Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

АГУ за C14SE

flankerivo снимка flankerivo 16 май 2007 - 16:12

Колеги съфорумци,

Бензинът е скъпичък, време е за АГУ.
Питанката ми е относно АГУ за C14SE. Къде в София слагат качествено прилични и хубави газови системи? Това включва покупка и монтаж. Горе-долу в какви ценови рамки мога да се сместя? Понеже съм комби се чудя дали да не взема бутилка за мястото на резервната гума, да не ми се пречка в багажника. Все пак ми се струва, че е по-добре бутилката да е скрита, а гумата открита! Може би бъркам!

Моля за съвет!
Благодаря предварително!

П.С. Чувал съм съвети преди време за един сервиз срещу басейна "Спартак". Какво е Вашето мнение за него?
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 16 май 2007 - 16:17

Мишо (2.0 16v) e твоя човек <_<
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 17 май 2007 - 10:15

Нема сми от бутилка на резервната гума - по скъпа е с 50 лв - поне според мен де. Нова газова излиза 500лв - пробвай втора употреба като си купиш само нов изспарител - излиза ти 250лв с монтажа.И един съвет - не пробивай ламарини заради зареждачката...
Отговори

gospod_ снимка gospod_ 19 май 2007 - 09:36

заради емулатора щи излезе повече от 500 колкото до бутилката аз имам ена свободна понеже ще я сменям с такава за резерната гума @Я$!@%@#%!4 не ми се побира музиката и един съвет наистина не си пробиваи купето и когато ти я слагат е желателно да гледаш успех в начинанието мене ми гори 6/100 гуз гас се там :flag:
Отговори

flankerivo снимка flankerivo 23 май 2007 - 08:16

Благодаря за инфото дотук!

И на мен ми гори 6/100 извънградско, но в град като София, и 3 на сто извънградско да ти гори, в самия град не искам да изчислявам колко. Като всеки има по две коли. Двигателят ми е муцка и затова закъснях с газовата. Не искам да го съсипвам, но с тез цени на бензина съм принуден да рискувам с газова. Нямам никакво намерение да пробивам тенекиите. Гледам таксиджиите са сложили капачките за зареждането на пластмасовите брони. Идеално е. И аз искам там.

В крайна сметка към Мишо ли да се обърна?
Отговори

radok снимка radok 23 май 2007 - 19:56

Слагай, не се плаши. Аз съм със същата и от 20 дни съм с АГУ. Върви на пушка.
Моята капачка я сложиха до тази на резервоара, защото казаха, че на астрата е кофти да се слага на бронята. Пак се пробивала ламарината. Но пък много добре си стои. Ламарината е обработена против ръжда и капачката е залепена със силикон. :flag:
Отговори

flankerivo снимка flankerivo 04 юни 2007 - 11:05

Колеги,

още се ослушвам. Говорих с Мишо. Обясни ми горе-долу същите неща, които и някои от вас ми казаха. Наистина не се пробива броня. Препоръча ми капачка вътре, в багажника или, ако желая, под бронята, закачена на някаква планка. предпочитам второто. Не личи и не нарушава нищо от конструкцията. Мисля да се откажа от бутилка на мястото на резервната гума. Хем е по-скъпа, хем така и така резервната гума ще ми сбърка хармонията в багажника. Само искам съвет от вас как точно да я разположа. Плюсове и минуси. Напречно или успоредно на седалките? Колко литра е препоръчително. Вярно ли до морето нямало стотици километри газстанция или е чисто преувеличение? Това просто акъла ми не го побира, при положение че цяла БГ кара на газ. 35 литра малко ли е или е достатъчно (харесват ми габаритите на толкова литрова бутилка)?

И нещо по-конкретно:

Ако бензин ми харчи извънградско 6/100, то с газ колко ще вдигне разхода? Какво е съотношението в града? Не съм изчислявал колко харчи софийско, сърце ще ме бодне.

Мерси предварително!

Иначе май при Мишо ще ходя. Доколкото разбрах на доста астри е инсталирал такива инсталации!
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 04 юни 2007 - 15:13

Аз съм с тоя двигател - извън 7 , градско 10(София) , като не настъпвам много.Разположи си бутилката успоредно на задната седалка - разпределя се тежестта.Бутилка 30л ти е перфектна (500км извънградско) Зареждачката си я сложи от вътрешната страна в багажника-това е най-добрия вариант. Пак ти казвам - купи си я втора употреба като само изпарителя си купи нов - ще ти излезне двойно по-евтино.Според мен газтта двигателя не скапва.Дори напротив.Недостатъците са запушване на инжекторите и по-голяма капризност на в.филтър , свещи и кабели.
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 04 юни 2007 - 15:41

Грешка! Извинявам се.
Отговори

ruci снимка ruci 04 юни 2007 - 21:50

Аз съм със същия двигател и вече повече от година съм с газова Ловато. Ботилката ми е 30л /тип пура/ и е разположена по дължина от дясната страна.Така можеш да си правиш багажника по просторен като бутнеш задните седалки,иначе губиш пространство.Моита зареждачка е отстрани до капачката на резервоара,и невиждам какъв е проблема да е там.Ето ти и малко цифри за разхода-градско/в София/-9.5/100 извън градско-7/100, но ако не вдигам повече от100/120 падам на 6.5/100.Забравих да спомена ,че газовата ми струваше 550лв. заедно с монтажа и18 месеца гаранция. П.П. Слагаи газчица че с тази цена на бензина ще трябва да яхаме велосипедите :gazim:
Отговори

flankerivo снимка flankerivo 06 юни 2007 - 10:13

Благодаря за инфото дотук. Наистина е полезно!

Имам едно въпросче! У мойто комби, за да достигна до резервната гума, трябва да повдигам една железария, покрита с дунапрен (под на багажника). Ако инсталирам бутилка, как ще вдигам тоя път всеки път? Може да звучи глупаво, но имам "некои съображения".
Отговори

ruci снимка ruci 06 юни 2007 - 23:14

Колега както вече писъх моята ботилка е надлъжно отдясно на този капак за които говориш и няма никъкъв проблем с отварянето.Само да поясня че ботилката е 30л.тип "пура"/тясна и дълга/.
Отговори

ruci снимка ruci 07 юни 2007 - 20:25

Отговори

flankerivo снимка flankerivo 02 юли 2007 - 16:31

Извърших инсталацията на АГУ при Мишо преди два дни. Предстои ми едно пътуване в четвъртък към провинцията - като се върна, ще мина за проверка. Иначе засега съм доволен. Доста бавех във времето тази процедурка, но в крайна сметка я извърших. Само трябва да проследя разхода извънградско. Не съм сменял въздушен филтър и свещи. Но филтър скоро май ще трябва. Пали нормално на бензин, както преди инсталацията. Не мирише. Плавно минава на газ. Детонациите са по-тихи, благодарение на газчицата. Под капака джаджите не изглеждат не на място, дори като че ли заводски са слагани. Само отвора на въздушния филтър биде префасониран, но какво да се прави. Жертва в името на каузата. (Сега не знам ако ми падне на село да я къпя с маркуч, там като влезе вода, няма ли да стане поразия). След седмица ще има повече отзиви. Дано да върви безаварийно и икономично. Все пак това е идеята на цялата работа.

470 лв. за Ловато с 30 литра бутилка пура вдясно на борд;
зареждачка под задната броня (мислих, че ще изглежда зле, но в интерес на истината не е)
29 лева за контролната проверка и стикера на задното стъкло (бюрокрация + печалба за някои душици)
гаранция 18 месеца

тотал: 500 лв.
Отговори

Sivkov снимка Sivkov 28 октомври 2009 - 20:55

 flankerivo, на 02 Jul 2007, 16:31, каза:

Извърших инсталацията на АГУ при Мишо преди два дни. Предстои ми едно пътуване в четвъртък към провинцията - като се върна, ще мина за проверка. Иначе засега съм доволен. Доста бавех във времето тази процедурка, но в крайна сметка я извърших. Само трябва да проследя разхода извънградско. Не съм сменял въздушен филтър и свещи. Но филтър скоро май ще трябва. Пали нормално на бензин, както преди инсталацията. Не мирише. Плавно минава на газ. Детонациите са по-тихи, благодарение на газчицата. Под капака джаджите не изглеждат не на място, дори като че ли заводски са слагани. Само отвора на въздушния филтър биде префасониран, но какво да се прави. Жертва в името на каузата. (Сега не знам ако ми падне на село да я къпя с маркуч, там като влезе вода, няма ли да стане поразия). След седмица ще има повече отзиви. Дано да върви безаварийно и икономично. Все пак това е идеята на цялата работа.

470 лв. за Ловато с 30 литра бутилка пура вдясно на борд;
зареждачка под задната броня (мислих, че ще изглежда зле, но в интерес на истината не е)
29 лева за контролната проверка и стикера на задното стъкло (бюрокрация + печалба за някои душици)
гаранция 18 месеца

тотал: 500 лв.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg