Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

TRW или Textar?

Bojaka снимка Bojaka 05 октомври 2011 - 21:42

TRW или Textar - накладки и дискове?
Също така откъде?
В Autohelp ми предлагат TRW дискове и накладки за 140лв. всичко.
В АвтоПлюс ми предлагат Textar за 147лв всичко.
В АвтоХит отново Textar за 142лв всичко.
Моля, колеги споделете мнения относно качеството в различните магазини в последно време. Няколко дена подред разглеждам форумите и чета какво ли не, но всичко е със задна дата.
Благодаря!
Отговори

Марто снимка Марто 05 октомври 2011 - 22:21

Реално и двете марки са супер. Относно магазините идея си нямам, но аз в момента съм с Текстар от няколко години и нямам забележки.
Отговори

Bojaka снимка Bojaka 05 октомври 2011 - 22:30

 Марто, на 05 октомври 2011 - 22:21, каза:

Реално и двете марки са супер. Относно магазините идея си нямам, но аз в момента съм с Текстар от няколко години и нямам забележки.


Колега, а ти твоите откъде си ги закупил, защото гледам в последно време не връзват АвтоПлус и Текстар откъм страна на качеството.
А доколкото разбирам Автохелпа са официален вносител на ТРВ - Лукас?
Отговори

stei снимка stei 06 октомври 2011 - 09:32

TRW много добри накладки. Карам с такива доста време и нямам забележки. Спира добре не свири и оставя черно което е добре. 1+ за TRW
Отговори

Bojaka снимка Bojaka 06 октомври 2011 - 10:39

 stei, на 06 октомври 2011 - 09:32, каза:

TRW много добри накладки. Карам с такива доста време и нямам забележки. Спира добре не свири и оставя черно което е добре. 1+ за TRW


Предполагам, че накладки ТРВ и дискове ТРВ ще е сполучлива комбинация?
Отговори

stei снимка stei 06 октомври 2011 - 18:08

С оригинални дискове съм но мисля, че и дисковете са им ОК.
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 06 октомври 2011 - 18:24

 stei, на 06 октомври 2011 - 09:32, каза:

TRW много добри накладки. Карам с такива доста време и нямам забележки. Спира добре не свири и оставя черно което е добре. 1+ за TRW

Колега щомс TRW-то си мислиш че спира представям си ако си сложиш ТЕКСТАР или АТЕ какво ще ти бъде мнението после за TRW.
Дали ще си вземеш TRW или миндил като LPR разлика във спирането няма да има с двата вида си много много бавен в спирането спрямо другите накладки Но то и няма как да се очаква нещо повече от TRW имайки в предвид че цената е доста по надолу спрямо ТЕКСТАР или АТЕ.
Това TRW-лукас което се продава в търговските мрежи в моментаняма няма нищо общо с това което бяха преди години .
Мнението беше редактирано от aan_astra: 06 октомври 2011 - 18:26
Отговори

Globe снимка Globe 06 октомври 2011 - 19:06

TRW ! Палил съм ги многократно ! никъкви ядове ! изчистват и спират пак доста добре.. Накладките определено са меки не са от ония дето диска свърши накладката не.. ,а за колегата по-горе ще кажа че е в доста крива насока ,но не ми се влиза в спорове..

п.с много голям процент от опелите (заводски) са със TRW Накладки със щампа GM на тях
Мнението беше редактирано от Globe: 06 октомври 2011 - 19:07
Отговори

Bojaka снимка Bojaka 06 октомври 2011 - 19:15

Горе долу колко живот има и в едните и в другите при едно умерено каране? Грубо колко хил. км. могат да докарам с едните и с другите.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 06 октомври 2011 - 19:21

 aan_astra, на 06 октомври 2011 - 18:24, каза:

Колега щомс TRW-то си мислиш че спира представям си ако си сложиш ТЕКСТАР или АТЕ какво ще ти бъде мнението после за TRW.
Дали ще си вземеш TRW или миндил като LPR разлика във спирането няма да има с двата вида си много много бавен в спирането спрямо другите накладки Но то и няма как да се очаква нещо повече от TRW имайки в предвид че цената е доста по надолу спрямо ТЕКСТАР или АТЕ.
Това TRW-лукас което се продава в търговските мрежи в моментаняма няма нищо общо с това което бяха преди години .

ТРВ са добри на нашия пазар аз лично съм с такива отзад.За предни съм ползал само накладки и съм доволен.За мен от Лукас за нашия пазар няма по добри като цена качетсво(но мисля,че вече не се прозивеждат).В момента съм с предни накладки Текстар(така ми дойде колата) и вече две години няма мърдане,но чух вече ,че Текстара имали лошо качетсво.За АТЕ мога да кажа че ядът дискове доста ,иначе си спира и със тях..Гледам има сега някакви Минтекс и се чудя дали са добри като качество?!
Отговори

boichev снимка boichev 06 октомври 2011 - 19:25

Колеги, на къде отива тази работа?! За TRW чух лоши мнения, за TEXTAR пак чух лоши мнения, за ATE Бат Слав каза че ядът дискове?! Е с какви накладки да сложи човек, в крайна сметка? :unsure: :kuku: Аз преди 700 км. сложих WAGNER и съм доволен, спира по добре от преди, не скърцат/свирят, пускат черно, а дали ядът дискове, това ще го кажа живот и здраве след 6000-7000 км. :good:
Отговори

Bojaka снимка Bojaka 06 октомври 2011 - 19:28

Гледам има сега някакви Минтекс и се чудя дали са добри като качество?!
[/quote]

Колега, аз доколкото знам Минтекс се пройзвеждат от TMD Friction Group, т.е може би са със сходно качество като Текстар и Паджид, само че незнам дали се разделят на класове или просто са си отделни марки на една и съша компания пройзводител?! :)
Отговори

Bojaka снимка Bojaka 06 октомври 2011 - 19:30

 boichev, на 06 октомври 2011 - 19:25, каза:

Колеги, на къде отива тази работа?! За TRW чух лоши мнения, за TEXTAR пак чух лоши мнения, за ATE Бат Слав каза че ядът дискове?! Е с какви накладки да сложи човек, в крайна сметка? :unsure: :kuku: Аз преди 700 км. сложих WAGNER и съм доволен, спира по добре от преди, не скърцат/свирят, пускат черно, а дали ядът дискове, това ще го кажа живот и здраве след 6000-7000 км. :good:


Май точно натам отива цялата работа! Марки вече много на нашия пазар, само че идеята е коя се доближава до "по-качественото"?!
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 06 октомври 2011 - 19:43

Аз заложих преди 3 години на дискове Брембо и накладки Delphi. Нямам проблеми. От това, което си изброил аз съм за TRW :thu:
Отговори

Марто снимка Марто 06 октомври 2011 - 22:11

Еми аз затова имам пълно доверие на едни приятели с магазин на "Козлодуй" , защото ме знаят колко съм капризен относно качество и затова винаги ми дават само проверени марки части. Взимал съм от тях и Феродо и АТЕ и Текстар и Ремса и не съм имал никакви проблеми.
Те ме светнаха и за ремъците Continental и прочие. Според мен по-важното е от къде се купуват частите, а не щампите които имат на тях.
На база тяхния опит също мога да кажа, че 99% от купувачите не ги интересуват марки и качество, а само цената, което и обяснява после недоволството на хората.
Последно си спомням че взимах АТЕ за на един познат 7-цата от тях и ми казаха че сме единствените луди дето дават 200лв за накладки.
Хората с такива коли си купували PAGID за 80лв :kuku:
Отговори

Гостivozet_* 07 октомври 2011 - 10:00

Колега няма смисъл да набутваш пари за накладки. Преди време взех Текстар, никаква разлика с по-евтините марки и модели. Надуват цените заради едното име, а реално е същото! :icon_wink2:
Отговори

Shades снимка Shades 07 октомври 2011 - 10:41

Специално между TRW и Textar дилема няма никаква. Textar бяха уникални навремето, от години обаче са средна работа и не блестят с особенни качества, както и TRW. Карал съм с GM-ски TRW и GM-ски Bosch, Bosch-a e по-добре. Ate са в пъти по-добри накладки, но и цената не е ниска :newsm05_41:
Отговори

lupo13 снимка lupo13 07 октомври 2011 - 11:58

 ivozet, на 07 октомври 2011 - 10:00, каза:

Колега няма смисъл да набутваш пари за накладки. Преди време взех Текстар, никаква разлика с по-евтините марки и модели. Надуват цените заради едното име, а реално е същото! :icon_wink2:

колега тук си в много голяма грешка ... разликата е много голяма между текстар и по евтините накладки ... а между Текстар и Ате .. еми карал съм и с двете марки и разлика няма никаква еднакво добри са за мен и поради тази причина вземам Текстара че са малко по евтини от Ате-то.
Отговори

WILLY снимка WILLY 07 октомври 2011 - 14:02

 Марто, на 06 октомври 2011 - 22:11, каза:

Според мен по-важното е от къде се купуват частите, а не щампите които имат на тях.

Споделям напълно написаното колегата. Важното е да не са миндили.Аз бих купил от сервиз който има наблюдение върху качеството на частите който поставят, това ако нямаш доверен човек в магазин. Относно марките : комбито дойде от Швейцария с TRW и спираше доста посредствено за това направо минах от 256 на 288 мм дискове Brembo с накладки Textar - много добра комбинация която ми пасна на стила на шофиране с едно уточнение : студени не спират добре , но за сметка на това не прегряват и това ги прави перфектни за тежка кола като комбито.
Отговори

stei снимка stei 09 октомври 2011 - 20:00

 aan_astra, на 06 октомври 2011 - 18:24, каза:

Колега щомс TRW-то си мислиш че спира представям си ако си сложиш ТЕКСТАР или АТЕ какво ще ти бъде мнението после за TRW.
Дали ще си вземеш TRW или миндил като LPR разлика във спирането няма да има с двата вида си много много бавен в спирането спрямо другите накладки Но то и няма как да се очаква нещо повече от TRW имайки в предвид че цената е доста по надолу спрямо ТЕКСТАР или АТЕ.
Това TRW-лукас което се продава в търговските мрежи в моментаняма няма нищо общо с това което бяха преди години .

Колега повярвай ми спира доста по добре от ТЕКСТАР. Преди това бях с такива и повече няма да сложа. АТЕ не го коментирам но е по скъпо и не е ясно дали ще уцели истинско.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg