Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

защо чупя кобилици

dimitarmark снимка dimitarmark 23 април 2012 - 22:08

Искам колега " VECTRA D" да прочета, ама ч някой да ми разясни за кой мотор аджеба става дума, защото изузуто не ми е ясно, но за DTL НЕ ИСКАМ АКЪЛ.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 23 април 2012 - 22:18

 dimitarmark, на 23 април 2012 - 22:08, каза:

Искам колега " VECTRA D" да прочета, ама ч някой да ми разясни за кой мотор аджеба става дума, защото изузуто не ми е ясно, но за DTL НЕ ИСКАМ АКЪЛ.


Ами като не си чел тогава що даваш акъл?
Отговори

Globe снимка Globe 23 април 2012 - 22:31

много добре е зацепена ;) от опел има специялен км за тия коли.. и зацепването е една страшна игра дори и с него.. като не го ползваш става така :)
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 23 април 2012 - 22:40

 Globe, на 23 април 2012 - 22:31, каза:

много добре е зацепена ;) от опел има специялен км за тия коли.. и зацепването е една страшна игра дори и с него.. като не го ползваш става така :)



Тук не става изобщо дума за зацепване.
Ако е неправилно зацепен аре обясни как така чупи чат пат щото това няма как да стане, при неправилно зацепен ще троши постоянно.
Мнението беше редактирано от VECTRA 1,7D: 23 април 2012 - 22:41
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 24 април 2012 - 19:49

Не споря но никъде не е написано че мотора е исузо и мога да ви запозная с човек , който чупеше кобилици(разпределителния вал беше зацепен от майстори). След ПРАВИЛНА регулировка на зацепването спря. Ако се разминава с малко ще ги удря много слабо в високите обороти и в един момент се чупи някоя. ПРОВЕРЕТЕ ЗАЦЕПВАНЕТО (някой друг да я свърши тази работа без да му се месите). Успех.
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 24 април 2012 - 19:51
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 24 април 2012 - 20:17

 dimitarmark, на 24 април 2012 - 19:49, каза:

Не споря но никъде не е написано че мотора е исузо и мога да ви запозная с човек , който чупеше кобилици(разпределителния вал беше зацепен от майстори). След ПРАВИЛНА регулировка на зацепването спря. Ако се разминава с малко ще ги удря много слабо в високите обороти и в един момент се чупи някоя. ПРОВЕРЕТЕ ЗАЦЕПВАНЕТО (някой друг да я свърши тази работа без да му се месите). Успех.

Отново ще спомена ,че съм съгласен с колегата. ПРОВЕРЕТЕ ЗАЦЕПВАНЕТО .Имал няколко случая с този мотор .Дали с турбо или не ,дали в кадет или астра(последния с астраГ)
След правилно зацепване спира да чупи кубилички.Лично аз ползвам индикатор .Винаги са идвали с оплакаване ,след късане на агренаж ,смяна при някои си и после една след друга.Моторите винаги са палели лесно и са работили спокоино.
На счупена кобиличка ,свалям капака вадя карантията ,изпразвам повдигача ,нова ,правилна центровка и вън
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg