Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

C16NZ на бензин - силно тропане след запалване и грешка 42 след това

Deian снимка Deian 24 април 2018 - 14:46

Здравейте,

на студен двигател, запалих и се усети неравномерна работа на мотора, като тропане, след подаване на малко газ се освести и заработи равномерно и се придвижих до друго място, където изгасих двигателя. 30-тина минути по-късно, при запалване излашка доста яко (чак подскочи двигатлея според мен), тропаше и светна ЧЕК-лампата. Угасих, запалих, пак така. Прочетох грешката - 42. Понаместих кабелите на свещите към делкото, пак запалих - работеше равномерно и се прибрах. Единия кабел (от най-дясната свещ) не влиза много стабилно според мен и имаше лек нагар в буксата, не щраква като го натисна към клемата на капачката.
Отворих капачката. Преди 2 години са сменяни капачка, палец и комутатор! Като гледам са си абсолютно здрави. Значи остава да е било или от кабела, или от този датчик на снимката, който не знам точно какво прави, как се казва, нормално ли е да се върти по оста си и проблем ли е, че му се троши изолацията и се виждат намотки?!
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

Silencer снимка Silencer 24 април 2018 - 17:48

тази бобина която е вътре в делкото, може да окъсява
като цяла трудна работа за диагностика - някой я мерят, но тя като загрее влошава, и то не винаги
според мен е там
Отговори

Deian снимка Deian 25 април 2018 - 09:28

Под бобина имаш предвид индуктивния датчик ли (така намерих, че се казвал)? Четох, че не е лесна смяната и си е за сервиз...
Отговори

Deian снимка Deian 18 май 2018 - 12:36

Не съм правил нищо с бонината, бях сменил 1 от кабелите на свещите, че ми се стори хлабав и карах 1000 км така и нямаше никакъв проблем. Днес пак светна, а ми предстои дълъг път. Та няма кога да се прави явно, но въпросът ми е ТОВА САМО ЗА ЗАПАЛВАНЕТО ЛИ ОТГОВАРЯ и мога ли да карам спокойно след като съм запалил двигателя и да си стигна дестинацията?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg