Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Астра Ф Светлина на таблото.

Cecaka снимка Cecaka 02 април 2009 - 21:41

Здравейте колеги.
Реших да си сменя светлинката на връткалото за фаровете.Направих го и свети обаче като си включа вече фаровете лампите на таблото, където е скоростомера не се пускат... иначе предупредителните си работят... не е от бушон. Каква може да е причината и някой ако знае как да си ги оправя да каже, щото нощем не се вижда с колко карам.

Поздрави!
Отговори

mishodj снимка mishodj 03 април 2009 - 07:46

Ако е само около скоростомера сменя6 лампи4ките на таблото. те са общо 4-ри двете средните са изгорели. мои съвет сложи си диоди много готино свети
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 03 април 2009 - 08:21

 Cecaka, на 02 Apr 2009, 10:41 PM, каза:

Здравейте колеги.
Реших да си сменя светлинката на връткалото за фаровете.Направих го и свети обаче като си включа вече фаровете лампите на таблото, където е скоростомера не се пускат... иначе предупредителните си работят... не е от бушон. Каква може да е причината и някой ако знае как да си ги оправя да каже, щото нощем не се вижда с колко карам.

Поздрави!



Случайно да си завъртял врътката за яркост, която е под ключа за фаровете докрай наляво? В такъв случай лампите не светят изобщо. :icon_wink2:
Отговори

Cecaka снимка Cecaka 03 април 2009 - 21:37

Въртя на ляво, надясно не светкат... а вече съм с диодчета. :icon_razz2: Някакви други предложения... Абе утре ще взема да сменя пак диодите.
Отговори

Opel Astra TDLS снимка Opel Astra TDLS 03 април 2009 - 21:41

 Cecaka, на 03 Apr 2009, 10:37 PM, каза:

Въртя на ляво, надясно не светкат... а вече съм с диодчета. :icon_razz2: Някакви други предложения... Абе утре ще взема да сменя пак диодите.


Изгорил си диодите гаранция ти давам!
Отговори

oska снимка oska 04 април 2009 - 10:13

еми най-вероятно са изгорели,пробвай с по-голямо съпротивление,има вероятност да не си оцелил + и - но надали на всички!
Отговори

Cecaka снимка Cecaka 04 април 2009 - 15:57

Абе не е възможно сложил съм им 1к.ом на секи и сички светеха... няма значение пак ще свалям таблото то се е видяло. :icon_razz2: :confused: Между другото е приятно. И все пак ако има някой според който друга е причината да сподели.

Поздрави!
Отговори

Cecaka снимка Cecaka 04 април 2009 - 18:39

Амии оказва се, че не са изгорели... свалих ги и ги проверих 1 по 1 и светят. Абе друг е проблема. Значи това стана след като свалих блокчето с копчето за фаровете и после като го сложих вече нямах светлини на таблото. Някой ако знае някаде със снимки да е обяснено как се сменя крушката на блокчето, че да видя каде съм сбъркал. Мерси все пак колеги.
Поздрави.
Отговори

Cecaka снимка Cecaka 06 април 2009 - 17:37

Ми да оправих се...Мерси.
Отговори

oska снимка oska 07 април 2009 - 20:25

еее колега сигурно няма да ти отнеме много времце да драснеш 2 реда за причината на проблема и как се оправил
Отговори

Cecaka снимка Cecaka 08 април 2009 - 00:23

Ами човек... като съм разглабял блока на копчето,тая врътка за която спомена колегата по-горе... съм я бил стиснал така,че не докосва нито намотката нито отгоре медната пластинка...Следователно го забелязах и сега си ги докосва и таблото си свети! :confused:

П.С. Много се дразня защото разглобих таблото 3 пъти докато се сетя за това.... :icon_razz2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg