Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Не иска да запали - компютър?

Daniel23 снимка Daniel23 12 юли 2020 - 22:19

Здравейте,
имам проблем от доста време с моят автомобил - изявява се в това, че гасне в движение и след това не може да запали известно време, придърпва понякога, както на бензин, така и на газ. Наскоро на паркинжа на Метро реши, че ще изгуби обороти и ще загасне и се наложи да си я избутам в паркомясто. Направих си обиколката в Метро, опитах да я запаля, но така и не стана. Може би трябваше към 2 часа да си постои на паркинга и след това запали. Случвало се е и на светофар, стоиш си, падат оборотите и гасне.
На диагностика не излиза нищо. Имам познат, който работи към Опел и я закачихме на тяхната диагностика, но нищо не показа. Почна да гадае от какво може да е - каза свещи и бобини. Сменихме ги и проблема за около 2 месеца изчезна, но след това се появи отново. Закачахме я отново, но нищо. Ходих при още двама души на диагностика, но никой не каза на 100% от какво може да е. Всеки гадае.
Колата последната седмица беше в сервиз, взех я онзи ден и днес отказа да запали или по-точно - изкарах я от гаража, изгасих я, качих се до вкъщи и след това опитвам да отключа от ключа и няма никой. Слагам ключа, въртя и нищо не става. Нито свети нещо по километража, нито издава някакъв звук. Въртиш си все едно няма акумулатор, а е сменен преди около година с чисто нов и ме съмнява от него да е.
В събота нещо ме побутна да проверя акумулатора как зарежда и излезна 14.2V.
Пробвах да откача клемите за час, ефект никакъв. Реално прозорците си работят, осветлението си работи, пускам фаровете светят си, но пък нямам радио, мигачи, чистачки.
Както казах - въртя ключа и нищо не свети, все едно няма никой.
Единственото, което се сещам е за компютъра да е издал багажа?

Моля за мнение и съвет.
За гр. София

Благодаря.

// Колата е Opel Vectra C, 2004, Z16XE
Мнението беше редактирано от Daniel23: 12 юли 2020 - 22:20
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 юли 2020 - 07:32

Радиото и таблото не спират от компютъра на двигателя. Прегледайте клемореда на ключа на първо време. Оттам бушоните и гнездата им.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 13 юли 2020 - 07:34
Отговори

помагащ снимка помагащ 13 юли 2020 - 21:23

два въпроса когато не пали
1. стартера върти ли
2. на таблото трябва да свети само лампата на алтернатора
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg