдамммм мисля, че има разлика от ниски обироти тръгва по добре и разхода е по нискък с 0,2 л - 0,3 л / 100 :)
Отговори

Оги снимка Оги 03 август 2007 - 15:16

 TOXICz, на Aug 3 2007, 08:34 AM, каза:

Мдамммм мисля, че има разлика от ниски обироти тръгва по добре и разхода е по нискък с 0,2 л - 0,3 л / 100 :)


<_< Вярваш ли си за това :flag: Дори и най прецизните тестове и замервания не могат да определят такава разлика :flag:

На всички места където съм чел за сушоара мнението е единодушно и аз вярвам, че е така. Невъзможно е да има положителен резултат от това нещо ... ама Абсолютно невъзможно :opel_forever: Дебита му е толкова малък и отвора през който минава въздуха също, че даже има отрицателен ефект.
Добре че поне не си се набутал много.
Отговори

lorda снимка lorda 03 август 2007 - 17:56

дали може да направи атмосфера и половина налягане ....
колегите мисля че са прави нищо не върши ако беше така нямаше да се правят турбини конвенционални ми всички щяха да са ел. доста по евтино излиза ...ама не върши работа
Отговори

Stoil снимка Stoil 03 август 2007 - 18:34

разлика би трябвало да има, защото все пак влиза въздух дори и под малко налягане.
във високите определено ще глъхне.
по - ниският разход може и да се дължи на леко обедняване на сместта, но при ниски обороти това не е фатално
Отговори

TOXICz снимка TOXICz 03 август 2007 - 23:56

 Stoil, на Aug 3 2007, 07:34 PM, каза:

разлика би трябвало да има, защото все пак влиза въздух дори и под малко налягане.
във високите определено ще глъхне.
по - ниският разход може и да се дължи на леко обедняване на сместта, но при ниски обороти това не е фатално


Точно така :)
А относно отвора мога да кажа само че е на 71мм а на оригиналния филтър е 60 и нещо си, така чеее :)
А за разхода съм сигурен защото имам тази кола от 3 години и остава да не знам колко харчи особенно при полужение че я карам по един и същ маршрут всеки ден ;)
А само да попитам колегата знаеш ли какво е атмосфера и полувина ;) ми че то ако можеше да прави толкова те по бензиностанциите с това ще ми помпат гумите :opel_forever:
Тук говорим за 0,2 psi примерно преко сили 0,5 psi при някои по скъпи варянти :)
Отговори

Speedball снимка Speedball 04 август 2007 - 12:17

 TOXICz, на Aug 4 2007, 12:56 AM, каза:

Тук говорим за 0,2 psi примерно преко сили 0,5 psi при някои по скъпи варянти :)

Като се има впредвид че 1psi=0.06896bar ефекта трябва да е супер минимален ако има такъв :opel_forever:
Отговори

TOXICz снимка TOXICz 04 август 2007 - 16:02

 Speedball, на Aug 4 2007, 01:17 PM, каза:

 TOXICz, на Aug 4 2007, 12:56 AM, каза:

Тук говорим за 0,2 psi примерно преко сили 0,5 psi при някои по скъпи варянти :)

Като се има впредвид че 1psi=0.06896bar ефекта трябва да е супер минимален ако има такъв :opel_forever:


Да наистина е минимален :) но все пак има.Ако наистина нямаше или беше по зле да съм го хвърлил досега. <_<
Отговори

Владко снимка Владко 04 август 2007 - 17:29

А сега атмосферка ли караш или турбо кола? :opel_forever:
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 04 август 2007 - 18:27

Ел. Турбо Атмосферна Кола...
Отговори

TOXICz снимка TOXICz 04 август 2007 - 18:36

 Владко, на Aug 4 2007, 06:29 PM, каза:

А сега атмосферка ли караш или турбо кола? :opel_forever:

Ба ли го и аз вече кво карам <_<
Отговори

kyuchukov снимка kyuchukov 04 август 2007 - 21:24

 TOXICz, на Jul 26 2007, 10:18 AM, каза:

Здравейте.
Вчера си получих поръчката от E-bay с електическо турбинче :) и го монтирах.Няма голяма разлика във вървежа на колата но се надявам да има в разхода. Предполагам че може и да има ефект във вървежа но ще трябва да се замери на Божурище.Като цяло се предполага, че ще има по голям ефект с използването на спортен филтър но и това ще стане по натам :)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение


Даже си ползвах и стария маркуч за филтъра :opel_forever:

колега как да се сдобия с такава турбина, колко струва?
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 04 август 2007 - 21:31

абе а колко ток харчи ?
Отговори

TOXICz снимка TOXICz 04 август 2007 - 22:17

Значи моята е поръчана по e-bay.Излезна ми около 150 лв с доставката.Но ти препоръчвам да си вземеш не този а друг модел който е с по голям дебит за да има по голяма разлика.Горе съм дал линк към e-bay с тази турбина.

Доколкото за тока харчи колкото перката за охлаждане на радиатора. :)Затова си я направих на копче а не като дам на контакт веднага да тръгва, щото ще скапе акумулатора ;)

 TOXICz, на Aug 4 2007, 12:56 AM, каза:

 Stoil, на Aug 3 2007, 07:34 PM, каза:

разлика би трябвало да има, защото все пак влиза въздух дори и под малко налягане.
във високите определено ще глъхне.
по - ниският разход може и да се дължи на леко обедняване на сместта, но при ниски обороти това не е фатално


Точно така :)
А относно отвора мога да кажа само че е на 71мм а на оригиналния филтър е 60 и нещо си, така чеее :)
А за разхода съм сигурен защото имам тази кола от 3 години и остава да не знам колко харчи особенно при полужение че я карам по един и същ маршрут всеки ден ;)
А само да попитам колегата знаеш ли какво е атмосфера и полувина ;) ми че то ако можеше да прави толкова те по бензиностанциите с това ще ми помпат гумите :opel_forever:
Тук говорим за 0,2 psi примерно преко сили 0,5 psi при някои по скъпи варянти :)

грешката е моя не е 0,2 ами е 2 psi :)


Мисля че това може да е по добро от моето http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Electric-Su...sspagenameZWDVW
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 06 август 2007 - 09:38

ее ако дава 5psi ти направо си влизаш в boost! 0.3 бара са си 0.3 бара! =)
Отговори

Stoil снимка Stoil 06 август 2007 - 11:01

абе ако наистина се говори сериозно това не би могло да е някакъв невероятен повер тунинг
само че момчето изхожда от това, че кара 1.6, което и без това е зело - дало.
сега бех чел на едни емци впечатленията от такъв вентилатор да го кажем, само че на НЕ мотор,
с леки други преправки колата наистина си стана по - пъргава, все пак 0.3 не е съвсем нищо.
а и цената е такава.
според мен момчето просто е искало от страст да си поначеше крастата - това е
Отговори

kleyn снимка kleyn 06 август 2007 - 13:05

за Ел Суперчарджарът имаше тема преди време ,моето мненеи е че принципно не е от най-ефектните,все пак загубите на ел. енергия трябва да секомпенсират от двигателя посредством алтернатора и ефекта от това иначе огромно налягане се губи(или поне е минимален) ,но щом колегата е решил да го пробева тва не е никак лошо се пак всичко трябва да се опита :devil-smiley-019:
Отговори

bugatti снимка bugatti 06 август 2007 - 13:20

Мисля да купия 5 ма трябва да измисля начин на монтаж ....
Отговори

kleyn снимка kleyn 06 август 2007 - 15:09

 bugatti, на Aug 6 2007, 02:20 PM, каза:

Мисля да купия 5 ма трябва да измисля начин на монтаж ....

вържи 4 последователно и 1 вътре да ти духа на главата вместо климатик :devil-smiley-019:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg