Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Astra C16NZ не пали?

Misho75 снимка Misho75 22 септември 2010 - 22:38

Здравейте колеги, имам Astra C16NZ но вчера ми направи проблем, загасна и повече не запали.
Както си карах и колата започна да прекъсва, изключих от скорост и ми направи впечатление че оборотомера беше подивял и и скачаше на 1000 2000 3000 оборот а колата не се форсираше.
Това продължи около 10-тина секунди и след това угасна. При опит да я запаля оборотомера продължаваше да подскача, така и не запали повече.
Един комшия ми измери бобината и каза че не е укасила, тогава реших че е заминал 7-пиновия комутатор, в интернет прочетох как да го елиминирам:
изключвам буксата с трите крачета намираща се от дясната страна гледайки от пред (+12В, -12, и управление към компа), след това свържа мостче между миносовият (-12В) и средният кабел и дам на контакт, бобината трябва да изкара една искра.
Сутринта започнах пробите и хоп ново пет, при мен има( + ) и ( - ) но 6В.
Мерих + на жицата и - на акумулатора, изкарва си 12 и волта, после премерих ( - ) на жицата и ( + ) на акумулатора но там излиза 6 Волта.
Премери минусовата жица от комутатора до компютъра - няма проблеми.
Сега мисля, че проблема идва от компа, НО има един проблем, това където го четох и пробвах не беше за моя двигател.

Въпроса ми е към вас, колко трябва да бъде това - предполагам захранване на комутатора 6 или 12 волта?

Какъв е проблема според вас и какво друго да проверявам.

Предварително Ви Благодаря.
Отговори

Dundi снимка Dundi 22 септември 2010 - 22:52

Здравей колега.Имал съм подобен проблем със запалването ,като дадеш на контакт чуй дали помпата се чува да работи или дай на контакт и виж от пред където ти влиза маркуча за бензина дали подкачва гориво ,ако не подкачва провери си бушон който може да е изгорял и да не достига ток до помпата.Високите обороти преди угасване на мотора се дължат на горивото което ти е останало за доизгаряне в системата и е свършило тогава е угаснала.Провери си датчика на хол в делкото ако имаш такъв.
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 22 септември 2010 - 23:02

провери захранването на бобината-трябва да е 12волта и на двата края.Другото е горе долу в норми.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 23 септември 2010 - 07:52

захранването на бобината и комутатора идват от едно и съшо място като първо минава през бобината и после в комутатора, друг от трите е минуса на бобината, третия ходи в компа но не мога да ти кажа каква точно функция има, на ЛС ти писах друго но сега се сетих че съм объркал малко, провери си масите и плюсовете по колата на комутатора трябва да има стабилни 12волта през контакт, мултицета може да ти показва 6 волта но с лампа може да няма нищо, възможно е да мериш утечка
Отговори

floyd снимка floyd 24 септември 2010 - 06:58

Аз имам такъв изгорял комутатор в багажника за аварийно прибиране на газ - подава сигнал към бобината и запалването работи, но точно през този третия кабел не подава импулси на компа и той от своя страна си мисли, че двигателя не върти и не пуска помпата да качва бензин. Зацепва само от време на време и тогава подскача и оборотомера. Направо го сменяй.
Мнението беше редактирано от floyd: 24 септември 2010 - 07:00
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg