Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

В чужбина съм ПОМАГАИТЕ !

Гостgeriii_* 29 март 2012 - 20:14

здравейте колеги,
имам опел тигра 1.4 90кс екотек мотор,като загрее при каране в градско,наплно изгубва мощност и гаснее.трябва да и вдигна оборотите над 3500 за да може да се исфорсира.когато я изгася и оставя да изтине,пак си варви нормално,докато загрее,пали с повече въртене,пали парво на три цилиндара и когато и подам газ се оправя на четери цилиндара.реиката на инжекторите,когато поседи повече време няма налягане(бензин) в системата и колата понякога мирише на суров бензин,а няма видими течове.когато я карам на далго разтояние върви без проблем и то наистина далго разтояние 1600км без да я спирам,когато се наложи да вляза в града тогава започва да прави тези проблеми.моля помогнете ми защото самм в чужбина и няма кои друг да ми помогне.може ли всичко това да се далжи на бензиновия регулатор.
Благодаря Ви предВарително!!!



Приятели
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 30 март 2012 - 07:37

сигорно е некои датчик но така е трудно да се каже требва да се закачи на кабелите и тогава ще стане ясно какво е
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 30 март 2012 - 08:52

Запали колата и виж дали има голямо налягане в горивната рейката,като го преверяваш внимавай да не те изпръска бензин в лицето.Като запали на 3цилиндъра слез и виж дали не припушва отзад.
Така както описваш нещата прилича да имаш не работещ цилиндър.Ако е така вариантите не са много-свещ,кабел,дюза.Но за да с сигурна трябва да се свалят свещите и да ги огледаш.Три ще изглеждат добре и четвъртата ще е мокра и черна.
Мнението беше редактирано от Ивчо: 30 март 2012 - 08:53
Отговори

Гостgeriii_* 30 март 2012 - 13:15

 Ивчо, на 30 март 2012 - 08:52, каза:

Запали колата и виж дали има голямо налягане в горивната рейката,като го преверяваш внимавай да не те изпръска бензин в лицето.Като запали на 3цилиндъра слез и виж дали не припушва отзад.
Така както описваш нещата прилича да имаш не работещ цилиндър.Ако е така вариантите не са много-свещ,кабел,дюза.Но за да с сигурна трябва да се свалят свещите и да ги огледаш.Три ще изглеждат добре и четвъртата ще е мокра и черна.



колата пали за секунди 2-3 на три целиндара и после се оправя.вадих свещите и всичките са черни.когато е студена колата варви.
Отговори

Ckman снимка Ckman 30 март 2012 - 16:29

Щом пали трудно,центровката не е добре.Като е студена колата запалете за 10 секунди и пипнете колекторите за да видите работят ли всички цилиндри.
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 30 март 2012 - 19:51

Кофти центровка? => Прескочил зъб на ангренажния ремък?
Отговори

muhi снимка muhi 30 март 2012 - 22:48

За мен е бензинова помпа не може да избие през инжекторите трябва да се провери налягането.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg