Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Регистрация след смяна на блок

kabby снимка kabby 22 декември 2012 - 11:42

Здравейте колеги,
Някой от вас минавал ли е през КАТ за смяна на талон след смяна на двигател/блок?
Никъде не мога да намеря информация какви документи са ми нужни. Знам със сигурност, че ми трябва талона от "донора", моя талон и някаква декларация. Не знам обаче трябва ли ми договор за продажба, ако да - трябва ли да е с нотариално заверен и т.н.
Моля някой с пресен опит да сподели какво трябва да се направи.
За спестеното време се отплащам с бира :)

П.С. Рових и във форума за тема с информация, но не намерих. Ако не съм нацелил раздела - моля модераторите да я преместят на правилното място.
Мнението беше редактирано от kabby: 22 декември 2012 - 11:44
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 22 декември 2012 - 13:09

Договор за покупка на блока ти трябва, но не съм сигурен дали трябва да е нотариално заверена. Аз преди време като сменях на една от колите блока имах договор с фирмата вносител за покупка и митническа декларация и с това оправих нещата. Ато е от частно лице покупката може да искат и нотариална заверка, но не съм сигурен в това, ако е от фирма закупен мисля, че договор с печати на фирмата на договора ще са достатъчни.
Мнението беше редактирано от s7ifl3r: 22 декември 2012 - 13:11
Отговори

kabby снимка kabby 22 декември 2012 - 17:51

Ясно е, че ми трябва договор - без значение дали е от юридическо или физическо лице.
Със сигурност знам, че искат и талона на другата кола (оригинал и копие, което остава при тях май)
На мен проблема ми е, че не знам дали договора трябва да е с нотариален печат или не.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 22 декември 2012 - 18:27

До колкото съм запознат, нотариална заверка на договора не ти е необходима. За копие на талона от колата донор си прав.
Попълваш документите на гишето, минаваш канала за сверка на новия номер, взимаш си новия талон и готово.
Отговори

kabby снимка kabby 03 януари 2013 - 15:51

Малко UPDATE - ако новия и стария блок са аналогични процедурата е проста.
Не са нужни нотариално заверени документи.
Нужен е просто договор за продажба, талона на донора, талона на ремонтираната кола и собственика/пълномощника.
Това ми казаха от КАТ преди минути.
В началото на следващия месец ще проверя дали са ме излъгали и ще пиша. Стискайте палци :)
Отговори

hudson снимка hudson 03 януари 2013 - 21:33

Става и само с фактура от автоморга. Все пак, колите които са там са бракувани и талоните са върнати в КАТ отдавна.
Ако въобще са били регистрирани в БГ.
Отговори

ufer снимка ufer 18 януари 2013 - 07:48

А ако донорът преди това е продал отделно купето и е дал талона или е бракувал колата и върнал талона, каква е ситуацията. Може ли примерно с копие от талона. О...х БГ, БГ, тези бюрократи ще ни довършат...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg