Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

ASTRA H TUrbo 2.0 - проблем в ниските обороти

haralambi снимка haralambi 15 юли 2020 - 11:57

Здравейте , като човек обичащ да оправя всичко сам по колата си , преди няколко дни се сблъсках със следният проблем :
Колата има като тресене и забавяне в ускорението от 1000 до 2000 оборота - мисля , че това е точно зоната в , която се включва да помага и турбината . Иначе в другите обороти върви чудестно . Смених веднага моторчето на клапана на турбото , без никакъв резултат пак същата работа . Прави ми впечатление , че е малко по-добре като , че ли когато е по студена колата . Огледах МАФ сензора или така нареченият въздухомер - дебитомер в ОП ком данните му изглеждат нормални , същото направих и с МАП и той изглежда добре . Почвам да се чудя за свещи или дупка в мъркуча към турбото . Всякакви идеи са добре дошли ? Един руснак е писал , че е необходимо също така да се смени и вътрешният блоу оф на самата турбина обааче такъв в България въобще не намирам ???
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 15 юли 2020 - 12:28

Свещи и GAP задължително. Залагам 10 евро на това при така описаното положение. Възможна е и бобина. Има или няма тресене? Грешен раздел си избрал да пуснеш темата, интериор, купе и екстериор нямат отношение към питането ти....
Отговори

haralambi снимка haralambi 15 юли 2020 - 16:42

Тресене не като цяло , разтриса само при тези обороти и то само понякога . Свещите трябваше днес да ги измеря ама трябваше да ходя да взема едни неща . Аам за ГАП ? Да не е МАП сензора ама защо ще прави проблем само при тези 1000 до 2000 оборота и то само при ускорение . Сега като карах видях , че леко мърдат оборотите на празен ход съвсем леко надолу и нагоре . Проблема се явява само като натисна рязко педала на газта и то при горните обороти само , да сега се сещам , че може да се каже че тресе тогава . Бобината днес я измерих и е добре . Днес взех waste рециркулационна клапа за да елиминирам и нея , дано да дойде скоро :
https://www.ebay.co....353.m2749.l2649
Мнението беше редактирано от haralambi: 15 юли 2020 - 16:45
Отговори

Jivko87 снимка Jivko87 15 юли 2020 - 19:46

GAP-a ти е разстоянито между централния електрон на свеща и електрода за "маса".За твоя мотор трябва да е от 0,9 мм. до 1,1 мм.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 15 юли 2020 - 20:19

Зависи от марката свещ!
Отговори

Jivko87 снимка Jivko87 15 юли 2020 - 20:27

Колегата с LEL-а да си измери неговите свещи,да му дадем насоки,не да се лута.А марки свещи много и предпочитания и мнения всякакви.
Отговори

haralambi снимка haralambi 16 юли 2020 - 09:46

 Jivko87, на 15 юли 2020 - 19:46, каза:

GAP-a ти е разстоянито между централния електрон на свеща и електрода за "маса".За твоя мотор трябва да е от 0,9 мм. до 1,1 мм.

Благодаря , за отговора ! Днес ще го проверя , но мисля че няма логически смисъл това разстояние да се промени от нищото освен ако не е изгоряла свещ .
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 16 юли 2020 - 10:04

Може, може...
Отговори

fanatic снимка fanatic 17 юли 2020 - 06:02

А колата има ли газ ? При мен разликата след подмяната на свещите с BKR6 е космическа, което нямаше да повярвам ако някои ми го каже, а просто ги бях купил вече, иначе Иридиевите седмици
със сигурност ще е още по-добре, много хора карат с тях...
Отговори

haralambi снимка haralambi 31 юли 2020 - 06:20

Има разбира се ГАЗ но проблемът се явява когато работи както на бензин така и на газ . Вече вземам да се насочвам към МАП сензора . Някой да има HAYNES за Турбо коли и как го дават да се проверява този сензор ? Питам , защото с ОП КОМ_а го чета и си дава входящият поток текущият и изглежда добре , но почвам да се замислям дали няма отклонение и точно за това проблема да е само в ниските обороти . А и сега вече като натискам педала на газта до край колата почва да тресе и светва ENGINE ... като не иска и да ускорява . Имал съм подобен проблем на друг автомобил но той беше от ВАГ групата и там си беше дебитомер-а , но симптомите на дебитомера са други .
Мнението беше редактирано от haralambi: 31 юли 2020 - 06:22
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 31 юли 2020 - 09:46

Не че нещо, ама МАП да дава входящ поток и текущ...
Освен да говориш за МАФ :)
Отговори

haralambi снимка haralambi 03 август 2020 - 18:02

Заподозрян за момента е ТОкът :) до соленоидният байпас , поне според ОП КОМ грешката е Turbocharger Bypass valve Range Performance . Токът до моторчето е 10 волта , не би ли трябвало да е 12 ?
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 04 август 2020 - 09:16

Даже е висок. Там е оперативно напрежение от сорта на 7-8 волта
Отговори

Nikolaicho снимка Nikolaicho 20 декември 2020 - 20:48

Какво стана с грешката? (turbocharger bypass)
Защото и моята я има тази грешка и няма оправия..
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg