Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Странен и необясним теч в Купето - Калибра

ivan todorov снимка ivan todorov 17 октомври 2010 - 19:07

Здрастри колеги , от скоро виждам някакъв странен теч , и постоянно е мокро откум пасажерската страна под жанбката до седалка , лягах от долу оправях тапи сичко ок , но греда пак същото , гледах и като че ли колата губи антифриз става въпрос за Калибра Ц20Не и се чудя вече куде да търся скапания проблем дайте някви насоки радиаторче ли маркучи ли нз ....... но не се търпи
Благодаря
Отговори

kpg87 снимка kpg87 17 октомври 2010 - 22:01

Щом губи антифриз, най-вероятно е радиаторче на парното!
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 17 октомври 2010 - 22:03

Разглабяне му е майкатаааа, така само си приказваме напразно :icon_razz2: Радиаторче на парното щом ти губи антифриз и е мокро вътре. Има логика като се замислиш, но само като разглобиш ще се убедиш!
Отговори

Globe снимка Globe 17 октомври 2010 - 23:06

чшшш.. не бързай с разглабянето.. мирише ли на антифриз? като пуснеш парното? лъха ли? преди да правиш каквото и да е било направи това:

Затвори вратата и почни да поливаш отгоре.. 2-3-4 мин обилно с вода! околу стъклото след което отвори и виж дали долу уплатнението не прелива.. случва се да се стича покрай "колонката" която държи малкото стъкло.. понеже горе мачка уплатнението и по него стича до долу и там прелива и вкарва в купето вместо да се отича навън ! отдолу има перфораций на гумата ..,но не са достатъчни в някой случай за изтичане на водата ако долната лайсна уплатнява хубаво ! Това го провери на 100% преди да правиш каквото и да е било
Отговори

хибридния снимка хибридния 18 октомври 2010 - 07:25

Колега , що не си се обадил като си от Видин бре. Ти с коя калибра си, тая червената със черните линий прз цялата кола или тая червената която спира на СЕМ със джантите "еленов рог". Колкото до проблема, ,както казва колегата Лъчко , не бързай да разглабяш парното. Виж прозореца, как е уплътнението около него и още нещо много важно. Отпред под чистачките където се намира филтъра за купето виж как е положението. Там има една отходна тръба за мизерий Провери дали не е запушена и евентуално да се пълни с вода и оттам през филтъра за купето и хоп ето ти вътре водата. А бе ако искаш звънни ми и ще ти помогна с каквото мога.
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 18 октомври 2010 - 13:19

Здрасти хибриден не е тази моята е нова и е тъмносив металик и светлосив металик ,но както ида е ще се видиме по вд :) ,и така ето развръската на проблема ,след като разглобихме с един фр сичко махнахме сичко откъм пасажерската страна и отдолу какво да видиш Ужасссссссссс направо може риби да живеят тама :(( но след като махнахме донапрена с малко рязане :)) то няма как иначе за да сваляме сичко табло и т.н. но пак с мярка де положението беше мноо зле долу имаше вода и то яко но не е беше мазна а само вода ,разгледахме радиаторчето но уви на пръв поглед нищо се не видя с пиапне па така , и неможе да разбереме от къде идва ,просто неможе да се дигне сичко да се се огледа мноооо щателно и нз просто нз но да губи така антифриз аре де ще пробобам временно с течност за запусване да видиме ще се реши ли проблема ако да после разглабяне на таблото и смяна на радиаторчето но нз ето малко снимки и вие да видите и да кажете щото просто не се търпи .... :((((((((((((
снимки да бедствиетооо ...
а и да кажа аз нямам филтър за купето отпред колега но отпред точно зад блока видях нещо странно но няма как да го снимам ,там има маншон който сее измукна и зее някаква дупчица но незнам за какво е те сенамират под трубите за парното и климата нз нз нз
Мнението беше редактирано от ivan todorov: 18 октомври 2010 - 14:07
Отговори

astra_boy снимка astra_boy 18 октомври 2010 - 14:29

Колега,имаш ли люк?????Ако имаш,пробвай с отпушване на отводнителните канали!!!Успех.
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 18 октомври 2010 - 15:09

да имам колега но тези отвонителни канал къде минават и възможно ли е да е от тях толкова мокро отдолу просто уплатнението ми е перфектно на люка но все пак с кво мога да ги отпуша и да рабера къде минават изащо само от дясно ,а няма видиме след или нз къде да търся ,помогайте .... :((
Отговори

Globe снимка Globe 18 октомври 2010 - 15:22

е колко антифриз губи.. защото ако кичето е накиснато това са литри !! Провери това което ти казах по-горе.. избърши всичко околу прага от вътрешната страна.. да е сухо докато си разглобил.. и при затворена полей.. и виж дали ще се появят вадички по пода на купето,защото такъв теч съм виждал на 2 калибри от уплатнението !!!!
Мнението беше редактирано от Globe: 18 октомври 2010 - 15:22
Отговори

todor145 снимка todor145 18 октомври 2010 - 16:20

на мен преди години кадета ми се пълнеше с вода,но само когато автомобила е в движение,а когато е паркиран-не ,оказа се скъсан тампон на подкалника зад еку-то/което се намира в краката на пасажера вдясно/ през този тампон минаваше кабела на антената,но какво поливане падна на прозореца, тъй като не свалях еку-то,а и не личеше откъде се стича водата, а само мокър мокет
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 18 октомври 2010 - 17:39

еми колеги губи около 200-мах 300 гр на бая км но несъм засичал на колко тъй като проблем го видях отведнъж и венага ..... писах но колега днес неможе да го поливам тъй като вали цял ден успях само да го раглобя и наистина доулу като махнах донапрена направо го истисках и се едно съм го извадил от пералнята :kinggrin: и сега се чудя как да пробверя дали от люка оточните канали или това на врата където казваш ти но само да спре да вали или това където колега казва за подкалника но там за първи път чувам за тампон поне не съм го виждал но до екуто донапрена пък беше сух а сега де а пък парно си имам да ви убиие направо :mhihi: :mhihi: :mhihi: :confused: и се чудя възможно ли и как може да минава ако минава някакъв оточен канал от там и да наводнява :ranting: :ranting: :ranting: нз други идей ако имате давайте , че долу има и една камара с кабели и букси които между другото нз за кво са но си висят съвсем свободно на снимките може да видите и ме страх да не се скапе нещо че после :((( и направо е наложащо ако може даже и кабелите ми кажете за кво са да знам да ги изолирвам ли да ги пазя или да не се притеснявам ето снимки
http://overs0ul.snim...s/lelele.542339
Мнението беше редактирано от ivan todorov: 18 октомври 2010 - 17:46
Отговори

astra_boy снимка astra_boy 18 октомври 2010 - 17:44

 ivan todorov, на 18 Oct 2010, 15:09, каза:

да имам колега но тези отвонителни канал къде минават и възможно ли е да е от тях толкова мокро отдолу просто уплатнението ми е перфектно на люка но все пак с кво мога да ги отпуша и да рабера къде минават изащо само от дясно ,а няма видиме след или нз къде да търся ,помогайте .... :((

Колега,каналите минават по челните колонки.Тея от двете страни на челното стакло.Отпушват се с тел.Питай някой колега с такава кола да ти кажи най точно какво се разглобява,да не те пращам за зелен хаивер и да ме псуваш после!!!!!На жената клиото беше така,ли се оказа от каналите.
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 18 октомври 2010 - 17:48

 astra_boy, на 18 Oct 2010, 18:44, каза:

Колега,каналите минават по челните колонки.Тея от двете страни на челното стакло.Отпушват се с тел.Питай някой колега с такава кола да ти кажи най точно какво се разглобява,да не те пращам за зелен хаивер и да ме псуваш после!!!!!На жената клиото беше така,ли се оказа от каналите.

добре де но ако е от каналите няма ли да е мокро и под седалката и отзад а то е якооооо и то само от пред ,а икато че ли ми се причува странно съскане откъм капачката на разширителния съд
Мнението беше редактирано от ivan todorov: 18 октомври 2010 - 20:24
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 19 октомври 2010 - 14:18

Така колеги , днес разглобих положината табло без централаната конзола и огледах мнооо щателно ,след като се усъмних че напипвам вода а не антифри и след оглед и пипане радиаторчето беше сухо и пластмасите под нго беха сухи извод не може да е от него , след което понапипах и какво да видя след това ,точно там където минава лоста на скоростния лост има един маншон който се е извадил и нещеш ли до него зеееее една по малка дупка през която трябва да минават кабели и да има уплатнение но няма никакво и какво се оказва ако рабирате за куде говоря това място е точно под радиаторчето в купето , и се напира точно под трубите за парното от към блока и е на много ниско мястя и мисля че от там е влизала водата , и по най бързата процедура ще се оправи да видиме и друго да кажа наистина ми покапва от към оплатнението на врата но е малко и се чудя то как се оправя ,ИИИИ СЕГА ИЗКОЧИ МНОГО ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ :kinggrin: :mhihi: след като разглобихме сичко и като го сглобих пак почна да ми свети чека на двг-то а до преди това нямаше да мигне и нз дали не съм закачил някоя букса но опипах сички клеми и пак в гъ...з и някой притежател на калибра да ми каже това така ли трябва да е с тези кабели плссссссссссс така ли трябва да са си или не просто сега пък друго искочи .....
ето снимки на кабелите http://overs0ul.snim...s/lelele.542339
така ли са свобони и при вас и най странното намерих някаква супере голяма жълта букса отдясно на жабката скрита в таблото и нз за кво е а от нея стърчат два прекъснати кабела ,и помеждрудругото имам газово и е обикновенно ама имам емулато ако е от значение и за загубата на натифриза
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 19 октомври 2010 - 18:30

аре бре колеги хелллллп никой ли не се е сблъссквал с това или поне нещо такова
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 24 октомври 2010 - 16:59

Колеги мовете ли да ми кавете от къде минашат одшоднителните калнали отпред на колата ,и трчбша ли да свалям охлюва на парното за да ги прочистя понеже вече няма от къде да е този теч вътре и ако са запушени има ли вероятност да стича вътре и до комунатора долу в дясно има някакъв тампон и нз той за кво е но за д него има некв дупка и нз ..... и как да ги прочистя тия канали с тел или какво
Отговори

Globe снимка Globe 26 октомври 2010 - 19:32

изтичат зад калниците.. :love_opel: Виж да нямаш нагниличко по пода.. и да не се окаже ,че от там влиза вода огледай тапите на пода.. в какво състояние е целия под като цяло.. суши всичко и пускай маркуча и гледай от къде пълни ;)
Отговори

vetrenski снимка vetrenski 27 октомври 2010 - 16:42

И аз имах подобен проблем на вектрата . На пасажерското място в краката беше всичко вир-вода! Само че на мен не ми губеше течността ами се оказа някаква дупка отдолу,която видимо изглежда фабрична!
Отговори

Globe снимка Globe 27 октомври 2010 - 17:25

за тапа ли говориш? фабричните дупки отдолу имат тапи :)
Отговори

vetrenski снимка vetrenski 27 октомври 2010 - 17:27

Тя тази беше съвсем мъничка ! колкото да се провре молив да речеме. Може би после е правена за нещо, но в случия няма нищо дето да минава през нея. Знам ли
Мнението беше редактирано от vetrenski: 27 октомври 2010 - 17:29
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg