Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Захранване ?!?!?

Stoikoff снимка Stoikoff 29 юни 2006 - 09:50

Аве колеги споделете малко с неукия :mhihi: , трябва ми да си прекарам + за усилватела от багажника до акомулатора , а не знам от къде да го изкарам :gosh: Казаха ми 4е над педалите имало сноп с кабели и от там , ама аз не го намерих така че можете ли да споделите вие как сте направили трика. Колата е Астра Ф. Аааа и да попитам , къде сте си вързали плюсовете , защото идеята да го вържа директно към акомулатора ми се струва малко странна.

Мерси предварително :beer:
Отговори

Оги снимка Оги 29 юни 2006 - 09:58

Stoikoff, на Jun 29 2006, 09:50 AM, каза:

Казаха ми 4е над педалите имало сноп с кабели и от там , ама аз не го намерих


Баш от там става най-чисто и лесно ... точно миналата седмица прекарвахме на аверчето със същата Астра ... поразгледай, ще го намериш
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 29 юни 2006 - 10:32

Аз лично от там го прекарах дето е снопа - ама пробих друга дупка близо до снопа и от там!
а иначе се връзва директно на + обаче през предпазител - който трябва да е близо до акумулатора!
Отговори

Дамян снимка Дамян 29 юни 2006 - 10:37

Именно там се пробива дупка,до снопа.А,може и да го прекараш с жилото което е от страната на акумулатора ти.

Цитат

защото идеята да го вържа директно към акомулатора ми се струва малко странна


+ -са ти,трябва да е задължителен от акумулаторта ти,ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН
Отговори

Оги снимка Оги 29 юни 2006 - 10:37

kravarka, на Jun 29 2006, 10:32 AM, каза:

обаче през предпазител - който трябва да е близо до акумулатора!


:mhihi:

Цитат

защото идеята да го вържа директно към акомулатора ми се струва малко странна.


Нее, точно директно от акомулатора е най-добре. Ама си сложи накрая една яка кабелна обувка да стане хем здраво хем хубаво.
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 29 юни 2006 - 11:10

слага се предпазител на 40 сантиметра от акумулатора макс. След това гледай чинчовете и захранващият кабел да са в противоположните прагове, да не са в един и същ...
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 29 юни 2006 - 11:57

Ако ти е трудно да го намериш, можеш да го прекараш и от другия край, там по-лесно се вижда тампона. И задължително го вържи към акумулатора и сложи ел. предпазител (бушон). Поинтересувай се от усилвателя си колко ампера трябва да бъде. Успех и да кажеш какво си направил ;)
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 29 юни 2006 - 14:18

от към педалите е абсурт да видиш този тампон....Най-лесно става от към двигателния отсек, вижда се с просто око :gosh: :beer: Ръчкаш с едно шило и прокарваш кабела от там.....А + на ампа се връзва задълже директно за акумулатора както казаха колегите през бушон 30А, че без него може да се случат доста неприятни неща
Успех :mhihi:
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 29 юни 2006 - 14:52

Предпазителят (бил бушон, прекъсвач и т.н.) се определя спрямо кабела, така че тия 30 ампера за твоя кабел може да са му малко на момчето
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 29 юни 2006 - 17:03

CynepMEH, на Jun 29 2006, 03:52 PM, каза:

Предпазителят (бил бушон, прекъсвач и т.н.) се определя спрямо кабела, така че тия 30 ампера за твоя кабел може да са му малко на момчето
 

Прав си, обаче по принцип слагат 30А за бушони, и аз съм с 30А на усилвател 1200 пик, така че няма да са му малко :mhihi:
Друг е въпроса каква е разликата на малките/заводските бушончета в колата 30А и тея бушони 30А който се слагат за ампа, защото ми се струва че тея вторите са доста по-стабилни, въпреки че няма никъква логика :gosh:
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 29 юни 2006 - 17:10

Който слага 30А бушони по принцип никога няма да ми пипне колата :)

Значи бушоните се слагат за да не се запали кабела и да гори през цялото купе, а стане ли нещо да бъде прекъснато навреме. Сечението на кабела си има съответствие в максимално допустимата стойност на бушона. Сега, ако се сложи по-малък бушон няма да е проблем. По този начин може да предпази бушона на усилвателя си със същият бушон на кабела (ама много сложно стана нали) :)

Та аз лично предпочитам да сложа 2 бушона - един на 30 сантиметра от акумулатора и един на 30 сантиметра от усилвателя :) Сега някои казват, че повече бушони = повече загуби и т.н. И това е вярно, всичко зависи до размери на кабели и предпочитания на собственика :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg