Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Tigra A

Отводняване на багацник - Тигра А

SashoP снимка SashoP 30 януари 2013 - 13:50

Някой знае ли какъв е най-лесния начин да почистя отводнителните канали на багажника на тиграта. Видях, че отгоре е имало някакви малки пластмасови решетки, които вече са счупени и всичко беше пълно с кал. Извадих колкото можех с отверката, но все още тече доста слабо отдолу, като налея вода. Предполагам могат да се почистят по-добре отводнителните канали. Това, което ми хрумна е да пусна водя с тънък маркуч и да "продухам" мръсотията. Има ли по-интелигентен начин за почистване и какво представляват тези отводнители - само отгоре ли е пластмаса или продължават надолу пластмасови маркучи. Ако е второто, предполагам могат да се извадят и да се сменят с нови, ако старите са запекли и деформирани.
Отговори

_shady снимка _shady 30 януари 2013 - 18:17

Да,а ко пуснеш с тънък маркуч вода се подготви да си наводниш купето и да избиваш после тапите по пода... трябва да проследиш от къде минават оттичащите маркучи(пласмасови тръби) да ги разглобиш и почистиш...за целта взимаш еврейската звезда и почваш да демонтираш корите отзад...
Отговори

SashoP снимка SashoP 31 януари 2013 - 08:49

 _shady, на 30 януари 2013 - 18:17, каза:

Да,а ко пуснеш с тънък маркуч вода се подготви да си наводниш купето и да избиваш после тапите по пода... трябва да проследиш от къде минават оттичащите маркучи(пласмасови тръби) да ги разглобиш и почистиш...за целта взимаш еврейската звезда и почваш да демонтираш корите отзад...

Хммм. Доста неприятна задача. Въпросните тръби излизат точно в предната част на задните подкалници, т.е. са вертикални. Може преди да разглобявам да пробвам да ги почистя с помощта на технологичен кабел (тел) и ако няма големи чупки, може и да имам късмет.
Отговори

demon_2 снимка demon_2 03 февруари 2013 - 13:40

Пробвай с тънка, но неогъваща се много тел(като кофражната) става. Представляват маркучета и са няколко. Едното е при капачката за пълнене на гориво(под нея).
Отговори

NoComment снимка NoComment 15 юли 2017 - 20:41

И аз имам същия проблем. Слак като е валяло там се събира вода и трябва да я попивам с кърпа..доста неприятно :(
Отговори

TheButcher снимка TheButcher 10 май 2020 - 14:55

Аз имах същият проблем.сваляш корите на купето и има едни малки уплътнения покриващи отворите и като ги махнеш се виждат маркучетата на отдушниците.можеш да ги откачиш и да ги почистиш.а колкото до счупените решетки отгоре на багажника аз си реших проблема като залепих мрежа от комарник и боклуци не влизат вече.изчиствам го с една четка за зъби и проблем нула,иначе и аз се бях наводнил тежко.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg