Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Почистване на резервоар

saiman_z снимка saiman_z 06 март 2012 - 11:08

Здравейте колеги!
Преди няколко дни си свалих резервоара понеже постоянно ми затлачваше филтрите и бензиновата помпа с една "ръжда" която след като изсъхне става по здрава от цимент.Та разкачих го и не зная от добавката за почистване от горивото ли вътре всичко ръжда и 2 пръста тиня на дъното със шепи я вадих.
Въпроса ми е с какво е най-добре да го почистя-препарати,сода каустик,чист бензин?И как да процедирам нататък да му правя ли някакво защтитно покритие от вътре-резервоара е здрав и доста с дебела стена....мисля че Орелчето ще сдаде преди него :)
Та ако някой има опит в тази операция по почистването моля да сподели идеи и опит!Благодаря!
Поздрави!
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 06 март 2012 - 11:57

Предполагам имаш АГУ и караш само на газ. Това става като се кара с малко бензин в резервоара и само на газ. Тия "ръжди" се натрупват по стените на празния резервоар. И в даден моент като сипеш повече бензин всичко се смива на дъното, затлачва се цедката на помпата и горивния филтър и бензиновата помпа сдава багажа. С пордед мен колата трябва да се покарва и на бензин. Сипваш бензин за 20 лева, като присветне лампата сипваш пак за 20. Говоря от личен опит с астрата. След една смяна на помпа и две сваляния на резервоара за измиване, започнах да я карам повече на бензин и проблем не е имало.
Отговори

saiman_z снимка saiman_z 06 март 2012 - 12:20

 V. Petrov, на 06 март 2012 - 11:57, каза:

Предполагам имаш АГУ и караш само на газ. Това става като се кара с малко бензин в резервоара и само на газ. Тия "ръжди" се натрупват по стените на празния резервоар. И в даден моент като сипеш повече бензин всичко се смива на дъното, затлачва се цедката на помпата и горивния филтър и бензиновата помпа сдава багажа. С пордед мен колата трябва да се покарва и на бензин. Сипваш бензин за 20 лева, като присветне лампата сипваш пак за 20. Говоря от личен опит с астрата. След една смяна на помпа и две сваляния на резервоара за измиване, започнах да я карам повече на бензин и проблем не е имало.


Да колега,на газ съм и рядко карам на бензин,2 помпи смених и 4 пъти съм свалял резервоар но никога не съм го почиствал и пак същия яд.За 2 месеца чудо.А резервоара от 10-15 литра не е падал по долу сега го изпразних за да го сваля.,но тази добавка която беше в бензимна ме съмнява ч е корозионна-исках да почистя системата но май и разяжда доста.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 06 март 2012 - 13:21

Източи всичкия бензин и го остави да се утаи. След това можеш да си го налееш пак. Свали резервоара и да ти го измият на пароструйка. После го остави да го напече слънцето, да не остава вода вътре. Смени горивния филтър и почисти хубаво цедката на помпата. После пали на бензин и поне 200 -300 метра карай на бензин преди да обърнеш на газ. Бензина старее и е добре да се обменя количеството в резервоара. Има тема за спиране на бензиновата помпа, когато си на газ - не знам дали е по-добре. Аз като направих това, което съм описал по-горе последните три години не съм имал повече проблеми. При положение, че карам по около 15000 км годишно съм сипвал бензин за по 10 лева на месец - не е толкова много.
PS. Всичко това е за астрата, която беше с обикновена газова. Сега Зафирата е с ГИ и там щеш - не щеш караш и на бензин, не само на газ.
Мнението беше редактирано от V. Petrov: 06 март 2012 - 13:26
Отговори

saiman_z снимка saiman_z 06 март 2012 - 13:28

 V. Petrov, на 06 март 2012 - 13:21, каза:

Източи всичкия бензин и го остави да се утаи. След това можеш да си го налееш пак. Свали резервоара и да ти го измият на пароструйка. После го остави да го напече слънцето, да не остава вода вътре. Смени горивния филтър и почисти хубаво цедката на помпата. После пали на бензин и поне 200 -300 метра карай на бензин преди да обърнеш на газ. Бензина старее и е добре да се обменя количеството в резервоара. Има тема за спиране на бензиновата помпа, когато си на газ - не знам дали е по-добре. Аз като направих това, което съм описал по-горе последните три години не съм имал повече проблеми. При положение, че карам по около 15000 км годишно съм сипвал бензин за по 10 лева на месец - не е толкова много.
PS Всичко това е за астрата, която беше с обикновена газова. Сега Заирета е с ГИ и там щеш - не щеш караш и на бензин, не само на газ.


Благодаря колега и аз това мисля да направя сам осе чудя дали да използвам някаква химия преи и след паруструиката.А за помпата пробвал съм и двата варианта-не караш ли редовно на бензин рано или късно заминава,няма начин.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 06 март 2012 - 13:46

За химия не знам. Може след измиването да изплакнеш резервоара с коресилин, да разтвори каквото е останало и после пак малко на припек. Оранжевата тиня в резервоара според мен се образува по стените му при плацикането на малко количество бензин в него. На на мен цедката ми се задръсти след като сипах голямо количество бензин наведнъж. Тогава имаше промоция на Шел - като заредиш 20 литра, даваха количка Ферари. Аз сипах 40, да взема две за малкия и после изненада-а-а. Явно многото бензин е размил мизерията насъбрана по стените, всичко пада на дъното и те така. Изводът е, че трябва да се кара по малко и на бензин и второто, което е по-лесно за изпълнение - да не се налива голямо количество бенз в резервоара.
Отговори

saiman_z снимка saiman_z 06 март 2012 - 14:11

 V. Petrov, на 06 март 2012 - 13:46, каза:

За химия не знам. Може след измиването да изплакнеш резервоара с коресилин, да разтвори каквото е останало и после пак малко на припек. Оранжевата тиня в резервоара според мен се образува по стените му при плацикането на малко количество бензин в него. На на мен цедката ми се задръсти след като сипах голямо количество бензин наведнъж. Тогава имаше промоция на Шел - като заредиш 20 литра, даваха количка Ферари. Аз сипах 40, да взема две за малкия и после изненада-а-а. Явно многото бензин е размил мизерията насъбрана по стените, всичко пада на дъното и те така. Изводът е, че трябва да се кара по малко и на бензин и второто, което е по-лесно за изпълнение - да не се налива голямо количество бенз в резервоара.


Корселина не е лоша идея,да обере мазнотиите.Но наистина трябва да се покарва на бензин иначе всичко си заминава.а за многото бензин наведнъж.....мисля че ще се справя лесно с тази част и цените ме стимулират да зареждам правилно ;)
Отговори

saiman_z снимка saiman_z 07 март 2012 - 00:46

Днес като поизсъхна го поутупах с една пръчка от всякъде да падне едрото и се поизсипа доста.Закарах го на пароструика да го измият,не стана като нов но доста кал излезе.Сега мисля да го поизмия с бензин да видя ще падне ли нещо и обратно на канала за монтаж.

Благодаря за съветите колега.
Ако има нещо което ще е от полза като опит от тук нататък по монтирането и експлоатацията ще добавя в темата.
Поздрави!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg