Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

борд компютър - Вектра Б

jonkata007 снимка jonkata007 09 август 2009 - 22:59

Проблема на колата е че не работи дисплея на борд компютъра. Каква може да е причината - изгоряла лампичка или по сериозен? От сервиза ми казаха че е крушка някаква, но пича не беше много убеден в думите си. Идеи ?
Отговори

hudson снимка hudson 09 август 2009 - 23:18

Какъв ти е борда, TID или MID? Първия е с 2 крушки, а втория с 4. Но дори да са изгорели всичките, пак се виждат (макар и слабо) надписите по екрана. Така че провери за изгорял бушон или крушка. Ако са здрави, започвай да търсиш нов дисплей.
Мнението беше редактирано от hudson: 09 август 2009 - 23:21
Отговори

jonkata007 снимка jonkata007 09 август 2009 - 23:26

Май нещата отиват на зле. Нищо не се вижда на дисплея, съответно не мога да кажа от кой тип е и какво ми трябва точно.
И дисплея ще е сигурно прилична цифра - няколко стотака?
Отговори

dionisi снимка dionisi 09 август 2009 - 23:44

На ръчката за чистачките имаш ли копчета? Ако имаш значи си с МИД, а ако не значи си с ТИД.
МИД-а върви към 80-100лв а ТИД-а е по-малко, това за 2ра ръка. Нов е... цифрааа пари 1000++ доколкото знам

Поздрави.

п.с. thanks stepo3 изглежда много ми се е спало :)
Мнението беше редактирано от dionisi: 10 август 2009 - 13:19
Отговори

stepo3 снимка stepo3 10 август 2009 - 07:30

Копчетата са на ръчката за чистачки, ако е с МИД. ТИД и МИД може да познаеш и по външния вид, просто МИД-а е с двойно по-голям дисплей :) Винаги е възможно и да имаш копчета на ръчката, но предишен собственик да е сменил МИД-а с ТИД, та просто се поогледай :)
Какъвто и да е обаче, най-вероятно страда от проблема "изгорели пиксели", което пък в повечето случаи се дължи на липсата на добър контакт на лентовия кабел. Поразгледай и тази тема . Може да се опиташ да отремонтираш или да търсиш такъв дисплей втора ръка, но трябва да го свалиш и да видиш с какъв цвят букса е (жълта или сива). Успех!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg