Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Имам нужда от съвет за Опел Инсигния (след 2017) ръчка.

benzy снимка benzy 16 април 2021 - 19:14

 Rosen Popov, на 16 април 2021 - 18:21, каза:

Бенз, не съм доливал масло...

Така... значи се продава J-ka :biggrin:
Дефакто е като твоята - 30 Септември 2015 взех я на 128 хил

Значи момчета, помислете си за внос от Германия, явно си има значение къде е карана и как е поддържана...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 април 2021 - 09:38

 benzy, на 16 април 2021 - 19:14, каза:

Така... значи се продава J-ka :biggrin:
Дефакто е като твоята - 30 Септември 2015 взех я на 128 хил

Значи момчета, помислете си за внос от Германия, явно си има значение къде е карана и как е поддържана...


Ти обслужи ли я или още се "помайваш" ? Ако не си, кой знае какъв боклук има налят. Тури й някой Бардал или Мотул и гледай тогава какво ще гори.
И от Германия няма гаранция , че някой не я изнасилвал и не се знае колко, на последна скорост със 180 км/ч по магистралите. Ще гори масло не ами...
Или другата крайност, сменяли маслото на 25-30 хилки. Как да стане? Ще има ускорено износване не ами...
Затова ако първият собственик наистина си е обичал покупката, няма да е чакал 20-30 хиляди за обслужване..
Аз например не бих го направил, ако имах чисто нова кола, без значение какво ми "препоръчват" Опел или която и да е марка.

Ако продължи да гризва масълце, пробвай с някоя друга промивка. Не съм сигурен дали има маслени дюзи на цилиндрите тоя мотор, но ще е хубаво да се види дали ще има ефект ако имаш запекли маслосъбиратели в някой начален етап, а не като хората. Там разни хватки имаше със сипване на малко керосин в цилиндрите и чакане. Или препарат ли беше някакъв, питай ако се наложи.
Освен това, провери си картерната вентилация, да не би да ти организира майтапи.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 17 април 2021 - 10:08
Отговори

Dowper снимка Dowper 19 април 2021 - 08:04

 Nedds, на 16 април 2021 - 14:28, каза:

За тази кола става въпрос колега - https://www.mobile.b...85&slink=jr8qcf
Ако са й реални километрите за мен си направо нова кола :)
Все още съм в карантина, но другата седмица, ако не я купи някой междувременно, ще гледам да й направя един тест драйв и ще пиша отзиви.


Колата изглежда добре, само това обдухване на седалките защо са го спестили... Иначе и километрите са добре, и е от официален представител, направо я тествай и ще си каже.
Отговори

Nedds снимка Nedds 20 април 2021 - 09:33

 Dowper, на 19 април 2021 - 08:04, каза:

Колата изглежда добре, само това обдухване на седалките защо са го спестили... Иначе и километрите са добре, и е от официален представител, направо я тествай и ще си каже.

Колега, явно е че за предвидения бюджет ще трябва да се прави компромис с нещо... честно казано обдухването на седалките не ми е особен приоритет (сигурно е готина екстра, но..) Нещата на които задължително държа са - автомат, лед фарове, кожен салон, адаптивен круз контрол, андроид ауто, парктроник и камера - другите екстри са бонус, а ако ги няма мога да ги преглътна :)
Мнението беше редактирано от Nedds: 20 април 2021 - 09:33
Отговори

Dowper снимка Dowper 20 април 2021 - 09:55

 Nedds, на 20 април 2021 - 09:33, каза:

Колега, явно е че за предвидения бюджет ще трябва да се прави компромис с нещо... честно казано обдухването на седалките не ми е особен приоритет (сигурно е готина екстра, но..) Нещата на които задължително държа са - автомат, лед фарове, кожен салон, адаптивен круз контрол, андроид ауто, парктроник и камера - другите екстри са бонус, а ако ги няма мога да ги преглътна :)


Ами да, и аз така, но то точно обдухването ще ти спести много проблеми в летните жеги, то си е необходимост според мен, а не нещо незначително, но това е мое мнение.
Отговори

benzy снимка benzy 20 април 2021 - 11:28

 Dowper, на 20 април 2021 - 09:55, каза:

Ами да, и аз така, но то точно обдухването ще ти спести много проблеми в летните жеги, то си е необходимост според мен, а не нещо незначително, но това е мое мнение.

Старата Астра е с пълна кожа, не мога да кажа, че съм имал някакви проблеми. Единствено сядането с къси гащи на напечени седалки :newsm05_41: , но това обдухването няма да го реши. Не мога да кажа, че съм имал проблем със спарване и че е драстично по-различно от седенето в платнени.
Отговори

Nedds снимка Nedds 20 април 2021 - 11:47

Само информативно, за колегите които следят темата - говорих с човека за тази обява - https://www.mobile.b...37&slink=jt09f1 (която до момента ми беше в топ 3 от обявите :) ). Оказа се, че колата по принцип е в Добрич, но собственика сподели, че предишен мералкия я е карал в Дженеръс за проверка и от там са му съобщили, че километража е въртян и реално е на около 210 000 км ;)
Мнението беше редактирано от Nedds: 20 април 2021 - 11:48
Отговори

Dowper снимка Dowper 20 април 2021 - 15:33

 Nedds, на 20 април 2021 - 11:47, каза:

Само информативно, за колегите които следят темата - говорих с човека за тази обява - https://www.mobile.b...37&slink=jt09f1 (която до момента ми беше в топ 3 от обявите :) ). Оказа се, че колата по принцип е в Добрич, но собственика сподели, че предишен мералкия я е карал в Дженеръс за проверка и от там са му съобщили, че километража е въртян и реално е на около 210 000 км ;)


Полезна информация, хубаво е, че поне може да се проверят тия неща и всичко лъсва, защото все още са нови коли и са обслужвани в официалните сервизи. Като поостареят и това предимство ще отпадне.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 април 2021 - 17:17

Щом е въртян, смятай колко от тия 32 трябва да смъкне.
Но още нещо - щом автомобил от 2017-та е на над 200 000 км, смятайте автомобилите от 2005-2010 година на колко са реално. А всичките са 170 000, 190 000, рядко има на 225 000 примерно. Направо са на толкова.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 21 април 2021 - 00:17

Димов, НВ Ганьо обича да го лъжат.... Кола на 180 - 200 к км от първи собственик е по добра оферта от нов внос на "реални" 120 000, но много хора го научават по трудния начин... Две коли съм продавал на 7, и на 9 години, където всичко беше реално, и нямаше никакви забележки - е няма такъв зор, едната 5, другата 7 месеца, и двете продадени за цена по ниска от оценката по каско...
Отговори

Dimov снимка Dimov 21 април 2021 - 08:42

Вярно е че обича да го лъжат. Астрата ми беше 2007ма, купих я през 2012та на 146 0000км. Беше служебна на колега на жена ми, но е карана предимно за лични нужди. Закупена е нова от БГ. Сметнете сега колко км на година се минават на висок клас автомобил, щом на малолитражка бензин се въртят по 30000 на година. Продадох я на 225000км също на цена много по-ниска от застрахователната оценка.
Отговори

Nedds снимка Nedds 28 април 2021 - 14:20

Колеги, имате ли представа дали всички инсигнии с 1,5 165 коня бензин са оборудвани само със 6 степенен автомат? В немското мобиле никъде не видях такава с 8 степенен. Май само двулитровите версии на бензин и дизел са със 8 степенната кутия.
Мнението беше редактирано от Nedds: 28 април 2021 - 14:22
Отговори

Dowper снимка Dowper 28 април 2021 - 15:14

 Nedds, на 28 април 2021 - 14:20, каза:

Колеги, имате ли представа дали всички инсигнии с 1,5 165 коня бензин са оборудвани само със 6 степенен автомат? В немското мобиле никъде не видях такава с 8 степенен. Май само двулитровите версии на бензин и дизел са със 8 степенната кутия.


Правилно, а какво те притеснява в 6-скоростния автомат?
Отговори

benzy снимка benzy 28 април 2021 - 15:47

 Nedds, на 28 април 2021 - 14:20, каза:

Колеги, имате ли представа дали всички инсигнии с 1,5 165 коня бензин са оборудвани само със 6 степенен автомат? В немското мобиле никъде не видях такава с 8 степенен. Май само двулитровите версии на бензин и дизел са със 8 степенната кутия.

Правилно:
8 степенния се слага на бензин 2.0/260 и на дизел 2.0/170 и 210
6 степенния е на всички по-слаби мотори, но по всички оценки той се справя много, много прилично. Даже според някои е по-добрия вариант, като 8 степенните непрекъснато "търсят" подходящата скорост, а това го нямало при 6 степенния. По спомен на 140 си около 2400-2500 оборота, което за бензинка е супер.
Мнението беше редактирано от benzy: 28 април 2021 - 16:03
Отговори

Nedds снимка Nedds 28 април 2021 - 22:02

По ревютата пишат, че 8 степенния автомат е по-плавен, ама не ми е драма толкова. 6 степенния Айсин TF80 ли е? Аз в момента съм с тази кутия, но произведена 2006-а год и й знам всички магарии. Надявам се за 10 год да са я подобрили все пак, че с времето ако не е обслужана си страда от прегряване. Май все повече взех да клоня към бензина 165 коня, май няма някаква голяма разлика във вървежа с 2.0 дизела, а и разхода е сходен. Тук обаче липсва предлагане и ще трябва да е от Германия. Някой имал ли е вземане даване с cars-help, че само суперлативи чета и може да се вкарам във филма.
Отговори

benzy снимка benzy 28 април 2021 - 22:33

Не съм 100% сигурен, но мисля, че е GMска трансмисия при 1.5 мотора.
TF80 доколкото знам са го слагали само на големите мотори 2.0 дизел примерно при Астра J, Инсигния А и т.н и от 2.0 нагоре турбинираните бензинки. Фактически е заменен от 8 степенната AF50-8 в Инсигния Б (при Астра вече няма подобни мотори с висок въртящ момент).

Малките мотори в Инсигния Б май се оборудват с GM 6L50, който е доста подобрен в последното си поколение...
Обаче инфото за четене из нета е много малко и не съм много сигурен, да кажем 80%. Австралийксия Холдън Комодор, който си е чиста Инсигния в последното поколение четох, че е с такава, което предполага, че си ползват GM-ската.

8 степенния го карах на GSIката, факт е, че не му усещаш работата освен в спортен режим, но в разни ревюта съм срещал похвали за 6 степенния, че е преработен спрямо 6 степенната трансмисия при Астра J и първата Инсигния и сега е по-пъргав, и по-мек. Карал съм и GM-ски автомат на J, нямам богат опит с автоматици, но си вършеше работата доста съвсем прилично, на 180 хил беше колата и никога нищо не беше пипано по него - т.е. новия, при кола на малко километри, ако почнеш да го поддържаш, не би трябвало да има проблеми с надеждността.



За Германия що не си направиш разходка сам? С някоя промоция ти е 50тина лева билета до Германия с нискотарифните. Все имаш познат там да помогне. Колкото и да са вещи от cars-help няма да я вкарат в сервиз и те и няма да я гледат както ти. За 15+ хиляди евраци не е ли смело е да взимаш насляпо...

Ааа и П.С. за вървежа - абе направи се на луд иди пробвай някакви в БГ даже и да са с ръчна кутия, просто да усетиш мотора доколко ти допада. Качи се първо на 1.5 бензин дето си избрал, после на 1.6 дизел после и на 2.0 дизел. Вървежа на 1.5 бензин и 2.0 дизел не е в 0-100 ускоренията, а в доускоряването от 60 или 80 до 100-120 примерно. Няма какво да си кривя душата, обичам бензина, ама тия 300 нютона (при мен, в 2.0 дизел са даже 400 т.е. почти двойно на бензиновия) като се впрегнат на работа са си нещо много харно...
Мнението беше редактирано от benzy: 28 април 2021 - 23:01
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 април 2021 - 07:04

Кутията при 1.5 е 6Т40 GM-ска, 6 скоростен Айсин се слага на предната Инсигния.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 април 2021 - 07:08
Отговори

Dowper снимка Dowper 29 април 2021 - 07:17

 Nedds, на 28 април 2021 - 22:02, каза:

По ревютата пишат, че 8 степенния автомат е по-плавен, ама не ми е драма толкова. 6 степенния Айсин TF80 ли е? Аз в момента съм с тази кутия, но произведена 2006-а год и й знам всички магарии. Надявам се за 10 год да са я подобрили все пак, че с времето ако не е обслужана си страда от прегряване. Май все повече взех да клоня към бензина 165 коня, май няма някаква голяма разлика във вървежа с 2.0 дизела, а и разхода е сходен. Тук обаче липсва предлагане и ще трябва да е от Германия. Някой имал ли е вземане даване с cars-help, че само суперлативи чета и може да се вкарам във филма.


И аз мислех от Германия, ама както бензи казва така на сляпо да дам едни пари и да се моля всичко да ми хареса като пристигне, ще пропусна. Тук бензинови няма за съжаление и наистина варианта е само дизел. Аз лично бих избрал 1.6, по-слаб мотор, но доста по-тих и по-нисък разход, все пак това не е кола за гонки.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 април 2021 - 07:45

 Dowper, на 29 април 2021 - 07:17, каза:

И аз мислех от Германия, ама както бензи казва така на сляпо да дам едни пари и да се моля всичко да ми хареса като пристигне, ще пропусна. Тук бензинови няма за съжаление и наистина варианта е само дизел. Аз лично бих избрал 1.6, по-слаб мотор, но доста по-тих и по-нисък разход, все пак това не е кола за гонки.


За гонки е ясно, че не е. Ако ще караш до 120-130 - тогава ще важат казаните от теб неща. Но ако искаш и още нагоре (150-160), то вероятно 1.6-цата няма да бъде в режим на "по-нисък разход". Ще имаш поне разхода на 2-ката. А тогава няма да има смисъл да "гърчиш" малкия мотор.

И аз няма да си кривя душата - като фен на веригите, предпочитам верига, но не и тези сегашните. Истински вериги бяха по времето на ОМ601 моторите. И сега вече 100 пъти предпочитам ремък. А това предимство предлага 2-ката. БенЗи (да не се бърка с Venzy) е усетил предимството на нютоните при ниските обороти. Вярвам , че и ти така ще ги усетиш и оцениш. Но каквото и да говорим, винаги ще си остана на мнението, че високият клас автомобил, неслучайно са му предвидили и по-големи мотори.
Също така, личното ми мнение за Астра, че 1.6-цата е иделаният дизелов мотор за този клас.Но за Инсигния..... Sorry...B20 is step ahead. Е, нямаше да се сърдя, ако имаше B20 на j-ката, ама.. производителите не искат мнение от форумни палячовци със смешни кабелчета за 20 лева :)
В случай, че някой ме пита "Хубаво де, тогава кой е идеалният бензинов мотор за Инсигния" - отговарям веднага и безапелационно - 2.0 турбо!
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 април 2021 - 07:58
Отговори

Nedds снимка Nedds 29 април 2021 - 08:51

Ако се спра на дизел ще е 2.0 мотора, това е ясно. Е освен ако не излезе някаква супер оферта за 1,6 на малко километри и добро оборудване... Иначе в mobile.de харесах няколко бензинки 1.5 с много добро оборудване и на малко километри, все още гаранционни, но им искат 18-19-20 К евра... Ето по тази например ми изкапаха лигите като я видях.... ако смъкнат едни 1000 евра :D може да се понапъна. https://suchen.mobil...89-aad85373bebc
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg