Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Грешки при бордовите компютри

dmal снимка dmal 03 ноември 2006 - 16:31

Аз моя го препрограмирах във Варна, в сервиза на опел и почнаха проблемите.
Преди да се пристъпи към операцията трябва да си сигурен в способностите на "майстора"
Отговори

gigerr снимка gigerr 18 ноември 2006 - 19:43

Колата е Вектра 2,2 DTI - 2001 г. На дисплея освен час, дата и разхода пище едно "check". Как да разбера какъв е проблема?
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 19 ноември 2006 - 10:36

gigerr, на Nov 18 2006, 07:43 PM, каза:

Колата е Вектра 2,2 DTI - 2001 г. На дисплея освен час, дата и разхода пище едно "check". Как да разбера какъв е проблема?
 


я погледни във важните теми - има една "инспекция..." - прочети я
Отговори

gigerr снимка gigerr 19 ноември 2006 - 23:17

Не става. Нещо друго да ме посъветвате?
Отговори

EDS снимка EDS 19 ноември 2006 - 23:42

Когато се качиш в колата и дадеш първо на контакт в момента в който ти светне бордовия , не ти ли изкарва някакав надпис ? Защото ако нещо не ти е наред първо го изписва по принцип , а въпросното check предполагам че знаеш че се изключва като натиснеш веднъж педала на спирачката :beer:
Отговори

gigerr снимка gigerr 20 ноември 2006 - 08:50

Може и да пише, ама като не разбирам немски. Няма ли как да се смени езика? Или задавам тъп въпрос?
Отговори

batececo снимка batececo 20 ноември 2006 - 10:41

На един колега, само че той е с Мицубиши, му светкаше постоянно: Check Engine, отиде на диагностика - пийсье льеа - оказа се, че някакъв температурен датчик е сдал багажа, смени си го и сега няма грижи ;)
Защо не я заведеш на чичо доктор да ти кажат какво и е ?
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 20 ноември 2006 - 18:01

прочети какво пише и го напиши тук
Отговори

gigerr снимка gigerr 20 ноември 2006 - 23:08

Controllo Luci Stop
Campo Vis. Anabbagl.
Тово изписва на дисплея след като запаля колата.

Някой знае ли какво означава?
Отговори

Гено снимка Гено 21 ноември 2006 - 11:26

gigerr, на Nov 21 2006, 11:01 AM, каза:

Някой знае ли какво означава?
 

това намирисва на италиански
нещо май и за някаква крушка иде реч, та погледни да няма някоя изгоряла
Отговори

EDS снимка EDS 21 ноември 2006 - 22:40

Първото означава "спрял контрол на светлините"
а второто незнам но най вероятно всичко е заради някоя изгоряла лампа, аз го имам същия проблем но успях малко да поналучкам някой от съобщенията на италиянски - кое за какво е ама беше голямо шоу - изкарва го надписа и не ще и не ще да гасне мамицата му а аз го гледам и се пуля насреща какво ли е , и понеже ми писна отивам при един познат с малко познания по италиано а той гледа гледа и ми вика - момче долей си вода в казанчето за чистачките :beer: как да не откачиш понякога
Отговори

MZPRX снимка MZPRX 21 ноември 2006 - 23:18

Доколкото ми е останало нещо в главата от италянския, първото съобщение те подканя да си провериш стоп светлините. Второто мисля, че се отнася до дългите светлини - буквално е 'визуално поле на дългите', предполагам регулировката на фаровете е дала фира.
Отговори

gigerr снимка gigerr 22 ноември 2006 - 08:51

Е стоповете си бачкат, фаровете също. Значи нищо обезпокоително не пише. :)
Отговори

Гено снимка Гено 22 ноември 2006 - 09:52

MZPRX, на Nov 21 2006, 11:18 PM, каза:

Доколкото ми е останало нещо в главата от италянския, първото съобщение те подканя да си провериш стоп светлините. Второто мисля, че се отнася до дългите светлини - буквално е 'визуално поле на дългите', предполагам регулировката на фаровете е дала фира.
 

с общи усилия дано сглобим нещо,
значи с един он-лайн преводач стигнах до "спрян контрол на заслепяването", ама на татък само"поле" и другите думи са съкратени и не мога да ги позная, но от горния пост виждам че става въпрос за визуално такова на дългите, така че ако колата ти има такава екстра, явно не работи
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 22 ноември 2006 - 10:45

gigerr, на Nov 22 2006, 08:51 AM, каза:

Е стоповете си бачкат, фаровете също. Значи нищо обезпокоително не пише.  :)
 


ако си сложил крушка с други ватове или светодиоди за габарити със сигурност ще ти дигне грешка дори и да светят - тая джажа хваща че има изгоряло нещо по промяната в консимацията на съответния кръг
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 22 ноември 2006 - 13:35

А при мен даже от някакво контактно съпротивление даваше проблем - демек беше ми мръсна клемата и глездото за крушката! - така че прегледай ги и ги почисти - виж на всички фарове как са гнезата и келмите!
Отговори

gigerr снимка gigerr 05 декември 2006 - 13:25

Благодаря на всички колеги които ми помогнаха да разгадаем какво пише на дисплея. Сега почвам да проверявам всички крушки и клеми, ако има някакъв ефект ще пиша.
:thu:
Отговори

mavro1978 снимка mavro1978 27 август 2007 - 10:45

LIVELLO LIG RAFFR или LIQ RAFFR

Някой знае ли какво означава? Всичко съм проверил ниво на антифриз, ниво на течност за чистачките ,ниво на сп. течност
Отговори

Vectra_98 снимка Vectra_98 27 август 2007 - 11:29

LIVELLO LIQ RAFFR = Livello Liquido Raffreddamento = ниво на течността за охлаждане (дословно 1 към 1).

Сигурно става дума за нивото на антифриза. Щом нивото е нормално - или датчика за отчитане или кабелите към него.
Отговори

Maiky снимка Maiky 27 август 2007 - 11:49

Само да допълня, че този датчик е в сампото казанче и има вероятност да блокира в дадено положение и оттам да дава грешка. :icon_biggrin:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg