Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

Repsol Elite injection 10W40 за Бога, не го купувайте!

Тази тема е заключена

васко снимка васко 25 март 2010 - 21:09

Понеже 3 пъти съм сменял маслото на колата /Г4 TDI 110/ с Total 10w40 от Метро и съм много доволен от него реших пак да си взема от там маслото описано в заглавието /42лв за 4л/ понеже Тотала вече не го предлагат! Та сменям си аз маслото в сервиза където винаги го правя и на другия ден тръгвам да се прибирам от Правец към Поморие и при изкачването на Витиня където по принцип мога да карам със 170/не че го правя/ усещам че колата не върви както трябва/едвам поддържа 110/! Минах тунела и преди Жерково отбивам да проверя какво става,отварям прозореца давам газ на втора и колата бучи като дизелов локомотив и набира като чист дизел ...! И веднага се сещам за темата на един колега дето бил сипал 15W40 и как колата му придобила такава тромавост и още се сещам за доста изчетени теми в нета за точно това масло как се обсъжда че всъщност е минерално а само пише че е полусинтетика /не ме питайте защо като съм ги чел съм го сипал-икономията е майка на мизерията /! От там обръщам и лееекичко с 90км/ч и по инерция мислейки как мога да олекна с 1000 и кусур лева за ново турбо и псувайки когото се сетя /включително и себе си/ се прибирам в Правец и по точно директно в сервиза. Там обяснявам на момчетата какво е положението и че се съмнявам в маслото а те ме гледат като голям камък и викат как ще е от маслото бе това е невъзможно сигурно ти е от горивния филтър понеже им казах че е на 30 000км. Казвам им точете маслото на моя отговорност и ми сипвайте Тотал. Източихме го /на вид масло като масло/ сипахме новото,отивам на проба и о чудо-колата си се набира както трябва,връщам се и им казвам че съм готов да потеглям а те викат " е такова нещо не бяхме виждали,от масло да не върви колата" . Малко дълго стана обяснението но не исках да съм голословен като казвам никой да не слага това масло в TDI /а най-добре в никаква кола/ понеже както изглежда това че отговаря на стандарта 505.00 /както пише на тубата/ не отговаря на истината ! За съжаление едва ли ще мога да направя нещо по въпроса ако ида да се разправям в Метро така че поне да предупредя всички който прочетат това да не повтарят моята грешка. Ако някой от вас имат регистрации в други автофоруми ще е добре да пуснат по една тема с това предупреждение с линк към моята тема! Ще пусна същата тема и в дизеловия раздел за да я прочетат възможно най-много хора ако модераторите нямат нещо против !!!
Публикувано изображение
Четете и преценете!
Мнението беше редактирано от васко: 25 март 2010 - 22:11
Отговори

gero72 снимка gero72 25 март 2010 - 21:21

Не че имам нещо общо с Метро или Repsol но мисля че е доста преувеличено това което твърдиш.

П.С.
Брей че той Голфот капризен като 18г. блондинка бе.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 25 март 2010 - 21:27

По неофициални данни маслото което си дал на снимка 10в40 е в същност 15в40 както и повечето масла там са точно това 15в40 независимо какво пише отпред.

п.п......а относно голфовете има вероятност да ти светне лампата за маслото ако не пасне с двигателя(от личен опит)
Мнението беше редактирано от slav9081: 25 март 2010 - 21:29
Отговори

svetlyostz снимка svetlyostz 26 март 2010 - 14:19

Мамка му точно със същото съм в момента на няма и 1000 км.Тая тема направо ме попари. :mhihi: :mhihi:
Отговори

svetliokk снимка svetliokk 27 март 2010 - 23:24

Колега това масло няма нищо общо с Repsol :newsm05_41:
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 29 март 2010 - 05:22

Ми и аз така си мисля, не знам как си се хванал на хорото на метро при условие че по всички форуми пише че продават боклуци. В бг и от официален вносител да купиш пак може си прецакан, аз изгорях с един кастрол не от метро и сега съм за ремонт. Ако имате познат в немско или австрия или която ида е бяла държава да ходи, нека викупува по една туба от която и да е бензоностанция - няма да има тън мън.

ПС само като му видиш етикетите на тоя репсол трябва да ти е ясно кво купуваш. Даже ги е домързяло да наподобят оригинала. Голо лого с фон...
Отговори

svetliokk снимка svetliokk 30 март 2010 - 22:16

 simbon4o, на 29 Mar 2010, 6:22, каза:

Ми и аз така си мисля, не знам как си се хванал на хорото на метро при условие че по всички форуми пише че продават боклуци. В бг и от официален вносител да купиш пак може си прецакан, аз изгорях с един кастрол не от метро и сега съм за ремонт. Ако имате познат в немско или австрия или която ида е бяла държава да ходи, нека викупува по една туба от която и да е бензоностанция - няма да има тън мън.

ПС само като му видиш етикетите на тоя репсол трябва да ти е ясно кво купуваш. Даже ги е домързяло да наподобят оригинала. Голо лого с фон...


Много точно казано.Аз работя за една от фирмите,вносители на автомобили,за който производителят препоръчва Репсол и мога да ти кажа че този етикет е различен от оригиналният.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 30 март 2010 - 22:20

Ми то и Тотала го правят в Румания,а останалото в Русе и какво ще излезе???Не останаха масла в БГ.
Отговори

dondancho снимка dondancho 31 март 2010 - 00:57

здравеите колеги , REPSOL ,е еспанска фирма , и аз работъа в еспаниа, в сервиз , но нещо него харесват маслото , ползваме AGIP , BP, I L&M.и нъамаме никви проблеми ,с маслата .но маслото е коренно различно ,от тва в бг .нищо цхе идва с варели от по 200 литра.
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 31 март 2010 - 06:00

Колеги внимавайте какво слагате, не се лъжете от ниската цена!
Маслото зависи от това какава партида е дошла. Аз лично залагам на Mobil, Yacoo, Castrol, Motul. Като предварително се съветвам с приятел който е наясно горе долу в момента чия партида е най-добра.
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 31 март 2010 - 08:36

Колега изброените от теб масла са превъзходни като качество и марка. Малко с Мобила и Кастрола проблема е с ментетата но това е др. тема. Не мисля , че е възможно тези производители да пускат две партиди масла с разлика в параметрите и качеството на маслото, за мен това е несериозно ако наистина си го позволяват.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 31 март 2010 - 09:45

Аз пък немога да разбера как на 1- 2 смени хората за лагат едва-ли не на 6 различни марки, от които напипват само най-добрите партиди и т.н. А и тая тема с маслата стана пословична вече, почтиняма тема, в която да не се обсъжда маслото.. Вместо да философствате и задавате глупави въпроси, ходете в доказалите се сервизи и слагайте това, което можете да си позволите (като разбира се не пестите излишно)!!! Ако Ви се налагаше да ходите на хемодиализа през 10 000 км. (или примерно часа) бихте ли отишли в МЕТРО да си купите по-ефтина "маркова" кръв ?
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 31 март 2010 - 11:54

Да може би по скоро момента е в ментаците.
Аз не мисля че има някакъф проблем в това да сложиш различна марка масло, стига смяната да е кадърна.
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 31 март 2010 - 12:46

Аз до сега съм си карал колата само с Мотул и от скоро по финансови съображения минах на масло Яко и от двете съм страшно много доволен и не бих сменил тези две марки за нищо.

За това кой с какво масло кара има важна тема за масла! Тази тема специално целеше да предупреди да не се купува конкретно масло от конктретна верига магазини! Темата се превърна в СПАМ и центърът й се измести, което означава, че се е изчерпила! :devil-smiley-019:
Мнението беше редактирано от Auris 1.6 vvt-i: 31 март 2010 - 12:49
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg