Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Ръчната на едното колело хваща по слабо.

Saladin6 снимка Saladin6 07 май 2021 - 07:20

 Стаевски, на 05 май 2021 - 11:54, каза:

На БМВ махаш единия болт на колелото. Завърташ отвора да дойде 10 градуса горе напред и с отверТка мърдаш една рошава гайка съответно нагоре или надолу.
Това е за да се разтворят челюстите след вкарване на барабана.
Трябва да го видиш вътре как е...
Но дори и там си има автоматично напасване. Ако работи де :-)


Предполагам че Вектрата няма такова регулиране, но така или иначе след като майстора отвори апаратите миналата пролет е много по добре. Сега единствено хода на ръчната е по-дълъг към една педя.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 07 май 2021 - 09:14

 Saladin6, на 07 май 2021 - 07:20, каза:

Предполагам че Вектрата няма такова регулиране, но така или иначе след като майстора отвори апаратите миналата пролет е много по добре. Сега единствено хода на ръчната е по-дълъг към една педя.

Първо, наложително ли е да дърпаш ръчната, когато си паркирал? Второ, жилата ти отпуснати ли са? И трето като има ход една педя, на кой зъб задържа/спира? Натегни малко, зая да обере тоя ход.
Отговори

dicthebig снимка dicthebig 21 май 2021 - 12:09

Здравейте,
да споделя и аз:
Ръчната се самонатяга на вектрата. Верно, че има 2 гайки с които се закачат жилата, но те са само при първоначалния монтаж на жилото.
Ако спирачката (Крачната) работи и после не задържа накладката, може да си провери - дали загрява диска всеки или на крик дали се върти свободно гумата(сравнение лява - дясна).
Жилото щом се движи на ръчкната - значи не е блокирало жило и остава нещо с палеца на апарата, върху който се закача жилото. Ако там хода е голям - за мен най добрия вариант е смяна на апарата с втора употреба.

При мен имаше спирачки но на едната гума задържаше (буталото излизаше но не се връщаше.)и накрая ръчната спирачка блокира - не можех да я вдигна. След смяна на апарата всичко си дойде. Нищо не съм регулирал по ръчната, само малко обезвъздуших. Спирачната течност я смених скоро с нова по цялата система.

Нека всеки сам си вади изводи по случай на друг, но за 30-40лв апарат или 140 рециклиране на апарат - ако има и малко съмнение в апарата - да се оправя.
Аз нямам вяра на сменил майстора буталото и уплътненията.

Ако жилото движи - остава апарата. То жилото не може да се разтегне една педя. И там където е по-късото жило - там ръчната тегли по трудно и компенсира с теглене в противоположната страна(от където може и е по-лесно).
Според мен колегата нещо не е диагностицирал правилно и тук малко и неволно подвежда. Палците трябва да може с ръка да се дърпат, при свалени накладки.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 21 май 2021 - 13:20

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 10 декември 2022 - 20:35
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 22 май 2021 - 07:30

 kalin09, на 21 май 2021 - 13:20, каза:

Тотално объркване на системите ,наблюдавам тук. Правете разлика м/у ръчна интегрирана в спирачния апарат и ръчна с отделни малки накладки в диска. Втория тип няма саморегулиране.


Моята е с отделни накладки в диска по-скоро в един барабан на самият диск. Но колко да са малки накладките не знам.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 май 2021 - 07:36

 Saladin6, на 22 май 2021 - 07:30, каза:

Моята е с отделни накладки в диска по-скоро в един барабан на самият диск. Но колко да са малки накладките не знам.

За втори път напомням, че в тая тема иде реч за ръчната на зафира/астра, щото са еднакви! Вижте и заглавието! Общото и с вектра б е, че и двете имат жила и лост с бутон в купето. А, и че и при двете се нарича ръчна спирачка. И тая тема я направихте напълно безсмислена!
Като напишеш в търсачката "ръчна вектра б" излизат една камара теми- харесайте си някоя и давайте там за вектра б.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 22 май 2021 - 07:41
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 24 май 2021 - 15:10

 djedaq, на 13 април 2021 - 16:48, каза:

Ще пробвам пак това няколко пъти да прибера и изкарам буталото на ръка с палеца на ръчната, ще огледам пак жилата и кантара и ще пиша.


Колега, това пробва ли го и имаше ли ефект ?
Отговори

djedaq снимка djedaq 24 юли 2021 - 06:26

Здравейте колеги,
Смених апарата и вече всичко е ок.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 24 юли 2021 - 06:46

 IvailoM, на 12 април 2021 - 20:46, каза:

Аз казАх нещо, ама.....


Още на първа страница!
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 09 декември 2022 - 14:30

 djedaq, на 13 април 2021 - 16:48, каза:

Ще пробвам пак това няколко пъти да прибера и изкарам буталото на ръка с палеца на ръчната



Пробвах го и не даде резултат. Не си губете времето.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 09 декември 2022 - 15:33

Така е.
От пост #28 се вижда, че при еднакъв ход на петлетата на ръчната, не би трябвало да има проблем.
С други думи - спирачните апарати трябва да са с еднакво износени джаджи...
Щото и нов да купиш, неговия ход на петлето ще е по-малък от хода и на двата ти апарата. Пак временно решение.
Или два нови, или два с еднакъв ход /било то по-голям/ на петлетата.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 24 февруари 2023 - 17:05

Здравейте отново ! Налага ми се да дам за рециклиране двата ми задни спирачни апарати , защото положението с ръчната е трагично. Спирачните маркучи към задните ми апарати изглеждат като на снимката. Към апарата маркуча се съединява с болт(диаметър 10мм) към апарата(долу вляво е показано на снимката). Може ли да затапя маркучите с болт, гайка и шайби, след като откача апаратите, и да карам 2 дена само с предни спирачки ? Ако трябва по две гайки и федер шайба ще сложа на болтовете.


https://cdn.pkwteile...bg&ccf=94077838
Отговори

ufer снимка ufer 24 февруари 2023 - 18:54

Яворе, ти си търсач на силни усещания... Не е важно дали може, а дали е уместно. Рисковете са прекалено много и не си струва. Едно, дето можеш да се пребиеш или да убиеш... Пък представи си, че просто някой виновно се блъсне в теб и се прави оглед на двете коли, че вземе някой да надникне отдолу. Познай от раз, кой ще плати, а дори някой може да те осъди за умисъл... :wall:
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 24 февруари 2023 - 19:05

Категорично не!
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 24 февруари 2023 - 19:42

Такива мисли трябва да са подсъдни!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 февруари 2023 - 19:55

Единственото решение е два чисто нови апарата. Стигне ли се до разбит механизъм за ръчната - сЕри у него. Не си прави т@шак с най-важната система в автомобила. Не е шега работа това.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 24 февруари 2023 - 19:57
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 24 февруари 2023 - 21:12

 ufer, на 24 февруари 2023 - 18:54, каза:

Яворе, ти си търсач на силни усещания... Не е важно дали може, а дали е уместно. Рисковете са прекалено много и не си струва. Едно, дето можеш да се пребиеш или да убиеш... Пък представи си, че просто някой виновно се блъсне в теб и се прави оглед на двете коли, че вземе някой да надникне отдолу. Познай от раз, кой ще плати, а дори някой може да те осъди за умисъл... :wall:


Не съм чак толкова луд. Едно е да питам , друго е реално да го направя. Четох по други форуми , че има хора , които са го правили, но нищо не значи това.
Отговори

ufer снимка ufer 24 февруари 2023 - 21:28

Вече не знам, в тази държава, пардон - територия, има вече доста луди. Защото иначе този въпрос въобще нямаше да съществува... :newsm05_41:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 24 февруари 2023 - 21:35

Спор няма.

Иначе, тези теми гледах:

http://www.e-kak.inf...hp?f=371&t=8415

https://offroad-bulg...%87%D0%BA%D0%B8
Мнението беше редактирано от javor_bg: 24 февруари 2023 - 22:13
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 24 февруари 2023 - 23:12

Ще ти пропуска сп.течност през резбата на болтовете. Ако гайките са глухи, може и да задържи с по две дефтунги.

Дано наистина не си толкоз луд.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg