Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Температура на двигателя при включен климатроник

milenanicki снимка milenanicki 12 май 2010 - 11:42

Колеги, бихте ли споделили каква е трмпературата на охладителната течност в градски условия при пуснат климатик?При мен достига до около 98-100 градуса, при яко натискане на газта.Колата е Вектра б z18xe .
Отговори

blagom снимка blagom 12 май 2010 - 12:14

при мен темп. е не повече от 90.
намирисва ми на проблем с перките (резистора за първа скорост).
преди 2г. ми се беше прецакала перката. изръсих една камара пари преди да си проверя правилно перката на мотора. при мен работеше нормално докато не вдигне високо налягане на фреона, от там спира перката на мотора и темп. се побърква - вдига над 100гр.
Отговори

Nedqlkov снимка Nedqlkov 12 май 2010 - 12:24

При агресивно каране градско е нормално да покачва, но бавно. За всеки случай провери дали още с пускането на климатика се пускат и перките на 1-ва скорост и от време на време би трябвало и 2-ра степен да се чува, при по високите температури. Не ти препоръчвам да натискаш яко газта на климатик, компресора и той го отнася по този начин ;)
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 12 май 2010 - 12:37

Перките си работят при пускане на климатика.Преди 2 години ми смениха долния датчик на радиатора с някакъв ,който пуска двете перки на температура от около 87-89 градуса.И температурата в градане надвишава 92 градуса без пунат климатик.
Отговори

blagom снимка blagom 12 май 2010 - 15:16

перките много рядко се включват на втора скорост, но се случва. - при около 20 атм.
иначе щом работят нормално перките и термостата е ок, колата е нормално да загрее над 95-100, ако навън е 40 и си в задръстване или на паркинг.
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 12 май 2010 - 15:28

Колеги при мен без пуснат климатроник температурата достига (поне по показател на табло) 95 градуса.Пусна ли климатроника, температурата си забива на 85 (поне така го виждам), без значение дали е градско или извънградско.Вдига над 90 в града само че с яко настъпване.
Това е поведението откакто я купих, проблеми не съм имал.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg