Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

astra G дизел

GR1 снимка GR1 26 май 2010 - 18:01

здравейте колеги.ще сменям бензинова астра за дизелова,или ще си купя и дизелова.бих искал да ме посъветвате какъв мотор да търся.в смисъл като качество,разход,проблеми... кой е най сполучливия.говорим за астра Г.благодаря предварително на отзовалите се.
Отговори

overkill снимка overkill 26 май 2010 - 19:08

Най добре си търси 2,2 но и 2,0 не е лош вариант ,почети малко из раздела има доста изписано за тея два двигателя !!!
Поздрави!! :mhihi:
Отговори

Гено снимка Гено 26 май 2010 - 20:21

 GR1, на 26 May 2010, 19:01, каза:

...качество,разход,проблеми... кой е най сполучливия.говорим за астра Г.

1.7 DTI - Исузу
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 26 май 2010 - 20:33

Ако говориш за НОВОТО Исузу(16 клапаново) според мен избора не е най-оптималния. Двигателя не лош, но има два ел.блока. Един на самия мотор, и един в помпата. Те обаче не са Бош, а някакви китайски намиращи се трудно и МНОГО скъпи!!! Пак казва иначе мотора е чудесен, лично съм карал такава и вървеше чудесно(не бегачка, но добре).
Аз с две ръце подкрепям 20ДТХ той е баланса между вървеж, и подръжка :mhihi: . Ако все пак искаш да върви тая астра все едно си мрази карета Комън Рейл е решение на твоя проблем :mhihi:
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 26 май 2010 - 21:02

 IvanGrigorov, на 26 May 2010, 21:33, каза:

Ако говориш за НОВОТО Исузу(16 клапаново) според мен избора не е най-оптималния. Двигателя не лош, но има два ел.блока. Един на самия мотор, и един в помпата. Те обаче не са Бош, а някакви китайски намиращи се трудно и МНОГО скъпи!!! Пак казва иначе мотора е чудесен, лично съм карал такава и вървеше чудесно(не бегачка, но добре).
Аз с две ръце подкрепям 20ДТХ той е баланса между вървеж, и подръжка :mhihi: . Ако все пак искаш да върви тая астра все едно си мрази карета Комън Рейл е решение на твоя проблем :mhihi:

Аз с две ръце подкрепям 20ДТХ той е баланса между вървеж, и подръжка
Отговори

Shades снимка Shades 26 май 2010 - 21:49

Повтарям колегите, но още един глас за 20DTH, ако е и с Y отпред още по-добре :mhihi: 2.2-ката е също много примамлив вариант, но в стандартното купе на Astra G e пълна екзотика. Bertone-та се намират :mhihi:
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 26 май 2010 - 22:27

Принципно 22ДТР не го подкрепям единствено заради по-капризното, и по-скъпо турбо. Мотора също хич не е лош иначе!!! Има и една идея вървеж повече, като разход не знам дали е повече от двулитровия?
Отговори

GR1 снимка GR1 27 май 2010 - 06:11

благодаря за бързите отговори.значи предлагат ми бартер за 2.0 дизел 82к.с. с верига.май ще я сменям.забравих да ви кажа че търся комби.аз също сам на принципа,колкото по-голям мотор,по-добре,но от коммон раил бягам,като дявол от тамян.вече патих с едно мондео.много по динамични двигатели са ,но с нашта нафта,диозите са им болно място.на мондеото бяха 3050лв.благодаря и лек ден на всички.
Отговори

overkill снимка overkill 27 май 2010 - 06:25

Под 2,0 хората ти препоръчват предимно 2,0 DTH или така наречения DTI ,който е 100 кончета а не DTL който е тоя за който пишеш 82 коня !!!
Разлика в разхода двата мотора почти нямат а във вървежа имат в полза естествено на 100 коньовия ,та потърси си по добре DTH -ka и не се хвърляй веднага на тоя DTL ,преди да удетиш разликите!!!
Поздрави!!!
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 27 май 2010 - 07:43

Че какво му е чак толкова лошото на DTL-a ? :mhihi:
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 27 май 2010 - 07:57

По тромав е, в един прекрасен миг ще се наложи да го резнеш и ще разбереш колко са били прави колегите. Аз карам по големия и съм доволен,изкача по нещо за смяна, но обикновенно са дреболии. В началото като си купиш каквато и да е кола си викаш : Ахххх,как върви!!! И точно след няколко месеца вече ти се струва,че не ти е достатъчно и искаш още и още. Иначе от майсторчета чувам че 1.7 исузу е може би най-безпроблемния от всичко мотори в астра Г,но и нормално - Като вървиш не се изморяваш толкова, колкото като тичаш! ;)
Отговори

Оги снимка Оги 27 май 2010 - 08:00

.. общо взето винаги става така като се препоръчват двигатели, винаги има някой обиден или приел го много лично. ВСЕОБЩО известно е, че по-добрия двигател е този с по-голяма мощност (ресурс), тези с по-голям обем. За мен най-добрия е този, който е гледан подобаващо и обслужван на време .. нещо, което за 2ра ръка кола никога не може да си сигурен.
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 27 май 2010 - 08:08

Да съгласен съм с Оги. При втора ръка просто е късмет , то дори и нова да е пак не се знае. Има хора карат юнашката и с години нищо, има и такива дето пазят и само по сервизите висят. По добре отиди качи се на няколко различни и прецени дали някоя от тях е "твоята" кола :)
Отговори

Shades снимка Shades 27 май 2010 - 08:21

Истината е точно това - да е поддържан добре. Сега дали ще е 101 или 82 коня е въпрос на късмет какво ще изпадне. Важното е да се питат хора патили вече ... Примерно си е мега заблуда, че 1.7 е със същото качество като стария на Astra F. Едно че е абсолютен мъртвец за това купе, друго че специално в Пловдив си колекционираме такива, които са си удавили ЕКУ-то с нафта :mhihi: Просто майсторите имат вредния навик като си вържат нещо на пръста да е изначалната истина ...
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 27 май 2010 - 08:40

 Blackwolf_vip, на 27 May 2010, 8:57, каза:

По тромав е, в един прекрасен миг ще се наложи да го резнеш и ще разбереш колко са били прави колегите. Аз карам по големия и съм доволен..


-Виж, колега.. не отричам - разлики (предполагам) има.. ама ако се тръгне по тая логика, ше стигнем до момента, в който дизеловия мотор като цяло ше му е силно оскъден.. А ако се продължава в същата тая последователност, може да стигнем до Ферари. За да търси дизелов мотор (при положение че си има същата такава кола с бензинов) значи може и да не гоним динамички и скоростни показатели, не мислите ли ? Аз например съм защитник на своето си :mhihi: и мога да кажа само добри думи за ДТЛ-а. Не съм се качвал на ДТХ, но ако тръгна да се увличам по динамиката (САМО).. вероятно ше тряа да се ориентирам към бензинова кола с турбина.. :mhihi:
На тоя етап от живота и битието си обаче съм НАПЪЪЪЪЛНО доволен от мойта кола и за друга дори не си помислям.


И отново казвам - не отричам "преднината" на по-мощния, ама само с един чип и раотите отиват към кантар. А за поддръжката вече е много относително, напълно се съгласявам с колегите, които казаха, че всичко е въпрос на шанс и на това как е била поддържана като цяло колата в миналото си.

Успех в търсенето и още-повече късмет, дано случиш на добър екземпляр колега! :mhihi:
Отговори

bondorenko снимка bondorenko 27 май 2010 - 08:47

 DALGONSKi, на 27 May 2010, 9:40, каза:

-Виж, колега.. не отричам - разлики (предполагам) има.. ама ако се тръгне по тая логика, ше стигнем до момента, в който дизеловия мотор като цяло ше му е силно оскъден.. А ако се продължава в същата тая последователност, може да стигнем до Ферари. За да търси дизелов мотор (при положение че си има същата такава кола с бензинов) значи може и да не гоним динамички и скоростни показатели, не мислите ли ? Аз например съм защитник на своето си :mhihi: и мога да кажа само добри думи за ДТЛ-а. Не съм се качвал на ДТХ, но ако тръгна да се увличам по динамиката (САМО).. вероятно ше тряа да се ориентирам към бензинова кола с турбина.. :mhihi:
На тоя етап от живота и битието си обаче съм НАПЪЪЪЪЛНО доволен от мойта кола и за друга дори не си помислям.


И отново казвам - не отричам "преднината" на по-мощния, ама само с един чип и раотите отиват към кантар. А за поддръжката вече е много относително, напълно се съгласявам с колегите, които казаха, че всичко е въпрос на шанс и на това как е била поддържана като цяло колата в миналото си.

Успех в търсенето и още-повече късмет, дано случиш на добър екземпляр колега! :mhihi:


и аз напълно подкрепчм казаното от колегите по горе с малката разлика че имам астраГ 1.7 ДТЛ немският мотор не исузуто и съм страшно доволен от него .единственият проблем според мен на дизелите като цяло е ГНП-то Иначе за тези пари които вървят колите (5000лв-6000лв)неможе да очакваме чудеса от храброст
Отговори

Атанасов снимка Атанасов 27 май 2010 - 18:27

Всеки производител на автомобили влага различен смисъл в тези съкращения. Обикновено се използват от различните производители за означаване на дизелови двигатели с горивна система от типа common rail, например:
Daimler използва CDI
Групата Fiat Group's - CDTi, TiD, TTiD , DDiS
Ford Motor Company's - TDCi
General Motors Opel/Vauxhall CDTI, VCDi и DTi
Hyundai-Kia's - CRDi
Nissan - dCi PSA
Peugeot Citroлn - HDI или HDi
Renault - dCi
Volkswagen Group: - TDI и др.Публикувано изображение Аз съм доволен от 1.7 DTI
Мнението беше редактирано от Атанасов: 27 май 2010 - 18:29
Отговори

pepihan снимка pepihan 28 май 2010 - 13:52

Колега, едно уточнение и допълнение:

Групата Fiat Group's - CDTi, TiD, TTiD , DDiS и JTD
Volkswagen Group: - TDI и др. VW не използват системата комън рейл ( с изкл. на Ауди). Това при тях е помпа дюза.
Отговори

vikzata снимка vikzata 28 май 2010 - 14:59

 pepihan, на 28 May 2010, 14:52, каза:

Колега, едно уточнение и допълнение:

Групата Fiat Group's - CDTi, TiD, TTiD , DDiS и JTD
Volkswagen Group: - TDI и др. VW не използват системата комън рейл ( с изкл. на Ауди). Това при тях е помпа дюза.

всички VW вече използват комън рейл, защото помпа-дюзата не покрива евро 5 стандарт за екология
Отговори

GR1 снимка GR1 28 май 2010 - 16:31

напълно е прав колегата.не търся динамичност(за това си имам 320д 150кс.),а малък разход,сравнително евтина поддръжка и естествено по-малко аварии.колата ми трябва за работа.никога не бях карал такава астра и като взех моята,останах приятно изненадан.колицата като модел ми харесва много и нямам големи изисквания.да си закарам инструмента,да го прибера и т.н. мисля си само,че ако е дизел,при тези километри дето въртя,ще е перфекно.още веднъж благодаря на всички, и ако знаете някои навит за бартер,свиркайте.по колата са сменени ремък с ролки,водна помпа,клапани всичките,гумички на клапаните,датчика за детонационно горене,бубинен блок,свещи,и някакъв маркуч по резервоара от които дърпаше въздух и ме беше побъркал.оказа се просто нещо,а бях готов да сменям вички датчици наред.лек ден на всички.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg