Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Opel Insignia 2013 мнения

opelinsigniauser снимка opelinsigniauser 12 януари 2016 - 19:26

Здравейте,

Насочил съм се към Opel Insignia за нова количка и имам нужда от малко експертно мнение относно здравина, разходи по поддръжка и т.н.

Конкретния модел който гледам е Opel Insignia 2013г, бензинов, ръчни скорости, 4x4, Cosmo което мисля е най-високото ниво на оборудване от преди 2 години, 2.0 двигател 250 к.с.

Ето я тук обявата http://www.mobile.bg...64&slink=c2xrc8

Та въпроса ми към вас е генерален за инсигниите и конкретно за тази кола, евентуално дали поддръжката ще е супер скъпа ? Какви допълнителни разходи трябва да очаквам ако я купя ? Също струва ли си тази кола или е по-добре да взема някой дизел за 20-25 000 примерно.

Бензин или Дизел двигател е по-добре за тези коли ? Дизела доста по-икономичен ли е като цяло ?

Много ще съм благодарен за всякакви мнение !

Мерси
Отговори

xeac снимка xeac 12 януари 2016 - 23:28

Здравей,

коментирам темата, не защото съм експерт , а защото съм карал и бензинов и дизелов двигател. Не успях да открия конкретната обява, но ми звучи добре. Лично за мен задължителните екстри са ксенон, нави, автомат, подгряване на седалките, 4х4 (защото другите за много зле на хлъзгав път или сняг) и задължително над 160к.с. Окачването е под всякаква критика , но неможе всичко да е перфектно.
Имах 2.0 дизел 160к.с. козмо с ръчни скорости, 2012г. Перфектно авотмобилче както за града , така и извън него. Разхода е супер- макс. 8 градско. Странното при този автомобил беше ,че много често сменях дискове и накладки. 3 пъти за 100 000км. , но освен консумативи друго не съм правил.
Сегашният е 2.8Т ,автомат, 4х4, с почти всички екстри. Доста динамичен, но и разхода е подобаващ.

Относно поддръжката, има 2 тампона ,които се скапват и ремонта е около 300лв. Смяна на масло с всичко в момента е 70лв., смяна на филтри - около 120лв., смяна на масло на авт. ск. кутия е около 120лв, диференциала при 4х4 е малко по-скъпо и поддръжката му е около 900лв. еднократно, свещите са 24-5лв на брой. Говоря за цени с труд в официално представителство на Опел.
Това са цените по спомен. Колегите могат да ме коригират.

Поздрави и успех!
Отговори

opelinsigniauser снимка opelinsigniauser 13 януари 2016 - 12:03

Здравей,

Мерси за отговора ! Казваш автомат - автоматични скорости нали ? Тази кола конкретно е ръчни скорости, защо мислиш че автоматичните са по-добри/удобни ?

http://tinyurl.com/z9tg79d ето я обявата надявам се така да се отвори

Поздрави
Мнението беше редактирано от opelinsigniauser: 15 януари 2016 - 20:02
Отговори

xeac снимка xeac 13 януари 2016 - 21:45

Здравей,

да, имам предвид автоматична скоростна кутия. От край време не съм доволен от ръчните скорости на Опел. Може би е чиста случайност ,но все не ми влизат меко и приятно. И автоматичната трака докато стигна до D, но няма да изброявам предимствата на автоматика, особено за градско.

Относно въпросната обява ти казвам моето лично мнение:
Няма подгряване на седалките, нито хубав салон. Тези седалки са много неудобни, въпреки че имат лумбална упора. Ръчните скорости са минус за мен, а да не говорим че не виждам нито един елемент на OPC. Плюсовете са новата година, малък пробег, 4х4. За този двигател немога да кажа нищо. Дали е икономичен и пъргав да кажат колегите , които имат такава. Стигаме до цената - лично за мен трябва да е поне с 15-20% надолу. За толко може би вече се намира фейслифта.

Ако се сетиш нещо друго - питай.

поздрави!
Отговори

opelinsigniauser снимка opelinsigniauser 13 януари 2016 - 22:32

Здравей, благодаря ти за отговора !

Хех, явно аз не съм наясно с елементите на OPC... аз като човек който вмомента кара Фиат Браво на 20 години явно всичко по-ново му изглежда много добре.

Да цената му е малко висока. Всъщност аз доста искам да карам 4х4, за автоматичните не съм се замислял досега но и не съм карал. Много хора ми казват че били много удобни. А подгряването на седалките защо да е задължително, какво изпускам ?

Също спомена че първо си карал дизел - някакви минуси дизел срещу бензин ?

Гледам тук една 4х4 дизел - http://www.mobile.bg...57&slink=c3om4b, цената ми се струва доста приемлива сравнена с онези 35 000... но и тази е на 120 000км, но това май е нормално за кола на 4 години предполагам ?

Поздрави !
Отговори

xeac снимка xeac 13 януари 2016 - 23:38

Определено добре си се насочил към 4х4, но и от него могат да дойдат доста главоболия, особено при тези преди 2010г. Ксенона ти е задължителен- страхотен е на инсигния - 9 режима , автоматично превключване къси -дълги, много съм доволен. Ако гледаш бензин, бъди готов да слагаш газ. Според мен под 10л. градско няма да може да я докараш нито един бензинов двигател. Дизела е малко шумен , но пък доста добре се държи. Нямах никакви проблеми с него. Подгряването на седалките ще го оцениш само зимата, но е глезотийка. Може и без него, но тогава гледай да не е кожен салон. Минуса на дизела е тромавото потегляне, после върви прилично. И това ,че е малко шумен.
Относно обявата: Доста добър вариант, бих казал дори почти перфектен ,с изключение на радиото (не е с нави), но да кажем че това може да го оправиш в последствие. Това, което ме притеснява е тази лепенка CH на задния капак. Дали наистина е купувана от БГ? От тук идва и съмнението за пробега :) Второто е тази емблема X-drive! Това не беше ли системата на БМВ? Нормално ли е да има такава на опел. До сега не съм виждал, но може и да греша :) По-опитните колеги могат да дадат мнение.
Отговори

BOz снимка BOz 14 януари 2016 - 00:25

За мен двете екстри, които наистина са екстри са автомата и 4х4.
Колегата казва за подгряване на седалките. Това за мен не е екстра, а глезотия. Реално не работеща съвсем, защото ако няма да риеш колата от сняг, където реално усещаш тази глезотия, то самата седалка не грее толкова бързо, че да седнеш и след 2 секунди да усетиш ползата ѝ. То докато седнеш, докато тръгне да грее и да те затопли, то до тогава се усетил този дискомфорт на студ. А особено на платнен салон си е направо излишна. При кожата има малко повече идея, защото там по-трудно се сгряваш, но определено не бих казал, че е екстра, за която трябва да се оглеждаш. За мен е много по-добре вентилатора на седалката, защото реално е по-важен от подгряването, но пък няма седалка с охлаждане, а без подгряване.
В крайна сметка се ориентирай точно какво ти трябва и се оглеждай за това нещо.
Ако може да дадеш въпросните 30+к лева за Опел, то задължително да е фейс, защото ако не е фейс си е направо набутване. Точно каквито обяви си дал. Не давай 34к за не фейсова Инсигния. За мен това граничи с огромна заблуда (измама) към днешна дата.
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 14 януари 2016 - 20:35

За подгрева на седалките дали е екстра или глезотия, може да се спори. Но пък кожата през лятото след 10 минути седене и си грозно мокро изпотен и запарен. Аз съм с полукожа и само от кожата по края на седалката краката се изпотяват доста лятото, особено пък на дълъг път.
Колата от първата обява ми харесва много, ама и цената си я бива. Но си е на реални малко км.
Колата от втората обява - на предното стъкло няма нито стикер за ГО, нито винетка, нито ГТП - което значи - нов внос, което пък значи превъртени км. А когато един човек те излъже още за "добър ден" (била купувана от БГ), по-добре го пропусни :) .
Отговори

nikal снимка nikal 14 януари 2016 - 20:46

Според мен втората обява е по-добрият вариант.Но и при нея загадката е с лепенката отзад на капака.След,като пише,че е закупена от Булвария,не е трудно да се провери.Това Xdrive на калника,си е от БМВ,и си е просто прищявка на собственика.
До колкото това дали първата кола е на реални километри,най-вероятно не е!Казвам го от личен опит с продавачите.
Мнението беше редактирано от nikal: 14 януари 2016 - 20:52
Отговори

opelinsigniauser снимка opelinsigniauser 15 януари 2016 - 19:58

 nikiboy, на 14 януари 2016 - 20:35, каза:

За подгрева на седалките дали е екстра или глезотия, може да се спори. Но пък кожата през лятото след 10 минути седене и си грозно мокро изпотен и запарен. Аз съм с полукожа и само от кожата по края на седалката краката се изпотяват доста лятото, особено пък на дълъг път.
Колата от първата обява ми харесва много, ама и цената си я бива. Но си е на реални малко км.
Колата от втората обява - на предното стъкло няма нито стикер за ГО, нито винетка, нито ГТП - което значи - нов внос, което пък значи превъртени км. А когато един човек те излъже още за "добър ден" (била купувана от БГ), по-добре го пропусни :) .


Мхм, от втората обява се обадих на Булвария и им дадох номера на шасито - от БГ е купувана. Не знам защо няма стикер и ГТП...

Тази лепенка CH отзад на капака може да е ходил човека в Швейцария. Това с XDrive е абсолютната простотия но явно собственика си я е лепнал.

Хм викаш първата може да не са й реални километрите, а ? Честно казано 35 000 лв е страшно много и предвид това че е бензин 250кс (тоест ОЩЕ повече) не мисля да я взимам. Варианта е втората, както споменах звъннах в Булвария и ми казаха че 2011-та е минала пред-продажбен преглед за първи път. Последно е минавала края на 2013-та при тях и тогава е била на 95 000 км.

Казаха ми регистрационния й номер - ще я пусна да видя дали е удряна и как са били застраховките.

Но 21 000лв определено е много по-добре от 35 000, дори и да има някакви проблеми стига да не са големи...

Ебаси човек чисто нова кола трябва да си купи ако иска да е спокоен...
Отговори

devailo снимка devailo 18 януари 2016 - 09:36

Ако за първите 2 години са минати 95 000км, шанса за следващите 2-3 години да са минати също толкова е огромен. Като нищо да е въртян километража ама как да се докаже след като следата изчезва 2013-та незнам.. Трябва да се огледа отвсякъде много внимателно дали е запазена.. Но ми се струва доста добра цена за кола 2012-та.. дори прекалено добра :D

Иначе и аз съм с такава от началото на декември, автоматик същия двигател и съм много доволен за сега. И хич не е тромава на потегляне както някой спомена. И окачването ми допада доста. А това че най горната пластмаса на таблото е .. незнам какъв цвят бежово бордо :D и само там е такова а на вратите не е такъв цвят нормално ли е ?
Мнението беше редактирано от devailo: 18 януари 2016 - 09:46
Отговори

kabby снимка kabby 18 януари 2016 - 14:55

 devailo, на 18 януари 2016 - 09:36, каза:

Ако за първите 2 години са минати 95 000км, шанса за следващите 2-3 години да са минати също толкова е огромен. Като нищо да е въртян километража ама как да се докаже след като следата изчезва 2013-та незнам.. Трябва да се огледа отвсякъде много внимателно дали е запазена.. Но ми се струва доста добра цена за кола 2012-та.. дори прекалено добра :D


Напълно подкрепям това мнение. Някак не ми се вижда логично 2 години да е карана яко и след това 2 години да седи в гаража и да се изкарва само в събота - това реално значи по 15 000 на година. Ако предположим, че не му е трябвала след даден момент - защо я държи две години, а не я е продал още на първата?
Като цялото каквато и кола да избереш - задължително искай оглед в доверен на теб сервиз. По възможност търси начин да я огледат в представителство на опел. Струва пари, но си заслужава всяка стотинка.
Аз съм на мнение, че не е важно на колко километра е, а как е гледана. Ако всичко е ОК, поддържана е правилно, няма менте части по нея, нито следи от удар - това е твоята кола, пък ако ще и на 190 000 да е. Пробега може да използваш като причина за сваляне на цената :)

Поздрави,
Калоян
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 18 януари 2016 - 20:55

Възможно е цветът на кожата на таблото да е кафяв защото е удряна, и еърбега е гърмял. Вероятно и предното стъкло е сменено, защото е било счупено, и затова няма никакви стикери.
Цената е повече от добра за инсигния 2012 г. 4х4, дизел, с тези екстри, на такъв пробег, с доказан произход и история. Затова няма как да няма нещо гнило :) Ако няма - това ти е колата.
Отговори

BOz снимка BOz 19 януари 2016 - 11:16

Ето ти една идея за размисъл.
Аз лично бих я погледнал на живо. Особено, че и лесно се газифицира.
Отговори

xeac снимка xeac 22 януари 2016 - 11:55

Аз бих купил тази http://www.cars.bg/c970953.
Очевидно е на някой колега, защото я има във форума.
Пробега е повечко , но не мисля че е проблем, когато автомобила е поддържан добре. Повечето обяви реално са на над 500к км.
Отговори

kabby снимка kabby 22 януари 2016 - 12:38

 xeac, на 22 януари 2016 - 11:55, каза:

Аз бих купил тази http://www.cars.bg/c970953.
Очевидно е на някой колега, защото я има във форума.
Пробега е повечко , но не мисля че е проблем, когато автомобила е поддържан добре. Повечето обяви реално са на над 500к км.




Страницата не може да бъде намерена!

>> Обратно в CARS.bg
Отговори

Жоро снимка Жоро 22 януари 2016 - 14:42

kabby, предполагам говори за тази: Моята връзка
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg