Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

съвет за покупка на Корса

vlado semov снимка vlado semov 14 юни 2010 - 06:58

Здравейте колеги , харесъл съм една Корса за жена ми и ми трябва съвет , че не съм много запознат с малките мотори , колата ще се ползва само за градски условия наясно съм , че не може да върви много,но пък сигурно е икономична.

Ето я и колата: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=details

Поздрави :mhihi:
Мнението беше редактирано от vlado semov: 20 юли 2010 - 14:57
Отговори

HellRell снимка HellRell 14 юни 2010 - 07:28

колега колата изглежда супер

но си объркал раздела
Отговори

jiggeee снимка jiggeee 14 юни 2010 - 07:59

 vlado semov, на 14 Jun 2010, 7:58, каза:




Колега
Корса с този двигател върви около 2000-2500, само че с 2/3 врати. Има доста изписано за точно тези двигатели - препоръчвам ти да ги прочетеш първо. Накратко от мене - не са добри и са доста несполучливи!
Мнението беше редактирано от jiggeee: 14 юни 2010 - 08:00
Отговори

prospect снимка prospect 14 юни 2010 - 08:17

Корсата изглежда добре има си всички необходими екстри но честно да ти кажа сега в тази криза с колите и т.н. съм виждал същите кортси същата година на по евтини цени според мен малко и е висока цената ...
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 14 юни 2010 - 08:21

Колкото можеш по-далече от този мотор.........

Корсата е перфектна стига да не е оборудвана с този агрегат.Там ако не ти направят хубава гарнитура за главата по поръчка.......ядовете никак няма да са ти малко.....

Имам познат,който на жена си купи точно такава корса.......два пъти гарнитура на глава и накрая му направиха една от клингирит ако не се лъжа но незнам точно къде я правиха.От тогава не съм чул да има ядове но това е за период около една година.Като цяло крайно непрепоръчителен двигател.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 14 юни 2010 - 09:45

 sashonikolov, на 14 Jun 2010, 9:21, каза:

Колкото можеш по-далече от този мотор.........


Подкрепям.
Капризен и несполучлив агрегат.
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 14 юни 2010 - 10:53

Моторът е икономичен,ако е в кондиция и не се натиска без проблеми се достига до разход 5-6л/100км в София.НО за да го караш и да не натискаш газта трябва да си с волски нерви.Почнеш ли да го насилваш и проблемите няма да закъснеят.Ако искаш да е малолитражка и да е икономично търси корса с двигател моно инжекцион или дизел.
Отговори

Zygot снимка Zygot 14 юни 2010 - 11:00

Търси и по-добра цена. Познат оглеждаше поло 2000г за 1800лв. не знам дали я купи обаче цената е показателна.
Отговори

vlado semov снимка vlado semov 14 юни 2010 - 12:39

Благодаря ви за бързите отговори,моето мнение беше почти същото ,ще търся някоя друга :mhihi:
Отговори

nasencetyy снимка nasencetyy 18 юни 2010 - 19:37

здравей! колата изглежда супер,цената е малко висока.имам същата с 3 врати.мотора е доста приличен бих казал-вече 3 години нямам ядове с нея.сложих и обикновена газова-извън града разход5,8 газ.всичко е въпрос на късмет.успех!
Отговори

Kristchan снимка Kristchan 18 юни 2010 - 20:14

Колега,

Колата е супер. Всеки има право на мнение. Аз съм за това да се опиташ да смъкнеш малко цената и ако ти се стори добра да я тестваш, ако можеш.

Успех!
Отговори

bialta lawina снимка bialta lawina 21 юни 2010 - 07:41

сьгласен сам с колегата колата никак не е лоша имам сьщтата само дето ми капризничи на бензин иначе като циало много добре си вьрви колега зимаи я и не му мисли :)
Отговори

autozaks снимка autozaks 21 юни 2010 - 08:11

Цена и външен вид няма да коментирам, ти си избираш. Имам две клиентки точно с такива корси и аз бях много скептично настроен към тези мотори. В интерес на истината мотора не е никак лош. Всеки който го плюе явно си няма и понятие от него. На едната само смених степ мотор, но втора ръка и няма проблеми. Изключително икономични са, освен пистов ремък друго не се сменя, ангренажа е с верига. Окачването е здраво, то отпред има два шарнира и два накрайника и на двете не съм ги сменял а са на по две години. Колата е лека мотора малък и окачването издържа доста. Ако си вземеш читава такава ще останеш много доволен. Вярно претриса малко мотора но все пак е 3 цилиндъра.
Важното е колата която купуваш да е здрава към момента.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg