Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

ABS-a "преритва" неправомерно

benzy снимка benzy 24 април 2018 - 13:40

Станах доста активен напоследък, но така е... понеже много си хвалих Ф-ката и тя реши да ми го върне и да ми покаже, че много добро, не е на добро.

Карам и двете, редувам и от 2 дена ABS-a на Ф-ката нещо полудя. Не само, че от време на време „приритва” и при най-леко спиране, без въобще гумите да губят сцепление, не само, че педала понякога още от начална позиция се втърдява и трябва да отпусна и натисна отново, за да омекне, но тая пущина се чува как „сработва” леко даже и карайки с ниска скорост, без да съм докосвал педала.

Неприятното е, че те изненадва, натискаш педала 50 пъти всичко си е наред, спира нормално без никакви симптоми, 100 метра по-нататък на 51вото педала е на камък, рита те и трябва да се облегна на седалката, за да натисна достатъчно силно, че да спре...

Закачихме я на комп – нищо не показва. Казаха да мина хубаво с пароструйка и да почистя отзад главината ако има някаква мръсотия... никакъв ефект. Сервото на спирачките си работи нормално, спирачната течност е нова... когато работи - работи перфектно.

Някой да се е сблъсквал с подобна дивотия или да има идея от какво може да е и къде да се гледа още? Датчиците и блока за управление на ABS-a сами по себе си могат ли да се тестват индивидуално?

П.С. не съм сигурен дали темата е за тук или за секцията ходова част, ако трябва моля да бъде преместена в подходящия раздел.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 април 2018 - 14:57

Виж си гривните на предните колела. Това става при различни показания от датчиците на ляво и дясно колело като резултат от спукана гривна, но при изправен датчик. Причината може да е и в много мръсотия по гривните.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 24 април 2018 - 14:57
Отговори

benzy снимка benzy 24 април 2018 - 15:29

Тишо, ще трябва да те черпя!
Да се доредя пак до "майстор" и ще го проверим.
А тия гривни сменят ли се ако е спукана?
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 април 2018 - 15:33

Онзи ден на срещата един колега носеше нови гривни за Вектра Б, при Ф-ката незнам как е...
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 24 април 2018 - 15:35

Сменят се Моята връзка
Отговори

benzy снимка benzy 24 април 2018 - 15:39

Перфектно, мерси момчета.
Ще гледам да го отработя и този въпрос възможно най-скоро!
Отговори

calibul снимка calibul 24 април 2018 - 22:05

"Закачали" сте на комп, но оставам с убеждението, че не сте гледали каквото трябва, понеже АБС-а си има конкретна проверка. Може и с "кламер" на определените пинове за него на диагностичния куплунг. Задължително го проверете какви грешки е записало там.
Аз имах доста ядове с неприятни последици от кофти датчик на предно дясно колело и прекъсващ кабел към предно ляво, като през повечето време АБС-а си работеше както трябва, но на моменти се държеше неадекватно.
Провери и всеки един датчик, като откачиш куплунга от АБС-а и мериш директно там. Всеки един от тях трябва да ти покаже от 1 до 2 килоома ( по спомен ). Ако нямаш аутодата под ръка, мога да съм по-конкретен, като ми кажеш годината...
Успех и не отлагай проверката!
Отговори

benzy снимка benzy 29 април 2018 - 12:38

Ако можеш да ми дадеш точни стойности ще е супер.
Поста ти ще си го принтна и с него при майстора :icon_wink2:
Аз чакам за ред, че е чушнал една кола и чакам да я сглоби и да вкарам мойта за обслужване
Отговори

calibul снимка calibul 29 април 2018 - 23:10

Клемите за тест на АБС и кодовете:

Прикачен файл  60.jpg (32,92K)
Брой изтегляния: 2

Прикачен файл  61.jpg (70,82K)
Брой изтегляния: 2

Тестване на датчиците (поправям грешката в горния си пост: трябва да мериш 1-2 ома на всеки датчик!):

Прикачен файл  62.jpg (42,16K)
Брой изтегляния: 3

Успех!
Мнението беше редактирано от Жоро: 30 април 2018 - 10:08
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата, за да не се загубят!
Отговори

benzy снимка benzy 01 май 2018 - 00:20

Мерси, принтирам и това и ще пиша после какво се е оказало!
Отговори

benzy снимка benzy 02 май 2018 - 11:26

Тишо беше с правилната диагноза - оказа се скъсан ринг на полуоската
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg